Hotel Höhn információkérés

Több
11 éve 9 hónapja #22603 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Még annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy megfigyeltem hogy annyira eltérő vélemények vannak azok között akik már kint vannak egy ideje és akik Magyarországon élnek. Itthon egy ilyen állásra amiről írtam nektek az emberek többsége azt mondja, hogy korrekt és jól fizető. Furcsa a 2 oldal között két különböző információt kapni. Valószínűleg itt az emberek elkeseredettsége is mondatja ezeket és sajnos nem könnyíti meg a helyzetem. Akivel eddig beszéltem itthon - a természetes óvatosságra intésen kívül - biztató volt mindenki velem. Megmondom őszintén össze vagyok zavarodva, mert én sem találtam még csak a fizetésem sem kevésnek egyenlőre. De ahogy beszélek veletek erről egyre kuszább minden. Nem tartom magam egy buta meggondolatlan embernek (még ha néha nem is így gondoljátok ;) ) és felelőtlenül semmibe sem szeretnék beleugrani de, mint tudjátok itthon ilyen jellegű munkáért fele ennyit sem lehet kapni. Ha maradunk a fizikai munkánál 2-3 műszakban maximum 100.000 Ft-os fizetés (ez a teteje) és az árak semmivel sem kisebbek, mint kint. Így a megélhetés kicsit nehézkes. Persze nyilván lehet ésszel is pénzt keresni de ezt most hagyjuk. Ennyire más lenne kint élni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22604 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Szerintem a többsegnek nem a berrel volt elöször problemaja,hanem a 6-szor 12 oraval ! Az majdnem ugy jött ki mint ha havi kb.300 orat dolgoznal , bar közbe kiderült nem biztos hogy erröl van szo .
Ha nem napi 12 ora,akkor vegül is nem rossz , mert netto 800 euroja nem marad meg itt sem sokaknak ,miutan lakast es elelmezest kifizettek .
Ezert tünik neked is jo ajanlatnak , mert nem kell ilyesmiröl gondoskodnod mellette .
DE en sem hiszem hogy egy ilyen munka alom , annak aki nincs hozzaszokva a fizikai munkahoz .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22607 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

avaya, en altalaban akkor is szolok, ha irrealisan magas valakinek az elvarasa a fizetes teren. Egyebkent ez a napi 8-10 ora munka, heti 6x, a fizetes szerintem igy mar realis lehet, nem keves. De a munka sok, tul sok.. Inkabb legyen a fizetes aranyosan kevesebb - szerintem ezert a munkaert ez realis lehet, föleg kezdökent, keves nyelvtudassal. De ugy a munka elvegezhetö, mellette marad idö pihenni, nyelvet tanulni, munkat keresni.
Ami nekem furcsa- es ezert egyet kell ertenem Kangaval - az az, hogy a parod szerepe ebben az egeszben csupan annyi, hogy mar 10 honapja itt van kinnt. Mert semmit nem irsz arrol, hogy barmiben is segitene neked, akar pl a munkaidöd leforditasaban, ertelmezeseben.
Es meg egy: semmi közünk ahhoz, hogy a parod milyen, es mennyi adossagot törleszt. De te nem ugy irod ezt, hogy meg 1, 2 vagy 3 evig kell törlesztenie, aztan össze tudtok költözni. Ugye, ha van fizetese, akkor tudja, kb mennyit tud havonta a törlesztesre felretenni. Igy kb kiszamithato, meddig tart az adossag. De a te irasodban csak az szerepel, hogy majd összeköltöztök - minden egyeb nelkül.
Aztan: lehet, mindenki azt mondja neked, hogy legyel derülato - legyel az, ne lasd az elörelathato problemakat - es majd itt jön minden. Igy jobb? Azert irjuk a nehezsegeket is, mert mi mar tapasztaltuk.
Aztan: ha jol tudom, most nem fizikai munkat vegzel. Hogyan akarsz akkor minden gyakorlat nelkül napi 10 ora fizikai munkat vegezni? Nekem semmi bajom a fizokai munkaval, mert ki ezt csinalja, ki azt. Es ha otthon is ugyanezt csinalnad, az egeszen mas lenne, akkor csak a nyelv mas, es esetleg keves dolgot kell mashogy csinalni. De miert hiszik azt sokan, hogy mosogatashoz, takaritashoz mindenki ert? Ez is ugyanolyan munka, mint minden mas, es bizony nem ugyanaz, mint amit a haztartasaban csinal az ember - szerintem.
Es: en tanultam elötte nemetül (sajnos nem eleg hosszu ideig), es szaknyelvet is tanultam. A munkam lenyegeben ugyanaz, mint otthon, csak az itteni több lehetöseget, rendeleteket, nehany uj dolgot, elszamolast kellett megtanulni. Megis, meg több, mint 3 ev utan is nagyon elfaradok a nemet nyelven vegzett munkatol - jobban, mint otthon. Pedig mar az uj dolgok nem ujak, mert több, mint 3 eve csinalom. Lehet, a takaritashoz meg a mosogatashoz kevesebb nyelvtudas is eleg, viszont nehezebb fizikailag. Ja, es nem te szabod meg a munkakörülmenyeket. Es itt a betegallomanyt nemigen szeretik, es bizony betegallomany alatt is fel lehet mondani, ha jol tudom.
Ha olvastad a forumokat - javaslom, olvasgasd az idevonatkozokat - lathatod, hogy jobban meg lehet itt elni, de kemeny munkaval.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22608 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

