Családi pótlék kiküldetésben

Több
11 éve 2 hónapja #28491 Írta: szekely63
Családi pótlék kiküldetésben téma létrehozva szekely63 által

Sziasztok!
Csak egy kérdésem lenne jár kiküldetés alatt vagy nem?Ha valaki tudja rá a választ írjon.Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28494 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

szekely63 írta: Sziasztok!
Csak egy kérdésem lenne jár kiküldetés alatt vagy nem?Ha valaki tudja rá a választ írjon.Köszi

Kollegam kikuldetesben volt 1 evig csaladostul, az egesz csalad itt volt. JArt nekik!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kety_88

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33912 Írta: Myki01
Myki01 válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

Sziasztok,
a kovetkezö erdekelne remelem valaki tud segiteni, harom eve vagyok kint csaladdal nemetorszagban hosszutavu kiküldetesben (magyar cegtöl) , 2 evente meg kell szakitanom a kiküldetest majd 2 honap mulva indul ujra az egesz. Kerdesem az lenne hogy ebben a statuszban is lehet-e igenyelni a Kindergeldet (esetleg visszamenölegesen is) ?

probaltam mar raguglizni de nem talaltam meg kielegitö valaszt.

Elöre is köszönöm a valaszokat.

Üdv

Miki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33914 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

Szia Myki01, laikus,de gyors válasz: a kiküldetés ténye sztem nem oszt, nem szoroz. A kérdés sokkal inkább az, hogy be vagy -e itt jelentkezve, adózol-e itt, stb.
Gondolom lesz, aki definitívebb választ is tud adni, ellenben "csak" kérdezem: miért nem kérdezed meg az illetékes hivatalt? Egy telefon, és elsö kézböl van tuti infód (persze minden lényeges peremfeltételt -ld. fent- el kell mondani)...
Gyanítom különben, hogy csak Kindergeld-különbözetre leszel jogosult (nyilván otthon is kapjátok a cs.p.-t), de ha így lesz, akkor természetesen visszamenöleg is.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33915 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

Így van. Jár. Ugyanakkor felhívom a figyelmedet, hogy két év után viszont annyi lesz a kiküldetésnek, olvastuk már ezen a fórumon valakitől, hogy a cége meg is mondta a munkavállalónak, hogy akkor 2 év után kereshet új (német) munkaadót magának!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33974 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

Myki01 írta: Sziasztok,
a kovetkezö erdekelne remelem valaki tud segiteni, harom eve vagyok kint csaladdal nemetorszagban hosszutavu kiküldetesben (magyar cegtöl) , 2 evente meg kell szakitanom a kiküldetest majd 2 honap mulva indul ujra az egesz. Kerdesem az lenne hogy ebben a statuszban is lehet-e igenyelni a Kindergeldet (esetleg visszamenölegesen is) ?


Gejza nagyon jó kérdéseket vetett fel. Ha be vagytok jelentkezve (a gyerekek is), akkor elvileg jár a különbözet. Gondolom, ha 3 éve itt vagy, akkor már ide fizeted az szja-t, de ez elméletileg nem játszik szerepet (legalábbis Ausztriában nem nézték).
Nekünk Ausztriában különbözet járt volna (a férjem kollégái, akik szintén családdal voltak kint kiküldetésben, meg is igényelték), de mi nem foglalkoztunk vele.
Muszáj lesz megérdeklődnöd az adott Familienkasse-nél, ahova tartoztok, mert csak ott tudnak pontos választ adni. Itt ahány tartomány van, annyi szokás. Olyat is láttam már ezen a fórumon, hogy van olyan tartomány, ahol egyáltalán nem fizetnek különbözetet.
A neten azt olvastam, hogy itt 4 évre visszamenőleg lehet megigényelni a családi pótlékot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!