Autóvásárlás beszámítással

Több
9 éve 6 hónapja #37698 Írta: Joey01
Autóvásárlás beszámítással téma létrehozva Joey01 által

Sziasztok!
Autóvásárlással kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem. Szeretném beszámíttatni a jelenlegi autómat a következő árába és nem tudom, hogy a biztosítással, éves adóval illetve az új papírorral kapcsolatban mi a teendő. Ez egy autószalon, nem sima kereskedés, itt az új forgalmit és a nevemre íratást elintézik helyettem, vagy nekem kell ezért rohangálnom? A jelenlegi biztosításom megtarthatom csupán az autó adatai módosításával? Valamint ha mondjuk év közepén cserélem le az autóm, a befizetett éves adó maradékát "beszámítják" az új autóba, vagy visszautalják?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37699 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

Az autószalon elintézi a papírokat, de soha nem ingyen. Valamilyen formában bevasalják rajtad.
Az adót visszautalják, mintahogyan a biztosítás időarányos részét is, az új autóét pedig leemelik.
A legyegyszerűbb és legolcsóbb eljárás, a régivel elmégy bejelenteni az újat, és rögtön ki is jelented a régit. A legrövidebb útvonalon hazamehetsz a régivel, felteszed az új rendszámot az újra, és kész az egész. Ha a szalon intézi az új papírjait, akkor persze az újjal mégy , és a régit ott hagyod. Nekem mindennel együtt nem tartott fél óráig.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #37708 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

Joey01 írta: Sziasztok!
Autóvásárlással kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem. Szeretném beszámíttatni a jelenlegi autómat a következő árába és nem tudom, hogy a biztosítással, éves adóval illetve az új papírorral kapcsolatban mi a teendő. Ez egy autószalon, nem sima kereskedés, itt az új forgalmit és a nevemre íratást elintézik helyettem, vagy nekem kell ezért rohangálnom? A jelenlegi biztosításom megtarthatom csupán az autó adatai módosításával? Valamint ha mondjuk év közepén cserélem le az autóm, a befizetett éves adó maradékát "beszámítják" az új autóba, vagy visszautalják?

Gondolom itt vagy Németországban. (Nem derül ki.) Nos, ha itt élsz akkor egyszerü. Hagyd ott a szalonban a régit (átveszik). Nem mindig a legjobb áron de lehet itt pokerozni, s az újból alkudni! Mi mindig jobban jártunk igy, mintha maszek szaladgáltunk volna. Plusz, nem kell a kijeletéssel szöszmötölni. Az újra, ad a szalon, müszakit és rendszámot (olyat is ami a lakóhelyedé) ha kéred, különben ideiglenes -leadandó- rendszámot kap. Ha ügyesen alkudozol ez benne lesz az árban! Soha nem fogadd el az elsö ajánlatot! (Mi pl mindig kértünk egy teligumi garniturát, felnin, pluszba) Igaz mi új kocsit vettünk!

A biztositás automatikusan megy. A régi után visszajár a maradék. Utalják. Az új az átjelentési dátumtól lesz érvényes. Ügyelj az árra ennél, mert ilyenkor sok biztositó trükközik, s emeli az árakat.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37715 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

DECOTEXT írta: Gondolom itt vagy Németországban. (Nem derül ki.) Nos, ha itt élsz akkor egyszerü. Hagyd ott a szalonban a régit (átveszik). Nem mindig a legjobb áron de lehet itt pokerozni, s az újból alkudni! Mi mindig jobban jártunk igy, mintha maszek szaladgáltunk volna. Plusz, nem kell a kijeletéssel szöszmötölni. Az újra, ad a szalon, müszakit és rendszámot (olyat is ami a lakóhelyedé) ha kéred, különben ideiglenes -leadandó- rendszámot kap. Ha ügyesen alkudozol ez benne lesz az árban! Soha nem fogadd el az elsö ajánlatot! (Mi pl mindig kértünk egy teligumi garniturát, felnin, pluszba) Igaz mi új kocsit vettünk!

A biztositás automatikusan megy. A régi után visszajár a maradék. Utalják. Az új az átjelentési dátumtól lesz érvényes. Ügyelj az árra ennél, mert ilyenkor sok biztositó trükközik, s emeli az árakat.


Igen, itt élek Németországban, a jelenlegi autónk is német rendszámú. Én sem szeretnék szenvedni a maszek eladással, így a legegyszerűbb. Az alkuvás valószínű nálam is szerepet fog játszani. :) Nem új, de 1-2 éves, szóval szinte.
Örülök, hogy egyszerűbb ennek a menete, mint gondoltam.

Köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #37716 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

Joey01 írta: Igen, itt élek Németországban, a jelenlegi autónk is német rendszámú. Én sem szeretnék szenvedni a maszek eladással, így a legegyszerűbb. Az alkuvás valószínű nálam is szerepet fog játszani. Nem új, de 1-2 éves, szóval szinte.Örülök, hogy egyszerűbb ennek a menete, mint gondoltam. !


Arra azért vigyázz, hogy úgy nevezett "seriös" kereskedő legyen, s ne olyan hátsó udvarban "müködő" ki tudja milyen származású, csinált üzletember, még akkor sem, ha szuper ajánlata van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38388 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

mikulino írta: Gondolkoztam azon is, hogy becserélem az autót kereskedésben egy fiatalabbra, de őszintén szólva nagyot csalódtam használt autó vásárlásban, meg persze a török kereskedőben is. Pont ezért nem merek még egy (pl 6-8 éves) autót a portára hozni...


Kedves Mikulino! Csakis szakkereskedésben vegyél használt autót. Itt akkor lesz garancia arra is, hogy nem buherált a kocsi! Hidd el hogy kiválóan lehet náluk is alkudni! Legtöbbször a régit át is veszik, igaz ha nagyon rossz akkor legfeljebb a forgalomból kivonáshoz. Sokszor ezeknek a kereskedőknek külön szuper jó kondícióval van részletfizetésre saját hitelkapacitásuk! Sok kocsit lehet venni induló összeg befizetése nélkül is.

Nem szabad válogatósnak lenni! Kétes származású kisebbség kezében lévő kereskedőket mi mindig nagyívben el szoktuk kerülni, mert ezeknél nem egyszer, még a használ kocsi garancia sem működik. A nejem kollégája most pereskedik egy libanoni (mitbürger) kereskedővel um 5000 eurós roncs miatt, ahol kiderült, hogy balesetes volt (letagadta) s az órája is buherált volt amit nagyon büntetnek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!