Baleset Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #22718 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Baleset Németországban

En azt gondolom, ha van eu kartyaja, akkor az orvosilag szükseges ellatast meg kell kapnia. Combnyaktöres eseten gyakran a mütet nem halaszthato, ekkor szerintem fizetik - ha van eu kartyaja. Ha nincs, nem tudom, mi a teendö, mindenkeppen vegyetek fel a kapcsolatot az otthoni tb-vel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #22721 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Baleset Németországban

Decotext, nehogy mar a tb döntse el, hogy valakit sürgösen operalni kell-e vagy sem!
Ennek eldöntese az orvos feladata - mindig!
A finanszirozas mas kerdes, azt a tb vagy a kassa dönti el.
Es bizony ha egy mütetet el kell vegezni adott idöpontban, akkor az nem a finanszirozastol függ! Es alairatjuk, ha a kedves beteg nem akarja!
Ha a mütet halaszthato, az mas kerdes. De ezekben az orvos dönt! Nem a szemelyzet, nem a tb, nem mas!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #22725 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Baleset Németországban

Ilonka, azert ird majd meg, hogy volt-e a maminak EU kartyaja legalabb!

Ti szoktatok meg az EU kartya melle utasbiztositast is kotni a latogatokra? Nem felesleges?
masik kerdesem, hogy, itt is ki kell valtani kulon az EU-s kartyat, vagy az automatikusan a Kasse-s kartya hatoldala? (meg nem kaptam meg, ezert nem tudom megnezni..)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #22726 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Baleset Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ezen kivul allapotatol fuggoen vagy megmutik vagy szallithato allapotba hozzak es majd Mo.-on. Orvos donti el allapottol fuggoen, nem a TB.

Elkerülte a szives figyelmedet, hogy a végsö döntés nem az orvosé, hanem az
Országos Egészségbiztositási Pénztárnak a feldata és asztala, nem a TB dolga!
Ilonka azt irta, hogy semmilyen külön biztositása nincs a maminak! Itt ez igy gond lehet!

Hulyeseg! AZ ORVOS DONT az ellatas szuksegessegerol. Ha ki volt valtva az Europai Egeszsegbiztositasi kartya, akkor a TB fizet. Kiveve azt a penzt amit amugy a helyi lakos is fizetne az adott orszagban. (BRD-ben ez nagyjabol a korhazi napidij, ha jol tudom kb. 10eur per nap a korhazi ellatasert)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #22735 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Baleset Németországban

mahlzeit írta: Hulyeseg! AZ ORVOS DONT az ellatas szuksegessegerol. Ha ki volt valtva az Europai Egeszsegbiztositasi kartya, akkor a TB fizet. Kiveve azt a penzt amit amugy a helyi lakos is fizetne az adott orszagban. (BRD-ben ez nagyjabol a korhazi napidij, ha jol tudom kb. 10eur per nap a korhazi ellatasert)

Természetesen Te sem olvasol pontosan! A fizetés nem az orvos döntése! A fizetésről van szó nem az operáció szükségességéről! Éva sem olvas pontosan és Te sem! NEM AZ ELLÁTÁSRÓL VLT SZÓ HANEM, HOGY KI FIZETI AZ ELLÁTÁST!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #22736 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Baleset Németországban

Eva10 írta: Decotext, nehogy mar a tb döntse el, hogy valakit sürgösen operalni kell-e vagy sem!
Ennek eldöntese az orvos feladata - mindig!
A finanszirozas mas kerdes, azt a tb vagy a kassa dönti el.
Es bizony ha egy mütetet el kell vegezni adott idöpontban, akkor az nem a finanszirozastol függ! Es alairatjuk, ha a kedves beteg nem akarja!
Ha a mütet halaszthato, az mas kerdes. De ezekben az orvos dönt! Nem a szemelyzet, nem a tb, nem mas!


ARRÓL VOLT SZÓ, HOGY KI FIZET, S NEM ARRÓL,
HOGY AZ ELLÁTÁS SZÜKSÉGES E VAGY SEM!
Olvass pontosan!
:angry: :angry: :angry:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!