Emelt összegű családi pótlék?

Több
12 éve 2 hónapja #14814 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

Roxa írta: Most őszintén emberek...keény, sok munkával megszerzett normális fizetésre, segély nélküli életre, az állam khasználása nélküli életre gondolt már valaki azok közül, aki kifelé szándékozik???

Persze. Biztos arra is gondoltak (majd csak összejön valami) :) miután tisztázták a fix bevételt. ;) Én ott dobtam el a hajam amúgy amikor valaki aki már több hónapja kint van, dolgozik, jól érzi magát, kibukott 2 vagy 3 hónap CSP különbözetén amit nem ítéltek meg neki. Mennyi az? 2-300 euró? :ohmy: Hihetetlen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14815 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

Gergoo írta:

Roxa írta: Most őszintén emberek...keény, sok munkával megszerzett normális fizetésre, segély nélküli életre, az állam khasználása nélküli életre gondolt már valaki azok közül, aki kifelé szándékozik???

Persze. Biztos arra is gondoltak (majd csak összejön valami) :) miután tisztázták a fix bevételt. ;) Én ott dobtam el a hajam amúgy amikor valaki aki már több hónapja kint van, dolgozik, jól érzi magát, kibukott 2 vagy 3 hónap CSP különbözetén amit nem ítéltek meg neki. Mennyi az? 2-300 euró? :ohmy: Hihetetlen.

az! Valóban hihetetlen. Én ma teljesen elhűlve olvasgattam itt az oldalon. Először is az első és a legfontosabb egy munkahely..ha az van, van biztosÍtás, van pénz, van lakás, van jó élet, az összes többi már csak pluszt jelenthet egy Magyarnak idekinn.
Mi most egyösszegben visszamenőleg közel másfél évre kaptuk meg a CSP-t, de itt élünk már közel 10 éve. Én akkor kezdtem el felvenni a bürokráciával a harcot, amikor már körülöttünk minden rendben volt (lakás, munkahelyek stb)
Talán el kéne sokaknak azon gondolkodni, hogy mi is a fontossági sorrend egy új élet felépÍtésében... :blink:
És ezt most csak általánosságban mondom, nem az előző hozzászólónak cÍmzem: Németül banyek még 3 szót sem tud némelyik, de nem könyvet vesz vagy nyelvtanárt keres, hanem a lehetőséget, hogy hogyan tud megélni mások hátán idekinn. (is)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14821 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

Kedves Roxa!

Én lennék aki a wohngeldről érdeklődött és, ha esetleg az összes hozzászolásom volnál szives elolvasni akkor rájönnél, hogy miért is, Kérlek nézd már meg azt is, hogy hány témában érdeklődtem már, ne csak erre egyre élezd ki a dolgot!
Az általánosítást meg szerintem hanyagoljuk, mi négy gyereket nevelünk Magyarországon, mégsem segélyből élün, mindig is úgy gondoltuk vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévők, segítse azokat az állam. :P
Ugye azt te sem gondolod, hogy aki ma itthon megtud élni és tisztességessen tudja nevelni a gyerekeit, az azért menne Németországba hogy segélyeken éljen? :evil:
Ja és honnan veszed azt, hogy az itt érdeklődők még német könyvet sem vesznek a kezükbe, mióta eldöntöttük, hogy kimegyünk keményen tanulin és minden téren erre készülünk, csak tudod nem megy egyik napról a másikra.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14834 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

nem szeretném szétoffolni ezt a topikot, ezért csak kurtán válaszolnék neked.
Nektek (M.o-ról kifelé készülőknek) marhára nehéz elfogadni az igazságot. Pedig csak látnotok kéne a segÍtő szándékot a válaszokban. Hidd el itt sokaknak (Decotext, jómagam stb) totál mindegy, hogy ti kijöttök-e vagy sem. Nekem van munkám, több mint elég, van lakásom, kapom a családit, ergo én csak tapasztalatokról és a valóságról beszélhetek.
Üdvözlettel
p.s egyébként meg DE, gondolom, hogy vannak olyanok, akik a különböző segélyekért jönnének ki :woohoo:

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14864 Írta: MyBee
MyBee válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

Nem hiszem el felmer valaki tenni egy kérdést és azt már is le is nézik naplopónak! Sose mennék ki úgy, hogy nincs munka szerződés a kezemben. Felelőtlenül nem venném ki a gyermekemet a megszokott környezetéből. És eddig is és most is kemény munkával tartjuk fent a családot. Nem segélyből. Kint sem segélyből élnénk meg. Nem " kodulni " megyünk ki ha nem dolgozni!!! De igazad van sokan vannak olyanok is hogy úgy mennek ki "hogy majd lesz valami". De szerintem nem kéne általánosítani.
Üdv: MyBee

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14868 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

Senki nem neked címezte a választ. Roxa még írta is: "És ezt most csak általánosságban mondom, nem az előző hozzászólónak címzem"
Nem tudom mennyien vannak de biztos, hogy nem használtam a sokan szót egyszerűebn azért mert nem kell. Elég olvasni a fórumot és látható az általánosság. Neked sem kell magyarázkodni, védekezni, senki nem címzett neked semmit és nem nézett senki naplopónak. Oda tartozol ahová tartozónak érzed magad!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Roxa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!