Mutterschutz

Több
10 éve 2 hónapja #35286 Írta: csabex
csabex válaszolt a következő témában: Mutterschutz

Köszönöm Athena1985!
A menyasszonyom 2013 novembere óta dolgozik. Egy éves határozott munkaszerződése van. Most maximum április végéig dolgozhat, az orvos mondta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35287 Írta: csabex
csabex válaszolt a következő témában: Mutterschutz

Most olvasom az adót és eszembe jutott, hogy rá kérdezzek itt kell ilyenkor éves adóbevallást készíteni, vagy nem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35289 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Mutterschutz

DECO és Mahlzeit is válaszoltak, de köszönöm, hogy nekem külön megköszönted!:)

Szóval igen, éves adóbevallást kell készíteni, múlt évre még külön külön (getrennte Veranlagung) (mivel nem voltatok házasok), de erre az évre választhattok (getrennte oder gemeinsame Veranlagung).:)

Sok boldogságot Nektek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35323 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mutterschutz

Athena1985 írta: Mahlzeit, szuperül leírtad, csak annyit tennék hozzá, hogy a teljes/részmunkaidő nem játszik szerepet, csak a Kohle:) Ha nincs meg az egy év, a meglévő időket osztják 12 hónappal és számolják az Elterngeld-et.
Az Elterngeld 65-67% vagy 1.000 Euro alatt még több! függően a keresettől.
Itt egy rövid számítás százalékokkal:

"Anspruchsvoraussetzungen und Höhe des Elterngeldes

Bei Voreinkommen zwischen 1.000 und 1.200 Euro ersetzt das Elterngeld das nach der Geburt wegfallende Einkommen zu 67 Prozent. Für Geringverdiener mit einem Einkommen unter 1.000 Euro vor der Geburt des Kindes steigt die Ersatzrate schrittweise auf bis zu 100 Prozent: je geringer das Einkommen, desto höher die Ersatzrate. Für Nettoeinkommen ab 1.200 Euro und mehr vor der Geburt des Kindes sinkt die Ersatzrate des Elterngeldes moderat von 67 auf 65 Prozent (bei Voreinkommen von 1.240 Euro und mehr auf 65 Prozent, bei Voreinkommen von 1.220 Euro auf 66 Prozent)."

Eddig kerestem egy érthető számítást is (bocsánat a töredezettségemért), most találtam:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Kiemelném:

"Muss man 12 Monate vor der Geburt erwerbstätig gewesen sein, um einen Anspruch auf Elterngeld zu haben?

Nein. Nur: Je kürzer der Zeitraum war, in dem im Jahr vor der Geburt Einkommen erzielt wurde, desto geringer fällt das Elterngeld grundsätzlich aus"

SZámítás:

"Beispiel:

Durchschnittliches Einkommen vor Geburt: 400 €
Differenz zu 1.000 €: 600 €
600 : 2 x 0,1 = 30 %
67 % + 30 % = 97 %
zustehendes Elterngeld:
97 % von 400 € = 388 €"

Te vagy a profi:), en csak emlekezetbol irtam. Nem mellesleg epp most intezem a hasonlo papirozast. Csak annyira nem volt idom es nem is nagyon erdekelt, mennyi az Elterngeld, hogy ki se szamoltam. Meg most se tudom:) Meg a kindergeldet kellene vmikor elintezni, de utalok ugyeket intezni:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!