Német nyugdíj

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23961 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

timi2012 írta: Igen persze ezek irrealis elkepzelesek , amiknek nincs alapjuk . Viszont ha valaki több orszagban dolgozik elete folyaman , akkor aranyosan mindenhonnan kell egy resznek jarnia .


No,s az EU törvények alapján (mi már összeszedtük az éveket) az össz munkaévek számítanak mindenhol, az az a járulékos magyar évek pl. itt is mint munkaévek számitanak de ezek után nem ad a német semmit. Otthon forditva: a német évek számítanak, de csak a magyarévek után fizet az álam illetve a nyugdijfolyósító! Igy tevődik ez össze, s ebből lesz az időarányos EU nyugdij! gyakorlatilag mindegyik EU állam a saját részét folyósítja s a befizetett járulékok alapján állapítja meg az összeget!

A dolog annál koplikáltabb lesz, minél több országból tevődik össze, mert mindegyik ország lekéri a másik országban fizetett adatokat, s hogy még bonyolultabb legyen: a nyugdijkorhatár is különbözik!

Ezért pl. nem tudom, hogy otthon elvileg már 62 évesen kellene nyugdijat kapnom, itt meg csak 65 évesen! Most akkor ha 62 eszek, otthon kapni fogom az időarányos nyugdijat? Na, ezt még nem tudtam kideriteni!

Elleszek én azért majd valahogy, valamelyik thaiföldi szigeten:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23996 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Lepcsözetesen emelik mar otthon is a nyugdijkorhatart .1952 elött születettek mehetnek meg el 62 evesen nyugdijba , 1957 utaniak mar csak 65 evesen . Nemetorszagban is függ a születesi idötöl , lehet pont összetudod hozni a kettöt :laugh:
Na ja , de egyebkent olvastam hogy a cel lassan a 70 eves korhatar . Mert hogy a fö problema nem csak az elöregedes , hanem hogy egyre hosszabb ideig elnek az emberek , magyaran sokat vannak nyugdijban . Az a cel ,hogy ne sokaig "elvezhessek "a nyugdijjat az emberek. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28505 Írta: Cirmosmama
Cirmosmama válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Én azt szeretném megtudni,hogy mennyi az a legkevesebb összeg,amit nyugdíjjárulékként be kell fizetni.Ugyanis én nem "hivatalosan" dolgozom itt kint.De szeretnék mindent tudni ezzel kapcsolatban.Kérem,aki tud,világosítson már föl.Otthon is érdeklődtem,de ahány ember,annyi mást mondott.Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28516 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Én azt szeretném megtudni,hogy mennyi az a legkevesebb összeg,amit nyugdíjjárulékként be kell fizetni.Ugyanis én nem "hivatalosan" dolgozom itt kint.De szeretnék mindent tudni ezzel kapcsolatban.Kérem,aki tud,világosítson már föl.Otthon is érdeklődtem,de ahány ember,annyi mást mondott.Köszönöm.

Cirmosmammi!
Nem tudom, hany eves vagy ,de ha mar mama vagy es ehhez meg cirmos
is, nem gondolnam, hogy 20/30 eves vagy :chuckle:
Ebben a Forumban mar adtam egy jo par tippet a magyar vallalkozoknak
akiknek mar a Rente jar a fejükben.
Teljesen mindegy hogy mennyit fizetsz be, annak egy töredeket kapod.
(ha egyaltalan).
A kerdest feltettem a Steuerberateremnek es ime a valasz:

Wenn Du heute 1.500 EUR verdienst, dann brauchst Du bei einer Inflation von 2,5% in 30 Jahren 3.150 EUR, um die selbe Kaufkraft zu erhalten.

Tehat.
A legegyszerübb es a legnagyszerübb egy Sparbuchot nyitni es arra egy
X összeget havonta befizetni. Ez kamatozik es barmikor ha szükseged lenne
kenyerre hozza tudsz nyulni.
A legszemetebb Rentensystem az Nemetorszagban van, ugyhogy ne hagyd magad
barmi Maklertöl teged befolyasolni.
Vagy vegyel Ingatlant vagy nemesfemet (ezzel tisztaban vannak a romak is)!
:chuckle: :chuckle: :clap: :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28518 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

Cirmosmama írta: Én azt szeretném megtudni,hogy mennyi az a legkevesebb összeg,amit nyugdíjjárulékként be kell fizetni.Ugyanis én nem "hivatalosan" dolgozom itt kint.

A Nyugdíjbiztosítás oldalon el lehet játszani a számokkal. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28869 Írta: roland2005
roland2005 válaszolt a következő témában: Német nyugdíj

En viszont arra lennek kíváncsi hogy kaphat e öregségi nyugdíjat az aki[ 1. eléri a minimum 60 havi elismert befizetest. Ha igen akkor mi alapján kalkuláljak azt ki?
2. nem éri el a minimálisan meghatározott 60 havi befizetest , mondjuk érdembe csupan 30 hónapról van igazolása.?
Mivel németül nem vok perfekt, khmm, a részemre megküldött : Lohnsteuerbeschheinigung fur 2011 névvel ellátott iraton szerepel egy 33.pontos lista. Ennek melyik pontjában szerepeltetik a nyugdijra levont összeget?
a 3.pontban szerepeltetik a Bruttoarbeitslohn einschl. / a 22.es 23. pontoknál pedig a Rentenversicherung összegeit. van e módom valahol utána nézni a személyes pl ul : eTIN, vagy identifikációs számommal az aktuális egyenlegemnek?? Előre is köszönettel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!