Bérlet árak Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16082 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Bérlet árak Németországban

Kedves Maya! :)

Először is köszönöm szépen a két linket amit küldtél, de ha lesz egy kis időd, segítenél nekem helyrerakni néhány dolgot, mert elakadtam, pl. ezzel a következővel:
-"Tarifbestimmungen der 9-Uhr-Monatskarte (39,50)
Die 9-Uhr-Monatskarte gilt in der Tarifzone Halle, im Stadtverkehr Merseburg, Querfurt oder Mücheln.
Die 9-Uhr-Monatskarte ist einen Kalendermonat montags bis freitags jeweils ab 9.00 Uhr bis 4.00 Uhr des Folgetages sowie samstags, sonn- und feiertags ganztägig bis 4.00 Uhr des Folgetages gültig. Am 1. Werktag des Folgemonats gilt die 9-Uhr-Monatskarte von 9.00 bis 12.00 Uhr."
- 4. Fahrtenkarten: ( 6,90) Akkor most ezzel a jeggyel 4x lehet utazni? Azt tudom, hogy egy órán belül érvényes.
- Monatskarte: 48,30
- Kurzstrecke: 1,30 (Jól olvasom, hogy buszra és villamosra is jó max. 4 megállóig )

Ezek a jegyek és bérletek csak a villamosra jók?
Egy adott zónán belül, csak egy villamosra érvényes a bérlet vagy jegy? (esetemben az 5. villamosra, vagy bármelyikre, ami arra közlekedik? )

Bocsánat a sok kérdésért, de egy illető azt mondta nekem, hogy a 4.Fahrtenkarte-t csak 2 utazásra használhatom fel. Csak ugye számoltam egy kicsit, és arra jutottam, hogyha egy jegy 1,80-ba kerül fel a városba, 1,80-ba vissza, akkor a 4. Fahrenkarte ami 6,90-be kerül, nem igazán jó, ha csak 2x utazhatok vele, hacsak nem 4x-i utazásra jó. Én így gondoltam, persze lehet, hogy rosszul.

Üdv.: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16083 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Bérlet árak Németországban

Ja igen: még annyit szerettem volna kérdezni, hogy van néhány fel nem használt 4.Fahrtenkarte-m (2009 aug-i), ezeket már nem tudom sehol sem kicseréltetni? :(

Ezekre a kártyákra ez van írva: Fahrt 2 auf Rückseite entwerten
:vagy: Fahrt 4 auf Rückseite entwerten.
Ezekre az van írva, hogy: 6,50 EUR/2

Aki tud segítsen nekem ezeket megérteni. :)

Köszönöm: Judit :)

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 1 hónapja #16237 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Bérlet árak Németországban

Szia Judit,

Ezek a jegyek és bérletek csak a villamosra jók?
Egy adott zónán belül, csak egy villamosra érvényes a bérlet vagy jegy? (esetemben az 5. villamosra, vagy bármelyikre, ami arra közlekedik? )

Ahogy már egyszer megírtam: a város körzetekre van felosztva. Mindegy, hogy mivel utazol, bármilyen tömegközlekedési eszközre vonatkozik.
A többire a választ itt találod:
www.iranynemetorszag.com/forum/kozlekede...-nemetorszagban.html
Egy másik város közlekedését már kielemeztem, próbáld meg ez alapján a tied is valahogy megérteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16244 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Bérlet árak Németországban

Köszönöm szépen Maya!

Azóta már sok mindent megtudtam, megértettem. :)
De köszönöm, hogy szakítottál rám időt. :),és az újabb linket is.

Üdv.: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!