Jogosítvány

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 7 hónapja #1498 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Jogosítvány

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm épp a napokban érdeklődte meg a jogsi hosszabbítást, cserét.
Neki még a 100 éves rózsaszín, kihajtogatós van és decemberben lejár.
Az övét automatikusan kicserélik németre.
Akinek kártyás van, azt nem honosítják, mert az UNIOS.

Üdv
R.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 napja - 13 éve 2 napja #4685 Írta: PKHeGe
PKHeGe válaszolt a következő témában: Jogosítvány

Sziasztok!

Olyan helyzetben vagyok, hogy kiskoromban egészségügyi problémám volt, amit "krónikus betegségnek" könyvelnek el. Hoztak újfajta rendeletet ahogy olvastam, hogy a jövőben komolyabb vizsgálatokra kell mennie az ilyen betegségekben szenvedőknek, akiknek szívinfarktusuk volt, stb. Nekem egy B kategóriás vezetői engedélyem van, 2018-ig érvényes, semmiféle korlátozás nincsen rajta, 19 éves vagyok. Egyetemista mivoltomnál fogva, nagyon sokat vezetek (hétvégente akár 1000kilométert is), és kicsit aggódom emiatt, hogy korlátoznak majd, és esetleg nem lehet vezetői engedélyem.
Olyat olvastam, hogy Németországban 15 évre állítják ki a vezetői engedélyt, és a 15 év után sem kell orvosi vizsgálatra menni.
A honosításról szeretnék valakit kérdezni, hogy ha esetleg Németországban honosítom a jogsimat, akkor származhat e belőle károm, illetve vezethetnék e vele Magyarországon?

Azt tudom, hogy egy német lakcím kell, és körülbelül 1 hét alatt el lehetne intézni az egész procedúrát. Utána ha hazajönnék, az ottani lakcímre gondolom nem küldenének már semmit, ugyanis ha például gyorshajtásért büntetnek meg, akkor is az autó tulajdonosának megy a bírság, az pedig magyar címen van.

Jó ez a dolog ahogy én elképzeltem, vagy valamit rosszul gondolok?

Köszönöm szépen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 napja #4700 Írta: Humusmumus
Humusmumus válaszolt a következő témában: Jogosítvány

Helló tudakozó!
Ha honositatni szeretnéd a jogsidat kb 1 hét alatt megvan a magyar jogsidat viszont elveszik és meglesz a végleges német jogsid.A német jogosítvány életed végéig szól, tehát nem jár le. Igaz ha nagyon öreg leszel nem árt azért orvoshoz fordulni! Ha viszont huzamossabb ideig vezetni akarsz nem árt 1 hivatalos forditás a jogsiról, amit magyarországon mindég magadnál hordasz. és igy mentve vagy. Üdv Humusmumus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 23 órája - 13 éve 23 órája #4724 Írta: lantika
lantika válaszolt a következő témában: Jogosítvány

A kártya jogsit is honosíttatni kell. Nekem kártyás van és még is honosíttatnom kellett. Magyar jogsit maximum 6 hónapig használhatod ha van bejelentett lakcímed Németországban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 20 órája #4727 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Jogosítvány

Hello Lantika!Nem akarok akadékoskodni,de neked miért kellett az unios jogsidat honosittatni?Ki mondta ezt neked hogy kell?Én itt vagyok 7éve,bejelentett lakcimmel,párszor már a rendör is megállitott de egy szot sem szolt érte.Legutoljára pontosan a mult vasárnap volt egy ilyen eset.Az unios jogsinak pont az a lényege h mindenütt elfogadják!Nekem megvan mindenre jelenleg egy uj cégnél dolgozom német alkalmazásban,mutattam nekik is,semmi gond itt nyugodtan használhatom akár kamionra is!Bocsi mégegyszer,csak kiváncsi vagyok neked miert kellett!Hello!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • csirifiszkio
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4779 Írta: csirifiszkio
csirifiszkio válaszolt a következő témában: Jogosítvány

Szia Zita segitettel,igy nem kell Londonba utaznom,hogy lecsereltessem!:))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!