Fizetett szabadság

Több
8 éve 3 hónapja #39823 Írta: lajkoz
lajkoz válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság

heló!
ez 1 dec.-ig tervezett munka és szerződés volt az időjárás jellege miatt (kertészeti munka, ami ilyenformán részemről 2 hónapig tartott), az idén mehetnék tavasszal újra, ha meg nem támadnám közben, mert ez ez genny-magyar munkaadó, a dörzsöltségénél csak a gennyessége, píz_sóvársága a nagyobb, mindent levon, mindent lefelé kerekít, und so weiter, ezt úgy teheti meg, hogy az alkalmazottjait hüjének nézi, amíg csak lehet, remélem 1* rágyújtja valaki a házát

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja #39828 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság

A fizetett szabit csak legkorábban a 6 hónapos "várakozási idő" után kell kiadnia a munkáltatónak. Azonban a szabadságra való jog ezalatt az idő alatt is ketyeg, ha tehát a munkaviszony a 6 hónapnál hamarabb befejeződik, akkor a munkaadónak az addig szerzett szabiigényt kötelessége kiadnia. Ha ezt nem teszi meg, úgy azt bizony ki kell fizetnie!!!
Tavaly a feleségem munkaadója pont erre a 6 hónapra (meg a Minijob státuszra) hivatkozva nem akarta kifizetni az öt hónap után felmondásunkkal megszűnt munkaviszonyra járó pár napnyi töredékszabit, de amint beadtam a keresetet a munkaügyi bíróságra és ő megkapta az idézést, másnapra el volt utalva a pénz. Ugyanaz az ügyvédje hivatkozott a bíróságnál tévedésre, akivel előtte több kört meccseltem levélben és kötötte az ebet a karóhoz, hogy márpedig az nem jár....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #39829 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság

Igen, ez a törvényes jogi háttere a dolognak:

Der Urlaub beträgt jährlich mindestens 24 Werktage bei einer vollschichtigen Tätigkeit und einer Sechs-Tage-Woche (§ 3 BUrlG). Da heutzutage meistens eine Fünf-Tage-Woche vereinbart wurde, ist der Urlaubsanspruch entsprechend bei einer solchen auf 20 Tage im Jahr zu verringern.

Das Bundesurlaubgesetz gewährt jedem Arbeitnehmer mindestens 24 bzw. 20 Arbeitstage Erholungsurlaub im Jahr. Mindestens 24 Tage Urlaub stehen einem Arbeitnehmber bei einer 6-Tage-Woche zu. Arbeitet der Arbeitnehmer nur an 5 Tage in der Woche, so steht ihm ein Mindesturlaub von 20 Tagen zu. Also beträgt der Mindesturlaub in beiden Fällen insgesamt 4 Wochen.
Die Dauer des gesetzlichen Mindesturlaubs entspricht der Europäischen Arbeitszeitrichtlinie 93/104/EG des Rates vom 23.11.1993.


S én nem voltam rest és egy ismerős ügyvédet megkérdeztem Lajkoz esetére:

Wenn im Arbeitsvertrag nichts anderes steht, hast Du Anteilsmässig Anspruch auf die Urlaubstage. Anders sieht es natürlich aus wenn Du im Stundenlohn angestellt bist und im Stundenlohn eine Ferienentschädigung enthalten ist.


Pontosan ezért nem lehet Lajkoz kolega esetét megválaszolni! Nem tudjuk, hogy mit és mennyit kapott!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!