Személyi igazolvánnyal Németországban

Több
12 éve 3 hete - 12 éve 3 hete #17635 Írta: ZSEBI
ZSEBI válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Sziasztok!
Három hét múlva költözünk ki Németországba, és hosszú távon tervezünk. Erősítse meg valaki a tudásom! Ha jól tudom Eu-s országokba nem kell útlevél, elég csak az új személyi. Gondolom ez igaz a gyerekekre is. Van egy 2 éves lányom, és egy 14 éves fiam. Már meg is csináltattam nekik a személyi igazolványokat. (Ez volt ingyen!) Három hónap kint lét után kell kérvényezni a tartózkodási engedélyt. Ahhoz is elég ugye csak a személyi mindannyiunknak?
Egy ismerősöm, aki már hosszú évek óta kint él, ő segít nekünk, és azt állítja, hogy tőle annak idején fél év után elvették a személyi igazolványát, és a mai napig az útlevelét használja személyazonosításra. (Ő még jóval az Eu csatlakozás előtt ment ki, de már a rendszerváltás után. Férjhez ment, elvált, de a mai napig magyar állampolgár.) Segítsetek, adjon valaki tanácsot, hogy most tényleg csináltassak útleveleket is?!
Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17639 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Tölem akkor vettek el a szemelyit es a lakcimkartyat , amikor kijelentkeztem az otthoni cimemröl! Nekem erre azert volt szüksegem ,mert a hazassagomhoz igy tudtam csak a konzulatuson keresztül elintezni a papirokat,ami igy joval egyszerübb volt !
Szerintem addig amig nem jelentkeztek ki veglegesen otthonrol,addig nem veszik el a szemelyit,hiszen barmikor visszaterhettek Magyarorszagra !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ztomi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17645 Írta: ztomi
ztomi válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Szia!

Igen, mindenhez elég a személyi igazolvány. Ha még nincsen, akkor érdemes az Eu-s TB kártyát megcsináltatni, ami szintén ingyenes és ha minden igaz sürgősségi ellátásra jogosít,
bár ha már biztos munkátok van, akkor pár napon belül megkapjátok majd a Német betegbiztosítási kártyát amit a munkáltató fizet. A Német munkaszerződésben benne lesz az ottani lakcímetek, azzal a Tanácsházán (Rathaus) bejelentkezhettek azonnal a németországi címre, tartózkodási engedélyre nincsen szükség tudtommal, de majd kijavítanak ha rosszul írtam. A magas élelmiszer árakra készüljetek fel: 3.5%-os minőségi tej kb. 0,57 Euro, echte ungarische téliszalámi 380 grammos kb. 3.99 Euro, fél kilós szeletelt kenyér kb. 0.50 Euro, stb... :-)))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17647 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

A kijelentkezéshez kapcsolódóan.

Okmányiroda. Kiszeretnénk jelentkezni.
Válasz: Akkor személyi, lakcímkártyát kérem szépen és opció 3.000Ft, hogy a rendszerben benne maradsz és ha olyan akkor vissza tudsz jönni és könnyedén vissza kapod a kártyát.

Mivel erős kérdőjel jelent meg a személyi hallatán, viszont a hölgy meg erősen dadogott így nem mertem bele menni egy vitába. Így maradt a kártya csak tartós külföldön lét státuszban maradt.

Kérdés: Mi a ku**a anyukért kell a személyi mikor az az adott illetőt igazolja, hogy ki? A lakcím kártyát oké vegye el de a másikat!!! :blink:
pl: ma a Lindaui vasúton igazoltatott a rendőr és személyit kért. Na most ha nincs személyi akkor útlevél van. Aminek az ára eléggé húzos. Akkor ez, most a pénzre megy vagy a pénzre??? :S

Megoldás: Német jogosítványt kell megcsináltatni, a magyar mellé!
szükséges: jogsi, biometrikus kép, szemvizsgálat (optikusnál lehet csináltatni kb 30-40€) és az irodában kell 5€ (Ravensburgban) illetve egy papírt kitölteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17684 Írta: ZSEBI
ZSEBI válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Köszi mindenkinek a választ. Itthon lakás marad hátra hitellel megspékelve, kiadva. Egyenlőre nem is tervezzük eladni. Tehát bármi posta érkezik még ide, vagy akad valami ügyintézés, akkor kell az itteni lakcímkártya. Arra gondoltam, hogy ha a németeknek nem felel meg, hogy a kinti lenne az ideiglenes lakcímem, akkor ott leszek állandó, és az itthonit jelentem át ideiglenesre. Majd meglátjuk ott mit tanácsolnak, vagy várnak el. Én nem tervezek férjhez menni kint, így gondolom, akkor maradhat a személyim. (A férjem egyébként sem örülne neki.)
A biztosítás megoldott lesz hál' Istennek, mert május 2-án kezdünk dolgozni mindketten a férjemmel együtt.
Még egyszer köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hete #17692 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Személyi igazolvánnyal Németországban

Szia Zsebi,

Arra gondoltam, hogy ha a németeknek nem felel meg, hogy a kinti lenne az ideiglenes lakcímem, akkor ott leszek állandó, és az itthonit jelentem át ideiglenesre. Majd meglátjuk ott mit tanácsolnak, vagy várnak el. Én nem tervezek férjhez menni kint, így gondolom, akkor maradhat a személyim. (A férjem egyébként sem örülne neki.)

Ne bonyolítsd a dolgot!
Ha csak úgy jelentitek be M.o.-on, hogy határozatlan időre elhagyjátok az országot, akkor minden marad a régiben, csak jön még egy német lakcím hozzá(a szokásos módon, őket nem érdekli, hova költözöl).
Akkor veszik el a személyit, ha végérvényesen elhagyod M.o.-ot, de az útlevél akkor is megmarad, és az egészet bármikor vissza lehet fordítani, ha mégis hazaköltöznél!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!