Német nyugdíj

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28872 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

roland2005 írta: En viszont arra lennek kíváncsi hogy kaphat e öregségi nyugdíjat az aki
1. eléri a minimum 60 havi elismert befizetest. Ha igen akkor mi alapján kalkuláljak azt ki?
2. nem éri el a minimálisan meghatározott 60 havi befizetest , mondjuk érdembe csupan 30 hónapról van igazolása.? Mivel németül nem vok perfekt, khmm, a részemre megküldött : Lohnsteuerbeschheinigung fur 2011 névvel ellátott iraton szerepel egy 33.pontos lista. Ennek melyik pontjában szerepeltetik a nyugdijra levont összeget?
3.pontban szerepeltetik a Bruttoarbeitslohn einschl. / a 22.es 23. pontoknál pedig a Rentenversicherung összegeit. van e módom valahol utána nézni a személyes pl ul : eTIN, vagy identifikációs számommal az aktuális egyenlegemnek?? Előre is köszönettel


Én lehet, hogy ezt nem értem!
Nekünk ezt a központból minden évben megküldik anélkül, hogy kérném! Igaz mi 57 évesek vagyunk, s majdnem van még 10 évünk a nyugdijig! (Trükkök nélkül!) A nejem most mondja, hogy egy bizonyos kor fellet küldik ezt, rendszeresen!
ERGO: ha Te nem kapod, akkor még bőven ráérsz ezzel foglalkozni.....

;)

Különben itt a KÖZPONT -ban mindent meg tudnak neked mondani! (Zentrale Rentenanstalt) A helyzet az, hogy körzetesítve van. Kérdés, hogy hova tartozol!

Wir sind für Sie per E-Mail unter den Adressen 
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. und Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. erreichbar, 
wobei die Adresse Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
auf die zeitnahe Beantwortung allgemeiner Fragen aller 
Themenbereiche der gesetzlichen Rentenversicherung

Postanschrift:
Deutsche Rentenversicherung Bund
10704 Berlin
Deutsche Rentenversicherung Bund
18431 Stralsund
Deutsche Rentenversicherung Bund
07497 Gera

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, roland2005

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28874 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

En viszont arra lennek kíváncsi hogy kaphat e öregségi nyugdíjat az aki[ 1. eléri a minimum 60 havi elismert befizetest. Ha igen akkor mi alapján kalkuláljak azt ki?

En sem ertem,de akkor nem vagyok egyedül :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: jánvan

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28875 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Én sem értem de határozottan érdekelne! :laugh:
Tegyük fel, hogy jelenleg 25 vagyok, odamennék, fizetnék 5 évig centeket és 30 lennék amikor nyugdíjba megyek. Gondolom nem szúrnák ki a szemem kevesebb mint 1000 euróval, nem? :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28878 Írta: roland2005
roland2005 válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Koszi ,
végül is + találtam hogy hova tartozom illetve hol landol a levont nyugdíjelőlegem és megadtak a hivatkozási kódomat, innentől direktben tudok velük kommunikálni . Akik nem konkrétan szárazföldön dolgoznak, akkor ok is ide tartoznak, hajósok ,:
Knappschaft-Bahn-See
Német Nyugdíjbiztosító
Pieperstr, 14 - 28
44781 Bochum
Tel. (0 234) 304 27060
szép napot mindenkinek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28880 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Gergoo írta: Én sem értem de határozottan érdekelne! Tegyük fel, hogy jelenleg 25 vagyok, odamennék, fizetnék 5 évig centeket és 30 lennék amikor nyugdíjba megyek. Gondolom nem szúrnák ki a szemem kevesebb mint 1000 euróval, nem?

Aztán ilyenbe lógott a kiskezed és felébredtél:

(Még jó, hogy tudom, hogy csak vicceltél, ezért a bili nem is neked szólt!))

Szerintem a dolog megoldása egyszerű. Van ilyen valóban, hogy legalább 60 hónap kell (járulékosan) hogy valamilyen minimális ellátást kaphass, de ehez el kell előbb érni a nyugdijas korhatárt. Ez azt jelenti, hogy mondjuk 20 évesen a 60 hónapot ledolgoztad , akkor huszonöt vagy, azután már csak nyegyven évet kell várnod, hogy kaphass ezért valamit, mert jogosúltságot szereztél! Ekkor azonban "járna" a minimálnyugdij, de ehez 35 év (járulékosság) kell igy visszaszámolják, ha 65 leszel, s ha kapsz 25 eurót akkor boldog lehetsz! Persze majd a szociális segéllyel ezt ki fogják majd egészíteni ha addigra nem 80 év lesz a nyugdij korhatár! Szerintem itt téved tehát a kedves kérdező!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28885 Írta: roland2005
roland2005 válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

T. hozzászólok,
személyes vonatkozású adatok nélkül idemásolom a jaruleknyilvantartomtol kapott levelük
nek az öregségi nyugdíjra vonatkozó megállapításait.

D Öregségi nyugdíjak
A törvényes öregségi nyugdíjkorhatár elérése után az öregségi nyugdíj fizetésének kivárási
ideje a járulékfizetéssel és a tartalék időkkel eltelt 5 év. Ezt a kivárási időt a XX hónap nem érte el, hiányzik tehát XX hónap. Amennyiben rendelkezik további járulékfizetési időszakkal (pl. önkéntes járulékfizetéssel), amelyekkel teljesült a 60 havi kivárási idő, az öregségi nyugdíjkorhatár elérésekor azonnal elkezdődhet az öregségi nyugdíj folyósítása,ha a nyugdíjkorhatár elérését követően három
naptári hónapon belül benyújtotta a kérelmet. A kérelem későbbi benyújtása esetén a benyújtás
naptári hónapjától teljesítik a kifizetéseket. Ha a kivárási idő az öregségi nyugdíjkorhatár
elérése után teljesült (pl. önkéntes járulék fizetéssel), ezt követően lehet az öregségi
nyugdíj folyósítását elkezdeni. Amennyiben nem teljesült a 60 havi kivárási idő, az öregségi
nyugdíjkorhatár elérése után az Ön által teljesített járulékokat bizonyos előfeltételek teljesülése
után kérelemre vissza lehet téríteni.
Erre az utolsó mondatra figyelemmel azért nem art odafigyelni, mert levelükben azt a bizonyos előfeltételeket az időre vonatkoztatják . Magyarul nekem az jön le hogy amit egyszer mar érdembe
hoztál akkor azt nem nyelik be hanem meg ha nem is tudtak valamilyen okból elérni az előírt intervallumot lehetőség van a visszatérítésre. Beszeltem ebben a témában jártas személlyel es elmondta hogy mindenképpen megéri utána menni ezeknek mert veszíteni SEMMIT es ha csupa
20Eurot küldenek is több mint a semmi.
ennyi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!