EU betegkártya

Több
12 éve 10 hónapja #5089 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Szia Éva,

lehet bejelentett lakcímed mindkét országban, ez teljesen szabályos. Mikor én bejelentkeztem a német lakcímre, mondtuk, hogy van magyar is, semmi gond.

Szerintem az EU vonal válaszából kiderül, hogy nincs időkorlát abból a szempontból, hogy mi számít átmeneti tartózkodásnak.
A megnevezett 3 hónapnak csak annyiból van jelentősége, hogy 3 hónap után kell a letelepedési engedély.
De semmi köze az átmeneti tartózkodás megjelöléséhez, így nem kell ezzel semmit okoskodni. Csak legyen meg a magyar lakcím is, és ne legyen egyik országból se jövedelem.
Ha megadták a letelepedési engedélyt EU betegbiztosítási kártyával, akkor az úgy rendben van, és ennyi. Nem köteleztek arra, hogy német betegbiztosításod legyen.
Természetesen ha van német jövedelem, onnantól egyértelmű, hogy kell német betegbiztosítás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: brie

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8659 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Egy másik topicban írtam, de elvileg ide tartozna, így bemásolom ide is, ha valaki itt keresné téma szerint az infót.


Sziasztok!

Ma egy fontos infót kaptam az OEP-től.
Írtam nekik emailt pár napja, de nem akartam várni, ki tudja mikor válaszolnának majd, így felhívtam őket (mert hogy szükségem lenne egy vizsgálatra, az itteni orvos javasolta, de nem tudtam, hogy ezt meg lehet-e itt csináltatni az EU kártyával).
A Contact Centerük nem tudott válaszolni a kérdésemre, így a Nemzetközi Főosztályhoz irányítottak.
A kérdésem az volt, hogy előfordulhat-e, hogy itt Németországban orvoshoz megyek az EU kártyámmal, majd utólag az OEP nem állja a számlát, és rámterhelik a költségeket.
A hölgy tájékoztatott, hogy ilyen nem fordulhat elő. A külföldi orvos dönti el, hogy az ellátást (kivizsgálást, kezelést) szükségesnek tartja-e azon időn belül, amíg az illető az országban tartózkodik a legközelebbi haza utazásáig. Ők nem orvosok, hogy ezt a döntést felülbírálják.
Ez tehát azt jelenti hogy ha az orvos elfogadja az EU kártyát kinn, onnantól kezdve nincs gond.
Így tehát az a legfontosabb, hogy adott esetben milyen orvoshoz megy itt az ember.... Ha nem sürgősségi az eset, érdemes még telefonon rákérdezni, hogy az adott orvos elfogadja-e az EU kártyát.
Sürgősségi esetnél meg egyértelmű, hogy el kell fogadják, még most is alig hiszem, hogy valakit lábtörésnél kinevettek az EU kártyájával.

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, tifanilona, Lizy007, htimea, brie

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #8889 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: EU betegkártya

Sziasztok!
Most jött nekünk a mai postaval, es szerintem fontos:
www.kv-thueringen.de/pub/rundschreiben_2011/RS_2011_10.html

nezzetek benne a Beilagen - a 3.-at.
Szerintem erdemes akar ki is nyomtatni.
Minden informacio benne van, es ervenyes az egesz orszagra.
Persze, a szürövizsgalatoknal en legfeljebb a terhesgondozassal kapcsolatost tudom elkepzelni, hogy sürgös lehet...

sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!