Sajátos nevelési igény

Több
10 éve 3 hónapja #34950 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

A honlapjuk alapján nagyon befogadónak tűnik....és teljesen más ha ilyen iskolába jár,vagy külön fejlesztésre kell hordani....ingyenes fejlesztés jár...olvasd el..persze lehet,hogy más ha már ott vagy,elképzelhető,hogy nincs hely pl.Ha apuka Karlsruheban lakik érdemes a környező falvakban nézni lakást,mert olcsóbb....de én nem mernék két ilyen problémás gyerekkel,plusz két pici ikerrel kiköltözni..kivéve ha baromi jól keres a férjem.mert csak egy kereső lesz a családban..az 5évesnek sos fejlesztés kell...itthon pedigNINCs pénz semmire......olvashattad,hogy az oviból is kirakták...szóval így nehéz itthon is!!!!!!!!!
Az agresszív gyerekekel nem tudnak mit kezdeni....kint talán több segítséget kapnak....ithhon csak a Ritalint írják fel...Ismerem a témát jó alaposa,ezen ne vit zzunk(nem a saját gyerekem ilyen mielőtt...)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34958 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

star70 írta: A honlapjuk alapján nagyon befogadónak tűnik....és teljesen más ha ilyen iskolába jár,vagy külön fejlesztésre kell hordani....ingyenes fejlesztés jár...olvasd el..persze lehet,hogy más ha már ott vagy,elképzelhető,hogy nincs hely pl.Ha apuka Karlsruheban lakik érdemes a környező falvakban nézni lakást,mert olcsóbb....de én nem mernék két ilyen problémás gyerekkel,plusz két pici ikerrel kiköltözni..kivéve ha baromi jól keres a férjem.mert csak egy kereső lesz a családban..az 5évesnek sos fejlesztés kell...itthon pedigNINCs pénz semmire......olvashattad,hogy az oviból is kirakták...szóval így nehéz itthon is!!!!!!!!!Az agresszív gyerekekel nem tudnak mit kezdeni....kint talán több segítséget kapnak....ithhon csak a Ritalint írják fel...Ismerem a témát jó alaposa,ezen ne vit zzunk(nem a saját gyerekem ilyen mielőtt...)


Tudod, nekem alapjában teljesen mindegy, hogy ki hogyan dönt! Én elmondtam a véleményem. Három gyerekkel (ikrek +1) nyelvtudás nélkül és egy hyperkativ, problémás gyerekkel egy biztos már meglevő környezetből, egy biznytalanba, külföldre kimenni nem tartom jó megoldásnak! A therápiát sokáig nem lehet alkalmazni mert a gyerek (sem) tud németül. Kérdéses, hogy megtanul e valamikor, ha otthon marad az anyával aki szintén nem beszéli a nyelvet. Standart iskolában sincs a gyereknek esélye! S akkor még nem is elemeztük részletesebben, hogy hol kapnak esetükben egy bérlakást? Én speciel nem adnám ki nekik, ha lenne mit bérbeadnom. Hiába hangzik ez antihumánusnak, vagy túl keménynek, ezek a tények! Persze lehet kiszinezni, okos linkeket betenni, és ingyenes kezelésekről fecsegni, de előbb ide el kell jutniuk, s ez a helyzetükben nem fog menni!!
Akkor miről akarsz engem itt meggyőzni?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39998 Írta: ignéva
ignéva válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

sziasztok.

Segitséget szeretnék kérni kiköltözéssel,iskoláztatással,ovodáztatással kapcsolatban,illetve minden tapasztalatott infot,segítséget nagyon szivesen meghallgatok.
Mi szeptemberbe szeretnénk a férjem után menni,aki már 5 éve kint dolgozik,Baden-Württemberg tartomány,azon belül is Ochsenhausen lenne a cél.
12 éves fiammal és 2,5 éves kislanyommal mennénk.Párom a lakás részét a dolognak intézni.Legföképpen az iskola és az ovoda miatt aggodok,mert a fiam angolt tanult Magyarországon a kislány meg ugye még csak most tanul beszélni..Ezenkívül fiamnak vannak magatartási problémái is,amit itthon gyogyszeressen kezelnek.
Nem tudom,mennyire elfogadóak,illetve tolleránsak egy középsúlyos magatartási illetve hiperaktív gyermekkel kapcsolatban,akinek az inteligenciája magassan veri a vele egy korosztályban lévökét...Tanulási problémái nincsenek.
bárki akinek bár nem problémas a gyermeke de hasonló korú gyermeket vitt ki és megosztaná velem a tapasztalatait végtelenül hálás lennék.

Sziasztok.
Évi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 1 hónapja #39999 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sajátos nevelési igény

Kedves Éva!
Nyugodtan gyertek. A német ugyan nem toleránsabb az ilyen gyerekekkel, mint a magyarok, de itt csak az abszolult legvégsőbb a gyógyszeres (vegyi) kezelés, ilyen esetekben mert ezek mellékhatása sokszor több kárt okoznak mint használnak!! Van viszont sok jó therápia. (A fiam is hyperaktiv volt annak idején. Ma már felnőtt 36 éves.) Amikor kijöttünk 4.-be ment. Persze azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy mi mind a négyen folyékonyan tudtunk már akkor németül is.

Az angol nem rossz, mert az itt általában az idegen nyelv (a spanyol mellett). A németet ezek a kölykök (különösen a kicsi) hetek alatt megtanulják pl ovodában, tehát ezzel sem lesz gond! Probléma akkor lesz ha otthon maradsz vele! Ezzel gyakorlatilag akadályozni fogod! Egy ovodában viszont hetek alatt megtanulja a nyelvet anyanyelvi szinten!

Én inkább a Te integrációdért aggódom mert, ha nagyon az otthoni (megszokott) dolgokat várod el, akkor csak konfliktusok lesznek! Itt az élet sokkal racionálisabb mint Magyarországon és bizony elvárja a társadalom is, hogy magad gondoskodj mindenről! Értsd: annak idején csak jelezték, hogy gond van a fiammal, s nekünk kellett a terápia és egyéb megoldások után lépnünk! Szinte mindenhol segítőkészek, de ne várd el soha, hogy mások fogják a problémákat megoldani!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ignéva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!