Közlekedési szabálysértés

Több
11 éve 11 hónapja - 5 éve 5 hónapja #18110 Írta: Tomi
Közlekedési szabálysértés téma létrehozva Tomi által

Kedves Mindnyájan!
Biztos nem én vagyok az egyetlen, aki magyar rendszámos autóval piro s lámpánál figyelmetlenül haladt át Németországban. Tudom, hogy ez súlyos szabályszegés, restellem is magam rendesen, nem sűrűn fordult elő velem az elmúlt 44 évi járművezetés alatt. Szeretném viszont megtudni. milyen tapasztalatotok volt hasonló esetben, kb milyen büntetésre, s mikor számíthatok. Hallottam olyat is, hogy elveszik a jogosítványt egy időre, ami elég rosszul érintene. Minden konkrét tapasztalatot nagyon köszönök. Üdv.: Tomi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mihkőr

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja - 5 éve 5 hónapja #18114 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Közlekedési szabálysértés

Tomi írta: Kedves Mindnyájan!
Biztos nem én vagyok az egyetlen, aki magyar rendszámos autóval piro s lámpánál figyelmetlenül haladt át Németországban. Tudom, hogy ez súlyos szabályszegés, restellem is magam rendesen, nem sűrűn fordult elő velem az elmúlt 44 évi járművezetés alatt. Szeretném viszont megtudni. milyen tapasztalatotok volt hasonló esetben, kb milyen büntetésre, s mikor számíthatok. Hallottam olyat is, hogy elveszik a jogosítványt egy időre, ami elég rosszul érintene. Minden konkrét tapasztalatot nagyon köszönök. Üdv.: Tomi


Attól függ, hogy mióta volt piros! Ha csak éppen hogy...., és nem okoztál balesetet akkor 50€ és 3 pont Flensburgban! Ha már régebben 1 másodpercnél, akkor az már sokkal drágább lehet.......Akár 200€ + 4 pont + 1 hónap tiltás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18119 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Közlekedési szabálysértés

Köszönöm a gyors választ. Mennyi idő alatt érvényesítik a magyar rendszám alapján a bírságot? Azaz Magyarországgal van-e megállapodás a büntetés kiszabására és mennyi időbe telik ez? Van-e értékhatár? Üdv: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 5 éve 5 hónapja #18145 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Közlekedési szabálysértés

Tomi írta: Kedves Mindnyájan!
Biztos nem én vagyok az egyetlen, aki magyar rendszámos autóval piro s lámpánál figyelmetlenül haladt át Németországban. Tudom, hogy ez súlyos szabályszegés, restellem is magam rendesen, nem sűrűn fordult elő velem az elmúlt 44 évi járművezetés alatt. Szeretném viszont megtudni. milyen tapasztalatotok volt hasonló esetben, kb milyen büntetésre, s mikor számíthatok. Hallottam olyat is, hogy elveszik a jogosítványt egy időre, ami elég rosszul érintene. Minden konkrét tapasztalatot nagyon köszönök. Üdv.: Tomi

Jogsidat németek nem vehetik el. (Ha magyar kártya)
A többit kiszámolhatod, te tudod mit csináltál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18149 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Közlekedési szabálysértés

Tomi írta: Köszönöm a gyors választ. Mennyi idő alatt érvényesítik a magyar rendszám alapján a bírságot? Azaz Magyarországgal van-e megállapodás a büntetés kiszabására és mennyi időbe telik ez? Van-e értékhatár? Üdv: Tomi

Itt, országon belül illetve Ausztriából rendszerint három hónapon belül megjön. Az újabb EU törvények alapján, nálad haza küldik az ügyet és az otthoni törvények alapján számolnak el veled**. Ujabban már mégön Mo.-ról is ide. Küldtek nekem trafipaxos képet de ez csak 15 euróba volt!
Azt olvastam, hogy egy új EU megegyezés alapján a közlekedési kihágásokat abba az országba küldik vissza, ahol a kocsi regisztrált, és minden EU állam a saját törvényei alapján büntethet és a büntetési összeget megtartja. Régebben úgy volt, hogy a pénzt küldeni kellett volna, s az egész cécó nem érte meg, mert sehonnan nem fizették ki a ráfodritási költségét. Most igy már megéri, mert a lóvé marad és a költségeket ráteszik a számlára!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 3 hónapja #40433 Írta: balste
balste válaszolt a következő témában: Közlekedési szabálysértés

Üdv mindenkinek!
Októberben beleszaladtam egy piros lámpába Németországban. A jogosítványomat (egy hónapra) és 200 eurót kérnek. A közeljövőben nem tervezek németországi utat (kb. 3-5 évig). Van valakinek (itthon élőnek!) tapasztalata? Van elévülési idő vagy ilyesmi?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!