Sajátos nevelési igény

Több
10 éve 3 hónapja #34918 Írta: ilofeh
Sajátos nevelési igény téma létrehozva ilofeh által

Sziasztok!
Eléggé sokrétű kérdéssel fordulnék hozzátok...
Férjem kint dolgozik karlsruheban, szeretnénk majd mi is csatlakozni hozzá, de kicsit bonyolult a helyzet.
Én semmit nem beszélek németül, így az elsődleges valamilyen tanulási lehetőség lenne.
Nagyobbik csemeténk 5 éves, SNI-s, hiperkinetikus magatartás és figyelemzavara van, amiből a legjobban a figyelemzavar vehető ki, rohamai alatt kiabál, hadonászik /verekszik/, impulzív.
Van egy 1,5 éves cseppet antiszociális fiúnk és vannak a vegyes páros, két hónapos ikreink.

1. Ha kimentünk mit milyen sorrendbe kell intézni, mik az elsődlegesek?
/Gondolok itt bejelentkezésre, biztosítóra, SNI gyermeket oviba felveszik-e, fejlesztéseket hol lehet megigényelni, hasonlók.../
2. Mennyire toleránsak és empatikusak az emberek kint? Itt aki "más" főleg ha nem testi fogyatékos lekezelik és folyamatosan csak tologatják /ennek hála ki van tiltva közösségből...nc/
3. Hol és milyen adottságokkal érdemes házat/lakást nézni. Elsősorban bérelnénk értelemszerűen. Jelenleg kertes házban lakunk mert a mi esetünkben a nagyfiú szociális problémája miatt esélytelen a panel, a szomszédok nem tűrik a sokszor hajnali egykor történő kirohanásait...

Köszönöm segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34923 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

Mielőtt egy kicsit részletezem, előre bocsájtom, hogy jobb ha Mo.-on maradsz mert ez nagyon költéges a nagyobbik (5 éves) gyermeked esetében! Nagyon költséges lesz!!!!

ilofeh írta: 1. Ha kimentünk mit milyen sorrendbe kell intézni, mik az elsődlegesek? /Gondolok itt bejelentkezésre, biztosítóra, SNI gyermeket oviba felveszik-e, fejlesztéseket hol lehet megigényelni, hasonlók.../


A férjed után mindenki biztosított lesz. (Remélem a férjed, mert ha nem akor nektek saját kell külön.) Ignyelni sehol nem lehet, viszont van elehtőség önköltségen terápiat szervezni! Fiam is hyperaktiv volt, tudom miről beszélek. Ma ugyan már megnyugodott és 33 éves, de súlyos ezreket vitt el akkor még DM-ben a kezelése! Intézetben viszont olcsóbb az elhelyezése, de ehez többszörös vizsgálat kell ami megint csak önköltséges! Mo.-on ennek sokkal szociálisabb a kezelése! A nagy gond ehez még hozzájön, hogy a gyerek sem és Te sem beszéltek németül, hogyan tudnád akkor terápiára küldeni?. (Nálam mindeki folyékonyan tudott, a gyerekek is!!)

2. Mennyire toleránsak és empatikusak az emberek kint? Itt aki "más" főleg ha nem testi fogyatékos lekezelik és folyamatosan csak tologatják /ennek hála ki van tiltva közösségből...nc/

Semennyire! Itt nem tiltják ki, hanem egyszerűen kiközösítik! Késöbb ha pechje van folyamatosan mobbingban lesz része!

3. Hol és milyen adottságokkal érdemes házat/lakást nézni. Elsősorban bérelnénk értelemszerűen. Jelenleg kertes házban lakunk mert a mi esetünkben a nagyfiú szociális problémája miatt esélytelen a panel, a szomszédok nem tűrik a sokszor hajnali egykor történő kirohanásait...

Itt sem fogják! Németországban inkább a bérlakásoknak van tradiciója. A vétel nehezebb az árak miatt! Esetetekben nehéz lesz lakást szerezni, mert ha azonnal elmondod a problámát ki sem adják, ha meg alhallgatod azonnal felmondanak! Itt sokszor még probléma menetes gyerek esetében sem adják ki a lakást! Németország messze nem gyerekbarát. A gyermekednek valószínű, hogy speciális iskolába vagy intézetbe kellene mennie. Szóval az esélyed nem túl rózsás! Továbbra is állítom, hogy a mostani viszonylag működő helyzetet ne adjátok fel egy itteni bizonytalanra! Ha mindenáron bérelni akartok (itt) akkor csakis, kis faluban házat vagy házrészt.

Ui: Nagyon sajnálom hogy nem tudtam pozitiv dolgot írni! Persze
lehet szerencsétek, s ez nem 100%, de mondjuk 98% az tuti!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34925 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

Van már egy, a témához kapcsolódó topikunk Speciális iskola címmel. Találsz ott is néhány jó infót! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34927 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

Itt meg elsö kézböl kapsz infót a Karlsruhe-környéki lehetöségekröl, persze németül:
ka.stadtwiki.net/ADS_/_ADHS_Elterngruppe_Hambr%C3%BCcken

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34945 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

Deco ez nagyon durva volt....pláne ha a fiad is érintett volt valamikor...igaz kb 20 éve..Remélem egy szó sem igaz abból amit írtál...
Egy perc alatt találtam speckó iskolát,óvodai fejlesztés is van,ha jól értettem,és sni-s gyerekek speciális fejlesztése.
Pestalozzi-schule Bruchsal(de egész Németországban van)
Sok szerencsét,remélem még visszanézel.
Bruchsal nincs messze Karlsruhetól...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34948 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

star70 írta: Deco ez nagyon durva volt....pláne ha a fiad is érintett volt valamikor...igaz kb 20 éve..Remélem egy szó sem igaz abból amit írtál...Egy perc alatt találtam speckó iskolát,óvodai fejlesztés is van,ha jól értettem,és sni-s gyerekek speciális fejlesztése.Pestalozzi-schule Bruchsal(de egész Németországban van)Sok szerencsét,remélem még visszanézel.Bruchsal nincs messze Karlsruhetól...


Nem mondtam, hogy nincs!! Szóval sok helyen van, de azt is nézd, hogy oda kell költöznöd és nem ott lesz munkahely! (Első probléma!) Esetünkben, hogy sem anyuka, sem a gyerek nem beszél németül! (Második nagy probléma). S bizony ha az egész dolgot elemzed, meg fogod látni, hogy mindez mennyibe kerúl majd neked, ha sikerül bejutnod! Serc-perc alatt lehet megfelelő therápiát, kezelést és megfelelő iskolát találni! Én racionálisan adtam a tanácsot! Képzelj el egy olyan gyereket amiről itt szó van, egy idegen környezetben amikor egy szót sem ért a szövegből! A fiam és mi, folyékonyan tudtunk németül, s mégis alaposan övön alul ütött bennünket a szükséges kezelés anyagilag! Vedd csak azt hogy nem ott fogsz lakni ahol a therápia van és állandóan hozni vinni fogod a kölyköt! Nekünk csak 15 km volt, mert szerencsénk volt, de heti 3x pluszban ingáztunk vele. Persze Te lehet, hogy jobban tudod! :sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!