avaya írta: Ha maradunk a fizikai munkánál 2-3 műszakban maximum 100.000 Ft-os fizetés (ez a teteje) és az árak semmivel sem kisebbek, mint kint.

Természetesen ez butaság! Ezt több helyen is kibeleztükezt már! Csak annyit, hogy nézd meg a lakbéreket, a gyógyszer árakat, a biztositásokat, az élelmiszereket (kenyér) vagy nézd meg az energia árakat! El fogsz hülni, hogy mennyivel olcsóbb Mo.- S most itt meg sem merem emliteni részleteiben az irgalmatlan támogatási rendszert, mert akkor itt nekem ugrik a fél forum akik otthonról irogatnak!!

UI: egy doboz cigi ára most emelkedett, úgy 750 forintra, s talán felmegy majd 800-ra vagy 900-ra. Nos, ez is csak 3 euro körül van, s itt 4,5 - 5 euró egy dobozzal. Igaz ez nem létszükséglet, ezért csak mint példát mondom! S ha már téma: az közlekedés egy töredéke az itteninek: vonat, busz, villamos, stb. Egy negyedéve (!) összvonalas bérlet BP-en 29400 forint! HÁROM HÓNAPRA! (Ez havi 9800 Ft.) Ez csak 35 euró lenne havonta. Itt simán kiröhögnének ezzel a hirrel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22612 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Ahogy Deco írja drágább itt az élet mint otthon, ez természetes, és gondolom ez senkinek nem újdonság. A gyógyszer mondjuk gyermekeknek 12 éves korig ingyenes (orvos által felírt), de pld. mi vettünk gyereknek nurofent, az max. úgy 20%al volt drágább mint otthon. Lakbér a mi esetünkben olyan 2.5 × az otthoninak, az energia árak 1.5× mint otthon (itt nálunk). Én az élelmiszer árakkal vagyok úgy, hogy ha nagyon akarnám "simán" kihoznám hazai áron, de persze vannak élelmiszerek amik drágábbak mint nálunk, ilyen pld. a kenyér, ami olyan 1.5 × , gyümölcs, zöldségek 2×, de pld. a tej olcsóbb 20 %al, csokoládék, felvágottak, csibe hús, kb. egy árban van. A szolgáltatások amiket ha lehet kerülni kell, nem árt jó víz, gáz, villany szerelőnek lenni, érteni a sok apró otthoni munkához. Az óvoda az horror, olyan 6× az otthoni árnak, de mellé a családi pótlék 4× mint otthon. Mondjuk kevés keresett mellett lehet támogatást kérni. Közlekedés is már lett említve, simán 2.5-3× áron mérik, de ezt pld. egy jó lakásválasztással ki lehet szűrni (munkahelyhez közel-kerékpár). Mi összességében az otthoni pénz 1.5-2×-ét adjuk ki egy hónapban, mindent egybevetve, de még nem kellett sem autót szerelni, és nem ment tönkre a bojler, vagy a mosógép (ne is menjen). Ez mellett a párom fizetése itt ötszöröse az otthoninak (saját szakmájában). Szégyen szemre egyelőre csak ő dolgozik, de ha nekem is lesz munkám, 2 keresetből becsületesen meg lehet élni. De mi csak most indultunk neki az egésznek, még alakul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22631 Írta: falvis
falvis válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Ha a szállás-napi étkezés-betegbiztosítás-nyugdíjjárulék ki van fizetve, és marad tisztán a havi 800Euro, amiből már sokat spórolhatsz, szerintem megéri. Próbáld meg, ha mégsem jó, még eljöhetsz, vagy közben találsz ott más munkát, az is lehet. Én pár hónapja voltam kinnt, megtapasztaltam az árakat, Frankfurt am Main-ban az egymenetes busz-villamos jegy 2,50Euro, benzin picit drágább, Lidli, Rewe bolthálózatban (csak német árú van, védik a saját gazdaságot, igazuk van !) a választék óriási, árban nem drágábbak mint itt, az élelmiszereken alacsony ÁFA-k vannak, a legmagasabb ÁFA úgy tudom 19%.
Azt döntsd el, hogy TE mit akarsz ! Kívánom Neked hogy sikerüljön a Terved !!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!