Emelt összegű családi pótlék?

Több
12 éve 5 hónapja #10135 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék?

Sziasztok,

itt nincs olyan, hogy emelt összegű családi pótlék (tudtommal). Viszont van Kinderzuschlag a Kindergeld mellett, erről írt Decotext is.Ennek mértéke valóban max. 140 euro / gyerek lehet. Ennél már figyelembe veszik, hogy van-e a családban tartósan beteg személy, gyermeket váró anyuka, vagy akár gyermeket váró gyerek is (18 év alatti gyerek, akit még a szülők tartanak el kvázi). Aki jogosult rá, ennyivel több támogatást kap az államtól.
És ott van még a Wohngeld, talán mintha ott is figyelembe vennék, hogy van-e beteg gyermek a családban, de ebben nem vagyok biztos.

Szép estét !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13272 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék?

sziasztok ,

igen, a testi és értelmi fogyatékos gyermekek után jár családi pótlék kiegészítés a testi vagy/és értelmi "fogyatékosság" százaléka szerint: havonta 76,09 és 507,28 Euró között.
A családi pótlékot folyósító hivatalnál - Kindergeldkasse - kell jelezni, hogy ezt szeretnéd megigényelni:
"Kindergeldzuschlag - für Kinder mit einer Behinderung oder Einschränkung unter 21 Jahren"

Ők azután a kérvényedet továbbküldik a "FÖD Sozialer Sicherheit" nevű hivatalhoz..(Föderaler Öffentlicher Dienst) Tőlük megkapod a nyomtatványokat amiket ki kell tültened majd visszaküldened nekik.
Ezután a "FÖD"behívja és megvizsgálja a gyermeket és az eredményt közlik a Kindergeldkasseval. A Kindergeldkasse pedig a vizsgálat alapján dönt az összegről.
Bizonyos kritériumok szerint adnak pontokat 1-től 9-ig,a gyermek fogyatékosságának mértéke alapján, a betegség kihatásának a gyermek napi életére: pl.el tudja -e látni magát egyedül,felöltözni, enni , állandó felügyeletre szorul-e stb, és a betegség kihatása a családra: orvosi vizsgálatok ,szükséges változtatások: pl ápolónő felvétele, lakás változtatás mozgásban korlátozott gyermeknél, ...
Bővebben itt vannak az információk.
. SZép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14776 Írta: MyBee
MyBee válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

Szép napot!
Segítséget szeretnék kérni, Családostól költöznénk Németországba az azt jelenti 3-an. Érdeklődnék, hogy az én kislányom asztmás így magyar országon GyES-en vagyok vele és emelt családit kapok. Mielőtt megállapították volna a tartós betegséget, én dolgoztam. Kérdésem hogy Németországban ezzel kapcsolatban hogy mennek a dolgok?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14778 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

Szia MyBee!
Elöször olvasd el a temaban az eddigi hozzaszolasokat, sok infot kapsz.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14808 Írta: MyBee
MyBee válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

Szia!
Köszi a tanácsot, ha meg találtam volna a témát akkor nem teszem fel a kérdést. Új vagyok itt és ki kell ismernem az oldalt. De köszönöm a tanácsodat.
szia:
MyBee

Eva10 írta: Szia MyBee!
Elöször olvasd el a temaban az eddigi hozzaszolasokat, sok infot kapsz.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14813 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Emelt összegű családi pótlék

MyBee írta: Szép napot!
Segítséget szeretnék kérni, Családostól költöznénk Németországba az azt jelenti 3-an. Érdeklődnék, hogy az én kislányom asztmás így magyar országon GyES-en vagyok vele és emelt családit kapok. Mielőtt megállapították volna a tartós betegséget, én dolgoztam. Kérdésem hogy Németországban ezzel kapcsolatban hogy mennek a dolgok?

Hát ehhez muszáj hozzászólnom, bár tartanom kéne magam a ne szólj szám nem fáj fejem szóláshoz...
Komolyan én ledobom a hajam ettől, ahogy itt olvasgatok, pedig nem kevés van belőle...Nem bántásként Írom,
1.egyrészt még kinn sem vagytok
2.a sima (nem emelt) csp elintézése is osszú hónapokba, évekbe telik
3. a Magyar csp 12ezer pénz itt mg közel 60ezer ha átszámÍtjuk
Nekem eszembe sem jutott még az itt eltöltött 10 év alatt, hogy különböző segélyekhez folyamodjak (imént olvastam az egyik topikban, valaki a wohngeld iránt érdeklődött :silly: )
Most belépek ide, itt meg az emelt csp :woohoo:
Most őszintén emberek...keény, sok munkával megszerzett normális fizetésre, segély nélküli életre, az állam khasználása nélküli életre gondolt már valaki azok közül, aki kifelé szándékozik???
Mert, hát nekem 2 munkahelyem van, havonta max 2-3 szabadnapom, V. Lohnsteuerklassem (a fele levonás) és én mégis elégedett és boldog vagyok és eszembe sem jut másokból vagy az államból élni ..lehet én vagyok rosszl összerakva fejben?:dry:

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!