Kapcsolatfelvétel

Több
9 éve 10 hónapja #36565 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kapcsolatfelvétel

"Üdv! Segítséget szeretnék kérni, és már minden kő alá igyekszem belesni....."

Csak az nem derült ki miben kérsz segítséget! Titok vagy találgassak? Na jó, tippelek. ;)
Nem beszélsz németül, nincs semilyen, Németországban keresett szakmai végzettséged és segítsünk (szóval csak írjunk ha tudunk valamit ahol van szállás, az életben nem is kell megtanulni németül és legalább 2500 nettót fizetnek) de még akkor is lesz minimum 24574525435454 kérdésed mielőtt eldöntöd, hogy elfogadod-e az "ajánlatot" vagy sem. Igaz? :laugh:
Németül tanulni egy kicsit az, hogy hangzik? Nem tetszik fogadjunk.
Szerintem nézegesd tovább a kövek alját, azzal nem sok vizet zavarsz! ;)
Téma zárolva.
Több
9 éve 10 hónapja #36566 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kapcsolatfelvétel

"sziasztok.hannoverben nem tudtok valami munkalehetőséget? Béla"

Jó hír! ;) Tudunk. :wait: Egyből több mint 9000-et!
9295 Stellenangebote in Hannover
Amit nem tudunk, feltehetelőg azért mert ez szerinted huszadrangú kérdés, hogy mi is a szakmád, gyakorlott vagy-e, nyelvet beszéled-e, stb, stb, stb.
Így maradjunk annyiban, hogy mazsolázzál! ;)
Nem értelek Titeket. Hegyekben áll a munkalehetőség Németországban és Ti "valamiket" keresgéltek "a kövek alatt". :woohoo:
Téma zárolva.
Több
9 éve 10 hónapja #36567 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kapcsolatfelvétel

"Üdvözlöm. Érdeklődnek tudnak e olyan állást betanított munka operátő munkát ahol van szállás lehetőség is és nem kell nyelvtudás ?"

Persze. ;) Bár kicsit zavaros, hogy operatőr vagy betanított munkát keres a lényeg, hogy tudunk!
Magyarországon. Ott nem kell idegen nyelvtudás!
536 állás - betanított munkás - Magyarország
Téma zárolva.
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36568 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kapcsolatfelvétel

"Üdv! Párommal keresünk munkát Németországban. Szobalány, konyhai kisegítő,mosogató,animátor munka érdekelne. Felsőfokú idegenforgalmi szakmenedzser végzetséggel,középfokú német nyelvtudással rendelkezem. Párom busz-és kamionsofőrként dolgozott. Nehézgépkezelői vizsgával, villanyszerelői alapismeretekkel,vagyonőri képzettséggel rendelkezik. Ő nem tud németül,de mosogatói állást is vállalna!Ha valaki tudna ilyen állást, kérjük szóljon!Előre is köszönjük!Dóri és Sanyi"

Dóri! Jó hír, hogy középfokú német nyelvtudással rövid idő alatt találhatsz munkát Németországban feltéve, hogy befejezed ezt a fajta "álláskeresést" és elkezdesz önálló, felnőtt ember módjára hozzáállni a dologhoz! Kezd itt szerintem:
731 Stellenangebote für küchenhilfe
A párod pedig tanuljon németül mert nyelvtudás nélkül szerintem senkit nem érdekel, hogy Ő "akár mosogatói állást is vállalna"!
Téma zárolva.
Több
9 éve 10 hónapja #36570 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kapcsolatfelvétel

"Érdekelne a munka a párommal együtt,kérek bővebb tájékoztatást a munkával kapcsolatban pl:szállás-étkezés,ki és hazautazás,nyelv,munkamenet,munkabér,munkakezdés,meddig kell kint lenni.Mit kell pontosan csinálni."

