iPad 3 internet

Több
10 éve 10 hónapja #30801 Írta: kirschblute
iPad 3 internet téma létrehozva kirschblute által

Sziasztok!
Azt szeretnem kérdezni, hogy ha vásárolok egy sticket magamnak, hogy legyen mobil internetem, azt hogy szoktak használni? Olyan, mint egy konnektor? Bedugom az aljzatba, csatlakoztatom a gépemmell es kész?
Másik kérdés: mi van akkor, ha a gépemnek nincs hagyományos USB csatlakozója? (iPad 3, most ismerkedem vele.)
Előre is köszönöm a válaszokat . :)

Kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #30804 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: iPad 3 internet

kirschblute írta: Azt szeretnem kérdezni, hogy ha vásárolok egy sticket magamnak, hogy legyen mobil internetem, azt hogy szoktak használni? Olyan, mint egy konnektor? Bedugom az aljzatba, csatlakoztatom a gépemmell es kész? Másik kérdés: mi van akkor, ha a gépemnek nincs hagyományos USB csatlakozója? (iPad 3, most ismerkedem vele.Előre is köszönöm a válaszokat .

Kicsit kevered a dolgokat Cseresznyevirág!
Az USB Stick az úgy müxik, hogy a legközelebbi úgy nevezett "HotSpot"-ra kapcsolódik rá. van egy laptopd vagy egy computered, bedugod a kütyüt, és ha van közelben hotspot akkor van neted.(Ilyen van egy egyik kolegámnak az Alditól havi 9,95€-ért .) Semmi konektor. A konektoros internethez drága cuccok kellenek és egy szolgáltató is. Nem olcsó dolgok ezek a csomagok!! iPad 3 vagy pl a samsung ami nekem van az meg a mobil telefon szolgáltatódon keresztül a telefonodon megy, ami a harmadik tészta! Nekem is van, de ritkán haszálom, mert élvezhetetlen kicsi minden. Igaz, pl. a mobilblitz.de apps szuper jó, mert sok lóvét takarit meg....

:chuckle: :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #30805 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: iPad 3 internet

Az Apple tudtommal nem ad a készülékekhez használati útmutatót, ha így van kezd azzal, hogy letöltöd:
iPad használati útmutató
De a legfontosabb, hogy tisztázni kell milyen módon tudsz netezni a készülékkel. Előfordulhat, hogy csak wi-fi modul van benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #30807 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: iPad 3 internet

Decotext, némileg félre vagy informálva netügyileg.
Az USB stickes (aldi lidl illetve minden egyéb mobilszolgáltató mobilinternete) egyszerű mobilhálózatot használ, a LIDL pl az O2 hálózatát, sebessége és elérhetősége a hálózati lefedettségtől függ. Ahol csak pl GPRS elérhető ott elalszol míg megnézel valamit, de ha HSDPA elérhető ott a Skype is megy videóval. Az ilyen stickekhez kapott SIM-kártya használható pl telefonba betéve is internetezésre és SMS küldésére is, ahogy a stickbe betéve működtethető egy mobilnetelőfizetéssel rendelkező másik SIM-kártya is.
USB sticknek becézik az ehhez nagyon hasonlító külső WIFI csatolót is (ahogy pl a pendrive-okat is), az azon keresztüli interneteléréshez kell hotspot, vagy akár egy otthoni hálózat. Ezekhez "rendes" számítógép kell. Hogy bonyolítsuk a dolgot, néhány mobilinternethez való USB stick alkalmas Wifi-n keresztüli internetezésre is.

Én ha a tabletemen kényszerülök netezésre akkor a telefonom internetelérését használom rajta, ami alkalmas internetmegosztásra Wifin keresztül. Ha jól tudom az IPadoknak nincs mobilhálózati elérése, így nem fog menni csak Wifin keresztül rajta a netezés.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #30817 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: iPad 3 internet

Ipad3-ból is van csak Wifi vagy Wifi+3G/4G változat:
en.wikipedia.org/wiki/IPad_(3rd_generation)

Amire vigyázni kell az a SIM kártya mérete (ebbe Micro sim kell).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #30821 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: iPad 3 internet

Köszönöm, Gergő. Azaz az igazság, hogy ezt mar elkezdtem olvasni, mielőtt megvettem volna az iPad -et, le is töltöttem az akkor használt gépemre, aztán meg is feledkeztem róla, egy az egyben.
Kosz, hogy felhívtad rá a figyelmemet. :)
Elolvasom, aztán jelentkezem ujra, ha meg nem oldódott meg a kérdés.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!