Fizetett szabadság midijob

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35439 Írta: Othellosadri
Fizetett szabadság midijob téma létrehozva Othellosadri által

Kedves Fórumosok!
Szeretnék segítséget kérni Tőletek, hogy megtudhassam világosan a jogaimat. Már sok mindent olvastam és hallottam, de az én esetem talán egy kicsit más. :blush: Nos, jelenleg midi-jobosként (450-850 Euro) dolgozom, de már a felondási időment töltöm, ami március 15-ig tart. A felmondás óta nem túl rózsás a fönökömmel való viszony, de sajnos nem is vártam mást.
Szerződésemben nem szerepel, hogy heti hány napot kell dolgoznom, hány órában és azt sem, hogy mennyi szabadságom van egy évre. Órabéres vagyok! A főnököm azt állítja, hogy nekem nem jár szabadság. Én azért megkérdeztem az Arbeitsamtnál, hogy ez így van-e? Ott azt mondták, hogy maximum évi 20 fizetett szabadság jár nekem. Ez úgy számolandó, hogyha heti 1 napot dolgozom (min. 4 óra hosszat), akkor évi 4 nap (ledolgozott napok száma *4)..., ha 5 napot dolgozom/hét, akkor jár a 20 nap. Kérdésem: Órabéres, midi-jobos munkarendben dolgozóknak jár-e fizetett szabadság? Ha igen, akkor az a kalkuláció, amit írtam, helyes-e?
Köszönöm előre is a segítséget!
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35441 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

Röviden: igen és igen ... :laugh:
Bövebben:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Othellosadri, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35442 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

Szia Othellosadri!

A főnököd téved! Hivatkozz neki a Bundesurlaubsgesetz-re és emeld ki a következő paragrafusokat:

§ 1 Urlaubsanspruch
Jeder Arbeitnehmer hat in jedem Kalenderjahr Anspruch auf bezahlten Erholungsurlaub.

§ 3 Dauer des Urlaubs
(1) Der Urlaub beträgt jährlich mindestens 24 Werktage.
(2) Als Werktage gelten alle Kalendertage, die nicht Sonn- oder gesetzliche Feiertage sind.

A te esetedben, mivel órabéres vagy, át kell számolni a napokat, amelyeken dolgoztál és ennek megfelelően kiszámítani a neked járó szabadságot, ahogy az Arbeitsagentur is javasolta!
A főnököd bérszámfejtője/könyvelőjének ezt elvileg tudnia kell.

Egyébként adójogilag előnyösebb szó a Gleitzone:), de így is érthető, nyugi!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Othellosadri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35445 Írta: Othellosadri
Othellosadri válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

Lenne még egy kérdésem, mert (gonosz a főnöknő :evil: ) szeretném megtudni, hogy ebben az esetben mi a helyzet. Októberben kezdtem dolgozni nála és 3 hónap volt a próbaidőm. Addig megmondta, hogy nem mehetek el "szabadságra", de ezt sejtettem is, ez azért így szokott lenni. Ami a múlt évben járt volna szabadság, azt idén március végéig átvihető-e? Mondhatja, hogy akkor próbaidős voltam és nem járt, vagy mondhatja-e, hogy már idén van, az meg a múlt évben volt? Mondani mindent lehet, tudom, de nem következetes dolgokat mond.. :) Szóval a kérdésem: Hivatalosan mi történik a próbaidő alatti szabadsággal (ami ketyeg) és így a múlt évben ki nem vett szabadságokkal?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35446 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

Erre ismét a Bundesurlaubsgesetz ad választ:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ezt így ahogy van, felolvashatod a munkaadódnak! Egyébként így utólag valszeg az kavart be neki, hogy hat hónapnál kevesebbet dolgoztál, azaz csak márciusban telik le a hat hónap. Ez azonban, mint látod, úgymond lényegtelen, de arányosan jogosult vagy részleges szabadságra (Teilurlaub)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Othellosadri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 2 hónapja #35451 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

§ 3 Dauer des Urlaubs
(1) Der Urlaub beträgt jährlich mindestens 24 Werktage.

Egen, de csakis akkor ha voll beschäftigt ist.
Ha 2 napot dolgozik egy heten akkor faraghatsz le szepen a 24-böl es, ha
probaidöben van szerzödesileg akkor meg csak Urlaub sem jar neki!
Tehat ha probaidöben mond fel vagy csak ugy lelep, sem Urlaubpenz,
se poszto.
Midijob 450,01 € -850 €, jo lenne a szerzödeset is ismerni, mert anelkül,
hogy miben nem vagy miben allapodtak meg, nehez lenne okos tanacsokat
adni. A Justitia ist blind :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!