Szerződéses munkaviszony terhesség

Több
10 éve 8 hónapja #32366 Írta: fuchscs
Szerződéses munkaviszony terhesség téma létrehozva fuchscs által

Sziasztok,

Egy kis vitám alakult ki ma az egyik kolléganőmmel és szerintem Ti fogjátok tudni a választ.
Szóval állítása szerint a határozott idejű munkaszerződésnél, amennyiben az alany terhes lesz, akkor az ő fogalmazása szerint a határozott idejű szerződés nem szűnik meg és a munkáltató köteles visszavenni ha a szülés után vissza akar menni a kismama.
Nos az én álláspontom ennek ellentéte volt, miszerint a határozott idejű szerződésnek a lejártakor vége van, még akkor is, ha cigány gyerekek potyognak is az égből :P Ezt nem írja felül semmiféle terhesség. Max. hosszabbítás következhet be, de az ugye már más tészta.

Szóval kérném segítségeteket ennek kibogozásában. Nem sürgős, mert a kérdés csak elméleti, de most már érdekel :)

Üdv:
Zsuzsa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32429 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: Szerződéses munkaviszony terhesség

fuchscs írta: Sziasztok,

Egy kis vitám alakult ki ma az egyik kolléganőmmel és szerintem Ti fogjátok tudni a választ.
Szóval állítása szerint a határozott idejű munkaszerződésnél, amennyiben az alany terhes lesz, akkor az ő fogalmazása szerint a határozott idejű szerződés nem szűnik meg és a munkáltató köteles visszavenni ha a szülés után vissza akar menni a kismama.
Nos az én álláspontom ennek ellentéte volt, miszerint a határozott idejű szerződések a lejártakor vége van, még akkor is, ha cigány gyerekek potyognak is az égből :P


Ha Németországban kérded, ugyan törvény védi őket, de a munkaltató örül ha a szerződés végével kirakhat es nem kell utana fizetnie mindent meg nemhogy visszavenné. Nem erdeke.
Ha Mo. szinten nem tudok ilyenről, sem törvényről ami ezt lehetővé tenné.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32435 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződéses munkaviszony terhesség

fuchscs írta: Nos az én álláspontom ennek ellentéte volt, miszerint a határozott idejű szerződésnek a lejártakor vége van, még akkor is, ha cigány gyerekek potyognak is az égből Ezt nem írja felül semmiféle terhesség. Max. hosszabbítás következhet be, de az ugye már más tészta.


Egy határozott idejű szerződés azért határozot, mert az adott dátummal lejár. Kész! Rendszerint ezek a szerződések 1 évre szólnak, amit a cég 3x hosszabbithat 1 évvel, de a harmadik esetben már végleges szerődést kell adnia ami már nem jár le! Egy terhesség ezen nem változtat! A cégünknél is volt eddig 2 esetben is, hogy a koleganő terhes lett. Mivel ezt nem köteles közölni, ez a láthatóság időpontjában legkésőbb kiderült. A szerződés lejártával, elbúcsúztak..... A céget nem kötelezi semmi a szerődés dátumán túl! Sem visszavenni, sem hosszabbitani nem köteles, mert ebben az esetben a "határozott idejü szerződés" továbbra is érvényes a lejáratig! A végleges szerződés esetén azonban nem mondhatnak fel, ha szólt időben a munkavállaló. Ha a felmondás volt előbb, majd késöbb kiderül -bizonyitottan- a terhesség, a felmondás érvenyes, mert ekkor már nem áll fenn semmilyen "jóhiszeműségi" opció. Sőt, ezt a munkaadó zokon is venné! (Szerintem)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32470 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Szerződéses munkaviszony terhesség

DECOTEXT írta:

fuchscs írta: Nos az én álláspontom ennek ellentéte volt, miszerint a határozott idejű szerződésnek a lejártakor vége van, még akkor is, ha cigány gyerekek potyognak is az égből Ezt nem írja felül semmiféle terhesség. Max. hosszabbítás következhet be, de az ugye már más tészta.


Egy határozott idejű szerződés azért határozot, mert az adott dátummal lejár. Kész! Rendszerint ezek a szerződések 1 évre szólnak, amit a cég 3x hosszabbithat 1 évvel, de a harmadik esetben már végleges szerődést kell adnia ami már nem jár le! Egy terhesség ezen nem változtat! A cégünknél is volt eddig 2 esetben is, hogy a koleganő terhes lett. Mivel ezt nem köteles közölni, ez a láthatóság időpontjában legkésőbb kiderült. A szerződés lejártával, elbúcsúztak..... A céget nem kötelezi semmi a szerődés dátumán túl! Sem visszavenni, sem hosszabbitani nem köteles, mert ebben az esetben a "határozott idejü szerződés" továbbra is érvényes a lejáratig! A végleges szerződés esetén azonban nem mondhatnak fel, ha szólt időben a munkavállaló. Ha a felmondás volt előbb, majd késöbb kiderül -bizonyitottan- a terhesség, a felmondás érvenyes, mert ekkor már nem áll fenn semmilyen "jóhiszeműségi" opció. Sőt, ezt a munkaadó zokon is venné! (Szerintem)

Na ez nekunk is hasznos info volt. Igaz felesegem amugy se akar nagyon oda visszamenni dolgozni, de nem art tudni mit mond a jog:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32478 Írta: csupakerdes
csupakerdes válaszolt a következő témában: Szerződéses munkaviszony terhesség

DECOTEXT írta: A végleges szerződés esetén azonban nem mondhatnak fel, ha szólt időben a munkavállaló.


@DECOTEXT: tudsz erre valamilyen hivatkozast hogy a fenti szerint egy hatarozatlan idejű szerződésnél még pl. a probaidő alatt sem mondhat fel a munkaltató?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32479 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szerződéses munkaviszony terhesség

csupakerdes írta: DECOTEXT: tudsz erre valamilyen hivatkozast hogy a fenti szerint egy hatarozatlan idejű szerződésnél még pl. a probaidő alatt sem mondhat fel a munkaltató?

Naaa! Álljon meg a menet!
1. Eddig szó sem volt próbaidőről!
2. Felejtsd el ezt a "Nem mondhat fel" dolgot! Felmondhat! Legfeljebb az ügyvédek játszák le a meccs nagy részét.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csupakerdes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!