Hotel Höhn információkérés

Több
11 éve 9 hónapja #22563 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Komolyra forditva a szot, nagyjabol az derul ki a beszamolokbol, hogy a hotel regimodi, a szobak kicsik, a furdoszobak meg kisebbek (sokan panaszkodnak hogy nem lehet elferni bennuk), minden nagyon tiszta (szobalany szempontjabol tehat: allandoan takaritani kell...), az etel nagyon ki van szamolva - kis adagok, nem lehet tobbet kerni; es zajos a kornyek. Emberileg: 'a szemelyzet legbaratsagosabb tagja a kutya' (szo szerint ezt irta az egyik vendeg). A csalad es a szakacsno hidegek, baratsagtalanok.

Szerintem ha ayala mindenkeppen Nemetorszagba akar menni, akkor probalja meg az osszes papirt megszerezni ettol a cegbol (adoszam stb.) hogy minel konnyebben tudjon mashol elhelyezkedni, tanuljon ezerrel nemetul meg a kierkezes elott, aztan mikor megerkezik ebbe a hotelbe (amit az egyik vendeg nemes egyszeruseggel Nemetorszag legrosszabb hoteljenek titulalt), probaljon gyorsan masik munka utan nezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22566 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

En ugy gondolom, hogy valoszinüleg nem fog a hotel 10 eurot költeni naponta elelmezesre. Decotext, te nem vagy haziasszony, es nem olvasol olyan ujsagokat, ahol 3-4 eurobol szuper eteleket föznek 2 szemelynek - es nem konzerv, es minden benne van. Szoval nem kell napi 10 euro etelre fejenkent es naponta. Mi gyakran elköltünk ennyit, de mi sok bio elelmiszert fogyasztunk, es mondjuk a bio csirkemell tud 10 euro lenni 2 före. de meg igy sem mindig megy el napi 10 euro fejenkent elelmiszerre.
Es szallasra meg 300 sok, ha egyedül van valaki. Es szerintem nem lehet heti 72 oran keresztül minösegi munkat vegezni, valoszinüleg ezert olyanok az ertekelesek, amilyenek. Es szerintem heti 72 ora munka mellett nincs idö nyelvet tanulni, masik munkat keresni. Hiszen, szinte csak a hotelben tölti az idejet. Es az a munka bizony nem könnyü munka. En is azt gondolom, hogy ennel talal jobbat is. Es ha mindenkeppen el szeretne vallalni, akkor legyen szerzödes, amiben minden le van irva reszletesen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22570 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

A munkaidőről a következőt írták:

"Die Arbeitszeiten sind von 8.00 Uhr bis 18.00 oder von 8.00 Uhr - 14.00 dann eine Pause und von 19.00 oder 20.00 Uhr bis 22.00 oder 22.30."

(Ezt egy német nyelvtanár megpróbálta pontosan lefordítani, de nem igazán értettük így sem.

Én is azzal próbáltam magamnak érvelni a fizetés kapcsán, hogy ezen felül ha a szállásért és az étkezésért is fizetnek kéne nem maradna ennyim a végén, még ha jóval többet keresnék is.



Munkaszerződést mindenképpen fogok kérni, nem írtam alá semmit nincs semmi kőbe vésve ha nem megyek csak a lefoglalt repülőjegyem árat buktam be.



Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22571 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

