Családi pótlék kiküldetésben

Több
10 éve 3 hónapja #35072 Írta: Myki01
Myki01 válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

Köszi szépen a válaszokat.

Időközben s meglepően gyorsan a Familienkasse ki is utalta (visszamenőlegesen is) a Kindergeldet.
De most , hogy megvan hogyan tovább ? Június elején lejár a 2 év ,s megint meg kell szakítanom a kiküldetést. Ilyenkor mi van? Sajnos az OEP biztosítás miatt ki kell jelentkezni Németországban és csak 2 hónap múlva vissza. Ilyenkor lehetséges a kifizetést szüneteltetni vagy újra be kell adnom egy igénylést? A Familienkasse szerintem tudja , hogy az ember mikor van bejelentkezve mert hiába adtam meg egy korábbi bejelentkezést 2010-ből ők csak a 2012-től számították ki visszamenőlegesen a Kindergeldet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35077 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

Kedves Myki!

Csak az OEP miatt jelentkeznél ki, de a munkaviszonyod továbbra is tartana, azaz újrakezdődne? Jól értettem?
Mivel indokolták mindezt? Gondolom a magyar foglalkoztató cég érdeke, hogy továbbra is maradhasson a kiküldetés státusza jogilag? Mert ha így van, találj ki magadnak gyorsan valami megoldást, hogy ne a cég malmára hajtsd a vizet...

A Familienkasse még jó, hogy tudja, mikortól vagy bejelentkezve. Benne szerepelsz a Melderegister-ben. Nem hülyék ők és pláne nem naívak...Bocsánat a kifejezésért.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Myki01

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35079 Írta: Myki01
Myki01 válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

Köszi a gyors, választ,

igen úgy tudom ez csak az OEP miatt van, a munkaviszony marad csak ilyenkor az ember elmegy 2 hónap fizetett szabira vagy egy kis home office-ba. Remélhetőleg lesz valami változás a közeljövőben s így majd nem kell megszakítani. Különben lenne valami más lehetőség is , hogy ne keljen ki-be jelentkezni? Német biztosítás?

Előre is köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35080 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Családi pótlék kiküldetésben

Szia Myki!

Nem tudom, milyen jellegű kiküldetésről van szó a te esetedben (hova fizetsz adót, járulékokat, stb.) Kellett kitöltened Az EntsendeBescheinigung A1-et (E101) és úgy vagy itt foglalkoztatva? Ha igen, mint írtam, a munkáltatód jár jól, mert ő kapja utánad a lóvét, te pedig a megegyezett tarifa szerint dolgozol. Szóval megoldásként szerintem a legjobb lenne, ha a cég átvenne, ahol dolgozol. Persze könnyű írni.

Itt egy kis infó:

www.dvka.de/oeffentlicheSeiten/ArbeitenAusland/Entsendung.htm

Az IHK is szépen leírja a TB-vel kapcsolatos EU-s megállapodásokat kiküldetés esetére:

www.ihk-berlin.de/linkableblob/bihk24/re...BDA18104EAFC4.repl23

Szóval ez a herce-hurca megoldódna egy belföldi munkaviszony létesítésével. A kiküldetést jogilag nem lehet a végtelenségig húzni, persze úgy igen, ha ki- bejelentkeztetnek... Ez viszont kinek jó? Bárkinek, csak nem neked...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!