Fizetett szabadság midijob

Több
10 éve 2 hónapja #35452 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

prosperus írta:

§ 3 Dauer des Urlaubs
(1) Der Urlaub beträgt jährlich mindestens 24 Werktage.

Egen, de csakis akkor ha voll beschäftigt ist.
Ha 2 napot dolgozik egy heten akkor faraghatsz le szepen a 24-böl es, ha
probaidöben van szerzödesileg akkor meg csak Urlaub sem jar neki!
Tehat ha probaidöben mond fel vagy csak ugy lelep, sem Urlaubpenz,
se poszto.
Midijob 450,01 € -850 €, jo lenne a szerzödeset is ismerni, mert anelkül,
hogy miben nem vagy miben allapodtak meg, nehez lenne okos tanacsokat
adni. A Justitia ist blind :bye:


Fönök úr, tessen szíves lenni és figyelmesen elolvasni az Athena1985/Mariann által beidézett részt a törvényböl valamint mindkét hozzászólását. Pont, hogy nincs igazad, ill. ha csak 2 napot dolgozik egy héten, akkor természetesen a 24 nap harmada jár neki. Viszont az már nem számít, hogy ha azon a két napon is esetleg csak pl. 4 órát dolgozik, azaz akkor nem lesz belöle 8/2=4 nap szabi. A szabadság pedig gyakorlatilag igenis jár a próbaidöre is, csak azalatt nem veheted ki (elvileg). Ebböl pedig egyenesen következik, hogy ha a próbaidö alatt felmond, akkor az idöarányos szabiját ki kell fizetnie a munkaadónak. Nézd meg az általam belinkelt oldalt is, részletesen le vannak írva ezek az esetek. Ha van szerzödése, az sem mehet ezzel szembe....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35456 Írta: Othellosadri
Othellosadri válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

Köszönöm az újabb hozzászólásokat. Nos, a szerződésem végtelenül egyszerű, még kicsit a cég, kevés az alkalmazott és nem gondolnám, ha valaki "támadni" szeretné ezt a szerződést, ne lehetne. A szabadság fejezetnél egy mondat áll: szabadság megbeszélés szerint! Nem hivatkozik semmilyen jogszabályra, az sincs benne, hogy hány nap jár nekem az évben maximálisan, mert midijob esetében, kötetlen munkaidővel nem is lehetne elvileg pontosan megadni. Már nem vagyok 3 hónapja próbaidős. Ebből kifolyólag az érdekelt, hogy a próbaidő alatti Urlaubok (ami dec 31-el lejárt), áthozhatóak-e az idei évre. A szerződésemben az szerepel, hogy a fizetésemnek 450,01-850 Euro között kell lennie havonta, de benne szerepel az is, hogy ez alkalmanként átléphető. (Ha jól értésültem (közel sem biztos) ez nem túl jó se nekem, se a munkaadónak, mert több adó jön le a fizetésemből, amit felesben fizet a munkaadó és munkavállaló). Na most erre eddig minden hónapban sor került, mert sok volt a munka. Egyedül a következő havi fizetésem lesz benne ebben a zónában, mert fáj a hátam és nem tudok már annyit dolgozni. Ha megillet a szabadság, akkor kivenném a felmondási időm utolsó napjaiban, amit még nem tudom, hogy tudnék lezongorázni a főnöknél, aki rémálmaiban sem gondol erre, hogy én szeretném ismerni a jogaimat és hogy miben mesterkedem. :brr:
Amit félreérthetően írtam: a főnököm szerint még most sem jár nekem semmi, se próbaidő alatt, sem most..csak akkor azt nem értem, miért van a szerződésemben, hogy az Urlaub megbeszélés szerint, mikor nem is jár nekem? Akkor mit kell megbeszélni? A havi Gehaltsabrechnungban is az szerepel, hogy éves szabaság: 0, ebből kivett: 0 maradt szabadság: 0

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35458 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

Prosperus: a Bundesurlaubsgesetz jelenti a Mindestregelung-ot, tehát ennél kevesebb, othhelosadri esetében természetesen részarányosan sem lehet!!! Van szerződés, szóval nem Schwarzarbeit-ról beszélünk, ezért az Urlaub jár mindenképpen!
AZ pedig, hogy a szerződésben megbeszélés szerint szerepel, egy vicc...Persze Vertragsfreiheit van, de ugye anstatt gesetzwidrige Klauseln treten die gesetzliche Regelungen... siehe Teilnichtigkeitsregel BGB §139. Justitia ezért kinyitja a szemét és Othellosadri oldalára áll:)

Adri, a Gehaltsabrechnung-ban szereplő, azaz nem szereplő adat pedig információs jelleggel bír, és nem kötelező kitölteni a programban...
Sok sikert! Még egy kulcsszó neked: Arbeitsgereicht (legalábbis emlegetésképpen a főnöknődnek mindenképp) (Tudom Gejza írta is, hogy nincsenek jó tapasztalatai ezzel, de hátha mégis segít valamennyire). Ja és van Rechtschutzversicherung-od? Most jól jönne neked!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, Othellosadri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35465 Írta: Othellosadri
Othellosadri válaszolt a következő témában: Fizetett szabadság midijob

Örülök a hozzászólásoknak, hiszen a sok felvetés, ellenvélemény, kérdés, válasz után derül fény az igazságra. Nincsen sajnos jogi biztosításom (már érdeklődtem pár biztosítónál, hogy mit, mikor, meddig stb.). Amit a költözéskor kötöttem az egy felelősségbiztosítás, balesetbiztosítás és a kutyára szintén egy felelősségbiztosítás volt. Illetve természetesen van a bérleményre és az autóra, ami kötelező jellegű ( :blush: ), és van olyan, ami ajánlott volt. Ez volt az első munkahelyem Németországban. Sok mindenben okosabb vagyok mióta kint élek, hiába tájékozódtam a költözés előtt...van, amit rosszul csináltam. De remélem, hogy a jogszabályok "felolvasása" elegendő lesz az én esetemben, hiszen eddig ezt eltekintve, korrektül ment minden a cégnél velem szemben. Itt kb.10 napról lenne szó, ami járna nekem a fél évre. Ha kiadná, akkor ez azt jelenti, hogy már nem kéne mennem márciustól. :whew: A kifizetés nem tudom hogy működhet ez esetben, mert ha dolgoznom kell a hónap közepéig, akkor már milyen napokra tudja kiírni a szabadságot? Úgy tudom, hogy erről a munkavállaló dönt. Nem tudom, hogy ha lenne jogi biztosításom, mit tudnának tenni az ügy érdekében? Hiszen ez sok más jogi ügyhöz képest elenyésző értékű. Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget és szép napot!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!