Gyerekvállalás Németországban

  • mazsola
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24584 Írta: mazsola
mazsola válaszolt a következő témában: Gyerekvállalás Németországban

Udvozlet!
Az en kerdesem a kovetkezo lenne. Ha valaki babat var, hivatalosan meddig kell dolgoznia szules elott, illetve szules utan meddig maradhat otthon a babaval? Tovabba az anyagi oldalarol, a fizetes hany szazalekat kapja es mennyi ideig? Hol lehet ezeket megerdeklodni?
Koszonet elore minden infoert!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24703 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyerekvállalás Németországban

keeek írta: Még mindig jobb, mint pár hónapos terhesen ott állni munka nélkül. Esetleg ha ugy jon ki, akkor nem szolni amig nem veglegesitenek, aztan kozolni, h bocsi, de mar 4-5 honapos terhes vagyok, hat ez se sokkal kellemesebb.

Hát azért nem szabad ám a munkaadódat sem hülyének nézni! Tudnak ők is számolni, s ha kivárod a véglegesítést, s csak utána közlöd hogy bizony Te terhes vagy, hát nem tudom milyen jövőt szándézoli így tervezni?!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24709 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Gyerekvállalás Németországban

DECOTEXT írta:

keeek írta: Még mindig jobb, mint pár hónapos terhesen ott állni munka nélkül. Esetleg ha ugy jon ki, akkor nem szolni amig nem veglegesitenek, aztan kozolni, h bocsi, de mar 4-5 honapos terhes vagyok, hat ez se sokkal kellemesebb.

Hát azért nem szabad ám a munkaadódat sem hülyének nézni! Tudnak ők is számolni, s ha kivárod a véglegesítést, s csak utána közlöd hogy bizony Te terhes vagy, hát nem tudom milyen jövőt szándézoli így tervezni?!

??? olyan jo lenne, ha neha elolvasnad amire igy reagalsz. Hat nem eppen ezt irtam en is, hogy ez se jo megoldas, de akkor megis mi a megoldas?
en nem szivesen toltenem a 9 honap nagyjat otthon, mert nem akar senki felvenni terhesen, de a Te elmeleted szerint fair-playt jatszva nincs is mas lehetoseg. Az eredeti kerdezo is ha jol vettem ki ezen medital, hogy vegulis hogyan mukodik ez a gyakorlatban, abban az esetben ha hatarozott ideju szerzodessel dolgozik. (az, hogy a cegnel milyen jovot tervez v milyet nem, az hatarozatlan ideju szerzodes eseteben is ugyanugy fennallo kerdes, nem hiszem, hogy ezzel kapcsolatos velemenyed sokat segit barkinek is)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Manyi80

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24711 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyerekvállalás Németországban

keeek írta: en nem szivesen toltenem a 9 honap nagyjat otthon, mert nem akar senki felvenni terhesen, de a Te elmeleted szerint fair-playt jatszva nincs is mas lehetoseg. Az eredeti kerdezo is ha jol vettem ki ezen medital, hogy vegulis hogyan mukodik ez a gyakorlatban, abban az esetben ha hatarozott ideju szerzodessel dolgozik. (az, hogy a cegnel milyen jovot tervez v milyet nem, az hatarozatlan ideju szerzodes eseteben is ugyanugy fennallo kerdes, nem hiszem, hogy ezzel kapcsolatos velemenyed sokat segit barkinek is)


