Hotel Höhn információkérés

Több
11 éve 9 hónapja #22584 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Igy tobb info alapjan szerintem legjobb lenne ha avaya megfogadna Eva tanacsat es kimenne a parjahoz munkat keresni. Ha a partnernek van bejelentett lakcime, akkor ot is bejelentik oda, kap adoszamot, aztan ha valamennyire tud nemetul, tud legalabb egy minijobot talalni, kozben tanul nemetul, nem kesziti ki magat lelkileg meg fizikailag a hotelban, es remelhetoleg idovel talal komolyabb munkat. (Nincs pl. egy McDonalds a kornyeken ahol a partner dolgozik? Nem alommunka, de meg mindig jobb mint rabszolganak lenni a hotelben, es legalabb egyutt lehetnenek a parjaval.)

Vagy ha mindenkeppen jol jonne a 800 euro - es kiderul a szerzodesbol hogy tenyleg megkapna - talan probaljon meg egy honapot kihuzni, aztan lelepni mikor az elso fizetes a szamlan van. Oszinten szolva, ha most nem szobalanykent / konyhan dolgozik, illetve nem fizikai munkat vegez, akkor semmi biztositek nincs ra hogy tuleli az elso honapot, de hatha.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22585 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Bocs, az elobbi posztom nagy resze targytalan mert most lattam avaya valaszat hogy nem tudna a parjanal lakni. (Esetleg nem tudna a par szobat berelni kettojuknek?) Ebben az esetben sajnos megertem hogy a hotel tunik meg mindig a legjobb atmeneti megoldasnak - remelem, kuldenek szerzodest es talan tul lehet elni a munkat egy ideig (en nem elnem tul, de az en vagyok, Decotexthez hasonloan utalok dolgozni, foleg ha fizikai munkarol van szo...)

Munkaido leirasaval kapcsolatban: "Die Arbeitszeiten sind von 8.00 Uhr bis 18.00 oder von 8.00 Uhr - 14.00 dann eine Pause und von 19.00 oder 20.00 Uhr bis 22.00 oder 22.30." Ez teljesen egyertelmu, nincs mit nem erteni rajta. Nem tudom felfogni hogy barki, meg alapfoku nemettel is, hogyan tudta nem erteni ezt. Avaya, keress masik nemettanart es tanulj nagyon-nagyon komolyan nemetul MIELOTT ideerkezel!!! Barcsak en is ezt tettem volna...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: avaya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22586 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Eva10 írta: Lehet, elitelsz, de mi szoktunk 2 napig ugyanazt ebedelni. Es bizony meg ha idönkent valahol eszik is az ember, es idönkent meg föz, akkor sincs a napi költseg 10 euro felett. Es ezt ugy szamolom, hogy mi eleg sok bio etelt eszünk, igy nagyjabol kijön a 10 euro. De kevesebb bioval, bizony sokkal olcsobb is lehet.

Évike édes! Mi sem szoktunk maradékot kidobni, sőt, ha paprikáskrumplit vagy gulyáslevest csinálok az mindig egy jó nagy vájling, igy sokszor egy hétig is van. Hidd csak el, ha Kanga napi 10 órát hajt, és nem kapna ellátást, akkor az nagyon is megdrágitaná az életét! (Lakás, kaja, közlekedés, stb) Ezért irtam hogy igy, hogy gyakorlatilag "Vollpansion", így a 800 euron nem is olyan kevés. Pláne, hogy kiderült, hogy az a 12 óra csak 10 illetve 9,5 /nap!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22587 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Nagyon rajta vagyok a németen, amit mivel csak áprilisban kezdtem a nulláról reálisan látva nem fogok nagyon tudni de remélem valamennyire a kezdetekben elboldogulok. Párom sajnos nem vehet ki szobát velem sem – illetve nem érné meg – mert ő most ingyen kapja de természetesen ő be van jelentve kint. Hát próba szerencse remélem nem bánom meg és bírni is fogom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22589 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

avaya írta: Párom sajnos nem vehet ki szobát velem sem – illetve nem érné meg – mert ő most ingyen kapja de természetesen ő be van jelentve kint.

