Vonatjegyárak Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #10415 Írta: davince
davince válaszolt a következő témában: Vonatjegyárak Németországban

Abban igazad van: a jegyet előre megvéve olcsóbb. Nekem Tatabányán hétfői napon kérdeztem- szombatra lett volna csak olcsóbb jegy!!!!!!!! (nesze neked MÁV-3 nappal előre)
A gyorsaság-késés: Münchentől a magyar határig a Railjet digitális táblája szerint 190-210km/h volt a sebesség, átlépve a határt 80-110km/h között. Pedig állítólag ez is az EU-szabványoknak megfelelő pályatest, és a jegy sem lett olcsóbb amint a határt átléptük. Szerintem a te vonatod késése is itthon jött össze.Amúgy a 2.-osztály sem rossz, csak zavaró az ülések közötti asztal (mindig útban van).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10422 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vonatjegyárak Németországban

Pontosan 10 napja vett anyukám Budapest-München direkt vonatra jegyet + helyjegyet. Mivel erre nem érvényes 77 éveskét a kedvezmény így 14300 Ft-ot fizetett (csak oda) Hát azért ez nem sok! Egyébként ha én küldöm neki akkor 39€ az az 11826,828 Ft lett volan, de sajnos megelőzött a vétellel!

VONAT << Ides figyi!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10435 Írta: davince
davince válaszolt a következő témában: Vonatjegyárak Németországban

Üdv!
Elhiszem, de mint írtam a Tatabányai vasút állomáson mondták az ár-infót. Ezért döntöttem a busz mellett. kicsit kényelmetlenebb, az út kicsit hosszabb, de 8000Ft-volt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11705 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Vonatjegyárak Németországban

Meg tudná mondani valaki, hogy a Deutsche Bahn honlapján miért nem lehet újabban Magyarországra jegyet venni? Èvek óta használom ezt a szolgáltatást, de most mintha bedöglött volna. :sick:

Beírom, hogy február 11-én szeretnék Münchenböl Pestre utazni, kiválasztom a vonatot, erre jön az info, hogy nem tudnak árat mondani (Preisauskunft nicht möglich) és a jegyet sem engedné azonnal nyomtatni, csak postán küldenék a címemre plusz 3,50 euroért…
Tud erre valaki megoldást, vagy battyogjak be személyesen a Hauptbahnhofra? :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #11718 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Vonatjegyárak Németországban

Szia Julianna!
Nem tudom, mi lehetett, en most megprobaltam, es engedi kinyomtatni is.
Probald meg, nekem engedte volna.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11722 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Vonatjegyárak Németországban

Szia Julianna,

tapasztalatom alapján éjszakai vonatoknál fordul elő, hogy nem tud a honlap árat mondani. Nem írtad melyik vonatot szeretted volna foglalni.
Emiatt a párom pl. mindig telefonon kellett foglaljon, mikor Drezda és BP között éjszakai vonattal utazott hozzám (vagy vissza). Ilyenkor kapott egy kódot, és a pályaudvaron a jegyautomatán keresztül vette át a jegyét.
De gondolom személyesen is megy a vásárlás, csak mindig nagyon gyorsan elkapkodták a kedvezményes jegyeket, így a párom, mikor eljött a 92. nap, akkortól lehet előre jegyet venni, éjfél után rögtön hívta a hotline-t...

Illetve az pedig már nálam is többször előfordult, nappali vonatoknál is, hogy nem tudtam online jegyet nyomtatni, legutóbb is, csak postai küldés volt választható. Nem tudom az okot, nem sikerült rájönnöm. Viszont iszonyú gyorsan kiküldték a jegyet mindig, még annó Magyarországra is.

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Julianna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!