Arra reagáltam igy, hogy ha valaki kivárja elöbb a végleges szerödést (moközben már trhes és ezt nem közli de tudja), aztán ha megkapja, s akkor jelenti be a terhességet! A fairpaly akkor lenne ha már fixen dolgozna és utána lesz terhes! Esetünkben arról beszélettünk, hogy 4-5 hónapos terhességet elhallgat valaki, hogy véglegesitsék, aztán szól..... Szerintem akinek csak idöszakos (1 éves) szerödése van az várjon a gyerekkel, amig megfelelö anyagi helyzetben kerül! Ha én lennék a munkaadó, s valaki igy trükközik, nem hiszem, hogy husszú életet jósolnék neki a cégemben! Természetesen nem lehet már kitenni, de az elsö alkalommal az ilyen koleganönek kellene mennie a bizalom hiányában.... Egy munkaadónak az aktiv dolgozó az érdeke, s nem az alkalmazott családtervezése! Aztán ha már pár évet jól dolgozott, lehet természetesen szülni is. Ez törvényes joga!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24721 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Gyerekvállalás Németországban

DECOTEXT írta:

keeek írta: en nem szivesen toltenem a 9 honap nagyjat otthon, mert nem akar senki felvenni terhesen, de a Te elmeleted szerint fair-playt jatszva nincs is mas lehetoseg. Az eredeti kerdezo is ha jol vettem ki ezen medital, hogy vegulis hogyan mukodik ez a gyakorlatban, abban az esetben ha hatarozott ideju szerzodessel dolgozik. (az, hogy a cegnel milyen jovot tervez v milyet nem, az hatarozatlan ideju szerzodes eseteben is ugyanugy fennallo kerdes, nem hiszem, hogy ezzel kapcsolatos velemenyed sokat segit barkinek is)


Arra reagáltam igy, hogy ha valaki kivárja elöbb a végleges szerödést (moközben már trhes és ezt nem közli de tudja), aztán ha megkapja, s akkor jelenti be a terhességet! A fairpaly akkor lenne ha már fixen dolgozna és utána lesz terhes! Esetünkben arról beszélettünk, hogy 4-5 hónapos terhességet elhallgat valaki, hogy véglegesitsék, aztán szól..... Szerintem akinek csak idöszakos (1 éves) szerödése van az várjon a gyerekkel, amig megfelelö anyagi helyzetben kerül! Ha én lennék a munkaadó, s valaki igy trükközik, nem hiszem, hogy husszú életet jósolnék neki a cégemben! Természetesen nem lehet már kitenni, de az elsö alkalommal az ilyen koleganönek kellene mennie a bizalom hiányában.... Egy munkaadónak az aktiv dolgozó az érdeke, s nem az alkalmazott családtervezése! Aztán ha már pár évet jól dolgozott, lehet természetesen szülni is. Ez törvényes joga!


csakhat Te magad mondtad, ha elobb szol valaki a terhessegrol, akkor bizony nem fogjak a lejaratkor hosszabbitani a szerzodeset. :/
varakozni lehet uj auto vasarlassal, meg sokmindennel, de azt hiszem ez a tema pont nem alkalmas erre, azt hiszem ezer es egy okat ismered Te is.
Jobb hijjan semmi okos megoldassal nem sikerult eloallnunk, azert minden jot a kerdezonek, remelem a leheto legjobban alakul majd minden :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Manyi80, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24735 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyerekvállalás Németországban

keeek írta: ... csak hat Te magad mondtad, ha elobb szol valaki a terhessegrol, akkor bizony nem fogjak a lejaratkor hosszabbitani a szerzodeset. :/

Bizony nem és nem is kötelező! Azt is mondtam, hogy mi a megoldás, de valószínű elkerülte szives figyelmedet, így megismétlem: előbb fix, végleges munkahely, aztán családtervezés és nem előbb terhesség, aztán kapkodás! A terhes nőket a törvény szigorúan védi (ez így jó) és a munkahelyet a munkaadónak meg kell tartania. Ha viszont valaki meggondolatlanul cselekszik, az pech! Ebből a dilámmából nincs kiút, mert ha őszinte nem hosszabbitanak, ha trükközik akkor ugyan megmarad a munkahelye (nem tehetik ki), de a bizalom megroggyan és semmi jövője ezután, s ő lesz az első akit kitesznek az első adandó alkalmmal!
Nos, akkor mi legyen?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!