avaya, amit irsz munkaidöt az nalam nem 12 ora naponta. De nem tudjuk, van-e szabadnapod, hogy fizetik az este vegzett munkat, stb.
En nerm is azt irtam, hogy a fizetes keves, bar heti 72 oraert ez szerintem is keves. Ugyanakkor kepzettseg nelkül, azert sokat nem lehet varni. De ugy gondolom, a sok munkat sem fogod birni tartosan, es ha ennyit dolgozol, remenyed sincs jobbat talalni, mert mikor tanulsz nyelvet, es mikor keresel allast. Nem tudom, hany eves vagy, fiatalon többet bir az ember, de mindent akkor sem.
En azt sem tudom, hogy ez a sok munka szabalyos-e, szerintem nem. A tulorat vagy fizetni szoktak - ez a ritkabb, vagy kiadjak, ez a gyakoribb. Szerintem is ugy lesz, ahogy irjak, hogy lesz egy bered, amiböl levonjak a szallast es az etkezest - termeszetesen te valoszinüleg nem fizetnel ennyit. Ha 300-300eurot vonnak le, akkor ugyan 300-ert nem kapnal lakast, de az etkezesre sem kell 300, tehat a 600-bol siman talalsz magadnak lakast, es fizeted az etkezest. Persze lehet, a vegen nem maradna annyi egy atlagos fizetesböl, ha nem kapsz szallast-ellatast. De ha rövid ideig több marad is, de nincs modod jobbat talalni, es kesöbb te is a rossz szemelyzethez fogsz tartozni - ne azert, mert nem dolgozol jol, hanem azert, mert ezt a sok munkat tartosan nem lehet birni - az jobb lesz? En a helyedben kernek elöre munkaszerzödest, mert ha csaok ott kapod meg , vagy azt mondjak, hogy majd, de addig dolgozzal, akkor mit csinalsz? Elöre le kell forditani, ertelmezni, es a munkakezdes elött alairni es alairatni a munkaadoval - es elküldeni valahova, hogy ne vehessek el. Bocs, ovatos vagyok.
Ja, meg egy: 8-18 oraig sem lehet szabalyosan dolgozni, mert ha jol tudom 6 ora munkaidö utan mar etkezesi szünetet kell adni, minimum 20 percet, amit nem fizetnek. Tehat ez az egesz nagyon zavaros nekem, es nem tünik szabalyosnak.
De a te dolgod, de szerintem gondold meg, kerjel szerzödest, emailben is tudnak küldeni, amiben reszletesen le van irva minden, ha nem erted, kerdezz.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22573 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kedves Eva10!

Megfogadván a tanácsotokat kértem e-mailen egy munkaszerződést. Ha nem küldenek és a kérésem miatt már nem is kellek valóban nem is baj. Azért is kérek itt tanácsokat, mert sajnos tapasztalatom 0 a nem belföldi munkával kapcsolatban. A munkaidő beosztást továbbra sem értem arra is rákérdeztem még egyszer. Amit kapok valami választ tájékoztatlak titeket

Egyébként 27 éves vagyok, jelenleg egy távközlési cégnél dolgozom. Nincs egyébként konkrét idő meghatározva számomra meddig csinálom (eltekintve most attól meddig bírom) de majd szeretnék mást keresni most célom, hogy kijussak egyenlőre legyen állásom és természetesen be legyek jelentve. Párom már kint van 10 hónapja csak sajnos nem tudunk egyenlőre egy helyen lenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22574 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Eva10 írta: Decotext, te nem vagy haziasszony, es nem olvasol olyan ujsagokat, ahol 3-4 eurobol szuper eteleket föznek 2 szemelynek - es nem konzerv, es minden benne van. Szoval nem kell napi 10 euro etelre fejenkent es naponta. Mi gyakran elköltünk ennyit, de mi sok bio elelmiszert fogyasztunk, es mondjuk a bio csirkemell tud 10 euro lenni 2 före. de meg igy sem mindig megy el napi 10 euro fejenkent elelmiszerre..

Én jól főzök és bizony tudom, hogy lehet olcsóbban is, de itt egy EGÉSZNAPOS költségről beszltünk és nem egy ebédről vagy vacsiról! Aztán kiváncsi lennék még arra is, hogy TE napi 12 órás meló után, mennyi időt forditanál finomságok elkészitésével, amikor hulla fáradtan hazaérkezel!? Ne feledd itt 6 napos, (napi 12 órás) munkahetük lenne!!
Egyébként is ez egy elméleti számitás volt, mert kapna kaját a munkahelyen, igy ez tehát lényegtelen!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!