Megengedett alkoholszint Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31367 Írta: ohrkatzelschworf
ohrkatzelschworf válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

Csak csendesen megjegyezném, hogy egy bíróság előtt nem a tankönyvben írottak a mérvadóak! Az általam befűzütt linkek egyértelműen tisztázzák a jogi helyzetet és az is lehetséges, hogy az általad olvasott tankönyv hibás!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31373 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

És ott volt benne, hogy Ausländer 0.0 %...szóval nem ihatsz külföldiként egy kortyot sem, még ha a jogsid német is!

Csak csendben kérdezném: az is mellé volt írva a 0 százaléknak, hogy Németországban élő külföldi ??
Mert azt nagyon el tudom képzelni, hogy a Németországban élő ember - legyen az született német vagy akár ott élő külföldi - ihat valamennyit, de a tényleges külföldiekre ( átutazók, kamionos, stb. ) vonatkozóan zéró a tolerancia.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31428 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

Hivatásosnál mindenkinél 0,ooooo promille :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31451 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

Jobb ötlet: megyek iszok 1-2 sört, aztán megállíttatom magam a rendörrel :)

Amúgy alapvetöen sehol sem ajánlott inni, mert ha baleset van úgy az alkoholszint súlyosbító körülmény :)
Valóban hivatásosoknak meg amúgy sem szabad inni.

Illetve még egy személyes megfigyelés: A "dehogynem lehet inni Németországban" mondattal kérkedök két csoportra oszthatók: 1 . Fiatal, nemrég érkezett 20-30 év közötti, "én azér is megmutatom ,hogy fasza gyerek vagyok, és csak úgy indulok el kocsival, ha ittam" típusú valószínüleg fizikai munkát végzö, súlyos kisebbrendüségü komplexusban szenvedö, vagánysággal teli gyerekek :chuckle: . 2 Igazi alkoholisták, akik akkor is innának, ha azon múlna az életük :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31458 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

Szóval, nekem tök mindegy, hogy hol milyen engedmények és törvények vannak, mert ha én vezetek, akkor nem iszom semmi olyat, ami alkohol tartalmú! Megszoktam a 35 éves vezetési idő alatt, hogy 0,0 amit, be kell tartanom! Igaz az utóbbi 23 évben itt éltünk kint, de akkor sem ittunk soha! (Gyerekeim sem!) Igy aztán teszek a törvényekre, s így nem kell a változásokra vagy az országhatárokra figyelnem!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31462 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Megengedett alkoholszint Németországban

Hivatásosnál mindenkinél 0,ooooo promille

Valóban hivatásosoknak meg amúgy sem szabad inni.

Én amúgy csak példaként hoztam fel, belátom, rossz példa volt, úgy sikerült, mint kutyusnak a gumicsont. :) :)
Amúgy a nem lehet és a nem történik meg között óriási a különbség.
A személyes megfigyelésre: hacsak nem valami külvilágtól elzárt szektában élsz, bárhol tapasztalhatsz európában ittas autóvezetést, ha szabad- ha nem. A kamionosokról szóló szabálybetartós tündérmeséket meg inkább hagyjuk. :) :) :) ja, tiszt.kiv.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!