Kezdjük a szokásossal. Nem vagyunk ám gondolatolvasók! Pontosan melyik munka érdekli?
Van úgy 99,99% esélye, hogy egy oldalunkon feladott álláshirdetés keltette fel érdeklődését amiről, hogyan tudnánk bővebb tájékoztatást adni?
Legfontosabb ha németországi álláshirdetés keltette fel érdeklődésünket:
Jelentkezünk a kért módon és nem bővebb tájékoztatást kérünk! Egy álláshirdetés nem egy kérdezz-felelek platformot nyit hanem a hirdető a hirdetésben körülírt munkakeresők jelentkezését várja!
Felejtsétek el a sok okostojás tanácsot ( :wait: van olyan weboldal külföldi munkavállalás témakörben ahol 30 kérdéses lista van fent amit feltétlen kérdezzen meg szerintük a jelentkező a kért jelentkezés helyett) Amíg nem kapsz pozitív visszajelzést a jelentkezésedre, nincs kérdezősködés!
Pláne nem ilyen kérdések: (gyorsan adok rövid válaszokat) ;)
Szállás: Ha nincs a hirdetésben megemlítve, hogy tudnak biztosítani akkor felnőtt módjára neked kell megoldani!
Étkezés: ???? NO COMMENT! Valószínűleg el kell látnod önmagad! :laugh:
Ki- és hazautazás: Na, ez is milyen kérdés? NO COMMENT!
Nyelv: Úgy kell kezelni a nyelvtudás kérdést, hogy ha írják a hirdetésben, hogy nem szükséges, akkor gyanús!!! Ha nem írják akkor pedig magától értetődő, hogy Németországban erős, középfokú (írás, olvasás, beszéd és szövegértés egyaránt) a minimum mint szükséges nyelvtudás!!!
Munkabér: A legtöbb esetben megadja a hirdető, ha mégsem akkor erre is akkor kérdezünk rá miután pozitív visszajelzést kaptunk!
Munkakezdés: Maradjunk annyiban, hogy ezt sem kérdezzük meg mielőtt pozitív visszajelzést kapnánk! :chuckle:
Meddig kell kint lenni: Akkor mész haza Magyarországra amikor akarsz!
Mit kell pontosan csinálni: NO COMMENT! Dolgozni. Valószínűleg keményen!
Téma zárolva.
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36594 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kapcsolatfelvétel

"Kedves Gergő! Most olvastam egy németországi magyar facebook oldalon, hogy éves szinten megközelítőleg 30 ezer euró egy 4 fős család költségvetése! Megdöbbentem. Mit gondolsz erről? Erika"

Kedves Erika! Ha azon megdöbbentél mennyire meg fogsz azon az interjún amit mi készítünk majd el a témában! :laugh:
:wait: Figyelem! Interjúalanyt keresünk aki már biztos egzisztenciával él Németországban, 4 fős családja van és szívesen megosztaná mindenkivel költségvetését! ;)
Ugyanis. Véletlenül :chuckle: én is olvastam azt a remek cikkét annak a bizonyos facebook csoportnak és azt kell, hogy mondjam, hosszú idő után (egy külsős bejegyzése alapján ugyan) de megszületett az első, értelmes, hasznos tartalmuk :clap: amiben végre nem a rózsaszín felhőcskéket festegetik a Magyarországról Németországba vágyakozó emberek számára!
Messze van még ez is igazságtól szerintem, hiszen a bejegyzés szerzője az ún. "centb@szó" kategóriát erősíti és annak bizony semmi köze a Magyarországon elterjedt, "pénz nem számít" (már amikor van) :chuckle: kategóriához, akik ipari mennyiségben pakolják az élelmiszer mérgeket (Cola) illetve dohány és alkohol termékeket is a kosarukba, magyar gazdaság védelmére és amúgy tudatos vásárlásra magasról téve!
A lényeg. A Magyarországon megszokott és elterjedt, pazarló, átgondolatlan életmód (életszínvonal) Németországban nem 30, hanem inkább 40-50K éves szinten egy 4 fős családnál, erről (reméljük) hamarosan mindenki meggyőződhet az említett interjú segítségével, amiben ahogy ígértem:
nem festegetünk majd rózsaszín felhőcskéket majd és nem gurigázunk centekkel!
Téma zárolva.