Megengedett alkoholszint Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31492 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

Bar sose ertettem egyet vele, de ELVILEG ugy szolnak a torvenyek, hogy mint magyar bizony kulfoldon is be kell tartani a magyar torvenyeket es a helyieket is, egyertelmuen a szigorubbat alapul veve. A gyakorlatban ez nem tudom mennyire ervenyesitett... meg sok-sok-sok evvel ezelott egy amszterdami kiruccanas alkalmaval bukkantam eme gyongyszemere az akkori alkotmanynak...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31503 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

keeek írta: Bar sose ertettem egyet vele, de ELVILEG ugy szolnak a torvenyek, hogy mint magyar bizony kulfoldon is be kell tartani a magyar torvenyeket es a helyieket is, egyertelmuen a szigorubbat alapul veve. A gyakorlatban ez nem tudom mennyire ervenyesitett... meg sok-sok-sok evvel ezelott egy amszterdami kiruccanas alkalmaval bukkantam eme gyongyszemere az akkori alkotmanynak...


Bla, bla, bla! Tegyük fel, hogy van olyan valami, ami Mo.-on engedett, de külföldön nem! Akkor mi van? Betartom a magyar törvényeket és külföldön nem fognak megbüntetni?! Beláthatod ,hogy ennek fatális következményei lehetnek! Csak egy példa. Vannak országok ahol tilos nyilvánosan, az utcán lakoholt inni! Ez nekem mint magyarnak azonban, otthon engedett, s én olyan nagy patrióta vagyok, hogy betartom a magyar törvényeket külföldön is és beiszom mondjuk Riad főterén......

Mit gondolsz mi lesz!?
Arról nem is beszélve, hogy pl. arab országokban (a legtöbb helyen) tilos nőknek bikiniben fürdeni, de a nejem fog, mert hát a magyar törvények ezt bizony engedik..... NOS, AKKOR MI LEGYEN? Vagy csak a tilalmakra vonatkozik ez, az engedményekre nem? Na ez meg szelektiv törvényalkalmazás lenne, amit bizony még az Alkotmányunk is tilt!

Higyjétek el, hogy mindenkire egyformán érvényesek az adott ország törvényei!
Itt tehát magyarként is a német előírásokat kell betartanod a BRD-ben! Ahogy pl.
minden további nélkül szivhatok, egy jointot Amsterdamban, az erre kijelölt helyen!
(Coffee-Shop)

Igaz, Mo.-on is, de nem következmények nélkül......

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31506 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

Az inkább hagyjukhoz:
Te is kamionellenes lehetsz, legalább is úgy jön át. Igazad van, a kamionok nélkül legalább üres lenne az autópálya. Mint a Te hűtőd :P :P :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31508 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

DECOTEXT írta:


Ahogy pl.
minden további nélkül szivhatok, egy jointot Amsterdamban, az erre kijelölt helyen!
(Coffee-Shop)

ITT a BTK elolvashato.

3. § (1) A magyar törvényt kell alkalmazni a belföldön elkövetett bűncselekményre, valamint a magyar állampolgár külföldön elkövetett olyan cselekményére, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.


Magyarul Hollandiaban lehet fuvezni, mert nem szol rad a rendor, megveheted. Ellenben a magyar trv-ek szerint azonnal buntethetove valik az ember. HA van bizonyitek es a magyar hatosag pocsol vele, akkor ezert bunti van.

Nemetorszagban vezethetsz bizonyos alkoholszintig, de ezzel az alkoholszinttel magyarorszagon buntethetove valik az ember. Nincs teruleti hatalya az ittas vezetesnek a magyar BTK-ban (bar nem vagyok jogasz). Tehat ha a nemet rendornek nem vagy szimpatikus, epp ki akarna veled cseszni, akkor az alkoholszonda eredmenyet atadja a magyar hatosagoknak. Az ember meg szepen beszivja es berangatjak Mo.-on:) Ha a nemet rendor nem szarakszik, akkor meg tok mindegy, Nemetorszagban vezethetsz bizonyos alkoholszazalekig.

A kressz konyvben meg valoszinuleg azert szerepel a kulfoldieknek 0% a megengedett alkoholszint, mert egyfajta trv ertelmezes a masik szempontbol. Feltetelezem. Ne igyal, mert a sajat orszagod aminek allampolgara vagy fog megtoszni.

Mindenesetre erdekes tema, eddig ha elmentunk vmi buliba, 1 sorig-2ora varakozasi idovel mindig megengedtem magamnak a szeszt:) De tenyleg nem fekete-feher a tortenet..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31510 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

Járművezetés ittas vagy bódult állapotban470

188. § (1)471 Aki szeszes italtól befolyásolt állapotban vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt vasúti vagy légi járművet, valamint gépi meghajtású vízi járművet vagy úszó munkagépet, avagy közúton gépi meghajtású járművet vezet, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt
a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,
b) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,
c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
d) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget
okoz.


Szal ha a német rendőr vicces kedvében van, akkor a magyar trv-ek szerint Mo.-on a Németországi "ittas" vezetés miatt akar 1 ev is befigyelhet:) Vagy jön egy jogasz es elmondja, hogy nem igy van:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31511 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

mahlzeit írta:

Járművezetés ittas vagy bódult állapotban470

188. § (1)471 Aki szeszes italtól befolyásolt állapotban vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt vasúti vagy légi járművet, valamint gépi meghajtású vízi járművet vagy úszó munkagépet, avagy közúton gépi meghajtású járművet vezet, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt
a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,
b) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,
c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
d) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget
okoz.


Szal ha a német rendőr vicces kedvében van, akkor a magyar trv-ek szerint Mo.-on a Németországi "ittas" vezetés miatt akar 1 ev is befigyelhet:) Vagy jön egy jogasz es elmondja, hogy nem igy van:)

TEVES!:)
Mo.-on is csak 0,8ezrelektol felfele buncselekmeny az ittas vezetes. Ami meg nem buncselekmeny Mo.-on azt nem kell alkalmazni kulfoldi cselekmenyekre.

(Bocs a sok beirasert)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!