Nem éri meg? :woohoo: Ne is haragudj de mióta van kint a párod? Miért neked kell alja munkára jelentkezned havi 800 euróért? Miért neked kéne (egyedül) "összegyűjteni" egy elfogadható albérlethez szükséges tőkét? Érdekes a párod hozzáállása (illetve hozzá nem állása) azért! :evil:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22590 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Tudod Kanga, nekem ez az egesz zavaros. Mert nem kell ahhoz nemettanarnak lenni, hogy kiderüljön, ez nem 12 ora naponta. Ezert nem is ertem, hogy ki es hogyan fordithatta ezt naoi 12 oranak. De mi nem lattuk az eredeti irast, hogy abban mi van,ez a munkaidö hanyszor lenne hetente, milyen pihenöidö illetve szünetek vannak, stb.
Mindenesetre ez a hotel nem tünik jo megoldasnak, ennel talan jobbat lehet talalni. Ez egy dolog miatt lehet elfogadhato avayanak, szerintem: mert nem kell hozza töke, kap szallast, ellatast, valami penzt, es cserebe rabszolgamunkat vegez, Csak az az egy biztos, hogy emellett sem nemetet tanulni, sem munkat keresni nem tud teljes energiaval, es lehet, hogy sehogy. Es ami meg fontos: nekem pl. nagyon fontos, hogy a munkamat jol vegezzem, es azzal meg legyek elegedve en is, es masok is. De ennyi munka mellett talan ez nehez, söt majdnem lehetetlen. Nem megfelelö környezetben munkat vegezni meg sokkal nehezebb, mint egyebkent,. En tudom, milyen nehez egesz nap nemetül dolgozni, es ha meg a jol vegzett munka öröme is hianyzik, az nagyon rossz. Es mellette meg a parjaval sem lehet, igy meg rosszabb. En - meg ha nehez lenne is - mindenkeppen olyan lehetöseget keresnek, ahol együtt lehetnek, vagy legalabbis közel egymashoz.
Avaya parjanakk is valoszinüleg levonnak valamennyit a lakhatasert. Ha ezt nem vonjak, lehet esetleg közös szobat talalni, vagy kis lakast. Ha ö be van jelentve, akkor mar berelhet lakast. Masok ia megelnek egy fizetesböl, csaladok is. Ha az elejen esetleg nincs is munkaja avayanak, de mondjuk föz, maguknak, azzal mar sokat sporoltak. En ugy saccolom, hogy netto 1000eurobol mar szükösen meg lehet elni 2 fönek. Itt pl 48 m2-es lakas mar 242 eurotol berelhetö hidegen. Ennel nem kell nagyobb az elejen. De 58m2-est is latok a mostani ujsagban 284-ert. Igaz, ezekben a lakasokban altalaban nincs pl konyha, de az elejen nekünk is csak egy rezsonk volt, meg egy kicsi hütönk, es müködött, amig lett konyha. Es a mosdoban mosogattunk. Es mar marcius ota itt lakunk, de csak most lett iroasztal a lanyomnak, addig egy dobozon irta a leckejet, es parnara ült le eleje. Nagyon sok butort lehet ingyen elvinni vagy nagyon olcson, ezek megtalalhatok az ingyenes ujsagokban, vagy akar az üzletekben a hirdetötablan. Nalunk pl az elet olcsobb, mint otthon Magyarorszagon - a lakas dragabb, de összevetve nem dragabb, bar en a regi keleti regioban vagyok, nyugat kicsit dragabb, de a berek is jobbak.
En valami ilyesmit javasolnek, ha közös eletet terveznek. Mert együtt könnyebb a nehezsegeket is elviselni. Rövid ideig lehet lakni ferienzimmerben, ill pansioban is, lakast keresni a neten, de a parjanak kell berelnie, mert neki van bejelentett munkaja, bankszamlaszama. Minden környeken lehet magyarokat talalni, akik esetleg segitenek - na nem lakassal, de esetleg ötletekkel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!