Munkanélküli segély Németországban

Több
9 éve 8 hónapja #37511 Írta: mozgatomi
mozgatomi válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!

Kb 2 hónap múlva költöznöm kell a gyerekekkel együtt, az asszonyhoz,mert neki jó állása lesz. Én már 3 éve itt dolgozok, de most kénytelen Leszek felmondani,és az új helyen állást keresni. A kicsik miatt csak kb. 8.30-tól 15.30-ig tudnék dolgozni,biztos nehéz lesz ilyen munkát találni.

A kérdésem az,hogy jár-e nekem valamilyen segély,vagy támogatás akkor, ha én mondok fel és nem találok rögtön melót? Vagy pl. van-e közös megegyezéssel felmondás és az segít-e nekem?
Elöre is köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37515 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

mozgatomi írta: Kb 2 hónap múlva költöznöm kell a gyerekekkel együtt, az asszonyhoz,mert neki jó állása lesz. Én már 3 éve itt dolgozok, de most kénytelen Leszek felmondani,és az új helyen állást keresni. A kicsik miatt csak kb. 8.30-tól 15.30-ig tudnék dolgozni,biztos nehéz lesz ilyen munkát találni. A kérdésem az,hogy jár-e nekem valamilyen segély,vagy támogatás akkor, ha én mondok fel és nem találok rögtön melót? Vagy pl. van-e közös megegyezéssel felmondás és az segít-e nekem?Elöre is köszi


Tanács 1: előbb keress másik munkahelyet s csak ezután mondj fel! Ha Te mondasz fel akkor minimum 3 hónapos zárolást kapsz az az egy fillért nem fog kapni. ("Sperre") A kölcsönös megegyezzésnél is lehet ilyen, ezt nem egyszer a hivatalok döntik el saját hatáskörben. A legjobb ha a munkaadód mond fel valamilyen indokkal! Miért lenne nehéz ilyen munkahelyet találni? Szakmától függ. Képzetlen persze ilyenről csak álmodhat. Az én heti munkaidőm 36 óra ami naponta 7,2 óra. Ezért teljes fizetés jár. Van nálunk sok részmunkaidős is, akiket 6 órában vagy 4 órában foglalkoztatnak! (Igaz mind nő, s nem régen szültek, vagy több kisgyerek van!) Ez viszont nem kritérium, lehet az apa is részmunkaidős!
Tanács 2: Keress a piciknek ovodát, vagy magán uton felügyeletet. Így dolgozhatsz akár nap 10 órát is....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37516 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Múlt évben a foglalkoztatottak 22%-a (Destatis) részmunkaidőben dolgozott Németországban, van 2 hónapod, 3 éve Németországban élsz és dolgozol, a szakmádat ugyan nem említetted de még ennyi infó alapján nálam pont az a kérdés merül fel, hogy miért lenne neked támogatásra, segélyre szükséged? Miért? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37517 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Tomi! Írd meg ebben a topikban: Legfrisebb német álláshirdetések , hogy hol és milyen szakmával, végzettséggel, gyakorlattal milyen munka érdekelne és ha tudunk csinálunk rá egy folyamatosan frissített oldalt! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mozgatomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37832 Írta: roldág
roldág válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok lassan egy éve dolgozom kint zeitarbeit által bejelentett lakcímmel folyószámlával folyamatos munkával. Szeretnék felmondani és intenzív nyelvtanfolyamot kezdeni esetleg hétvégén minijobot vállalni. Kapok-e munkanélküli járandóságot ha igen mennyi időre és mennyit? Életkorom 24.
Találtam egy oldalt ahol írtak dolgokat de azok régi infók voltak naprakész szeretnék lenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37833 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

roldág írta: Találtam egy oldalt ahol írtak dolgokat de azok régi infók voltak naprakész szeretnék lenni.

Olvass vissza, jelentős változás nincs munkanélküli segély ügyben! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!