Személyi igazolvánnyal Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19731 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Szamitimi,
Az, hogy bejelented-e a külföldön tartozkodast, a te dolgod. De ha a gyermeked iskolaköteles, akkor a jegyzönel irasban be kell jelenteni, higy az iskolakötelezettseget külföldön teljesiti - legalabbis mi igy csinaltuk.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19732 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

De a gyerekem magántanuló marad itthon. Ebben az esetben be kell jelentenem valahol hivatalosan, hogy kiköltözünk? A magyar lakcímemről nem fogunk kijelentkezni. Remélem nem is kell.
Köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19734 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

A magántanulóság nem tudom megy-e... az én lányomat a gimnáziumból értesítették (ahova 6 éve járt), hogy az új uniós szabályok szerint egyszerre nem lehet 2 államban ingyenes oktatásban részt, így nem vették fel magántanulónak, hiába kérelmeztük. Kenjék a hajukra...8)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19749 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Köszönöm a választ Éva!
Bayer! Én már beszéltem az igazgatónővel, és engedik. Nem az első gyerek ebben az iskolában, aki év végén levizsgázhat itthon, miközben külföldön jár iskolába. Nem tudom, lehet ez iskolafüggő?? Mindenesetre nálunk működik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19782 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Ez csak jogszabály ismeréstől függhetett, ez egy budapesti elit magán suli volt, és nagyon betartják a szabályokat, megkeresem majd a levelezésünket, még a jogszabályt is bemásolta...nehogy baj legyen és leszámlázza majd valamelyik ország az oktatási költséget. Megkeresem majd a levelet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19783 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Közben feleségem szólt: az évi végi vizsgázás meg a magántanulóság az nem ugyanaz! Vizsgázni tényleg lehet...de nem lehet magántanuló ha jól értem a különbséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!