Autóvásárlás beszámítással

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38390 Írta: huszita3
huszita3 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

mikulino írta: Gondolkoztam azon is, hogy becserélem az autót kereskedésben egy fiatalabbra, de őszintén szólva nagyot csalódtam használtautó vásárlásban, meg persze a török kereskedőben is. Pont ezért nem merek még egy (pl 6-8 éves) autót a portára hozni.

Münchentöl tavolabb Straubing pl mar olcsobban kapsz autot. Es korrektebbek a kereskedök. Ha pedig megvan hogy milyen autot akarsz es a hasznalt is belefer. Akkor nezegesd a maganhirdeteseket es zard ki a kereskedöket. Ebben az esetben mar szabad felhasznalasu hitelt kerj autovasarlashoz. 5-8000euro körül mar nagyon jo autot kapsz amivel nem kell szervizbe szaladgalnod hetente.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38413 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

DECOTEXT írta: óvszert sem használtat veszel.

DECOTEXT írta: Mi vettünk második kocsinak egy kis kiát, 3,5 évesen


Ez azért kicsit ellentmondásos, nem de?
Nem a használt autóra akarom mindenképp rábeszélni, de úgy gondolom, mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takaró ér.
Mellesleg nem 1 autónál (ami nem 2-3 ezer eurós lepukkant vacak, már elnézést) adnak 1-2 év garanciát, persze nem a sarki töröknél.

Rizikó a használt autó, de lehet jó állapotút venni ha az embernek van elég pénze és még így is sokkal olcsóbb, mint az új.
Hitelre én is vehettem volna új autót is, az nem nagy dolog, de nem vettem, inkább 14 ezerért vettünk egy használtat, de ez legalább az enyém, nem a banké. ;)
...és lehet kevesebb baja volt az elmúlt pár évben, mint sok német hulladéknak 2 éves koráig.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38414 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

Úgy látszik félreérteted! Pontosan ilyen a kocsi!

A Kia cég erre (is) 7 év garanciát ad, tehát nem használkocsi garancia (!) hanem eredeti gyári volt még a kocsin! Idestova már 5,5 éve és még mindig van 1,5 év rá! Árban is nagyon jó. Kisfogyasztású, 4 ajtós, pont ilyen fekete! Tény azonban, hogy egy ilyen kocsi nem nagyon alkalmas hosszú pl. magyarországi hazautazásra, mert hát keveset lehet bele pakolni és a kényelem az ugyebár nem közép vagy felsőkategóriás. Igaz az ára sem! Mi mindig abból a szempontból néztük a kocsivásárlást, hogy mire kell.
(Igaz, szerencsére nem anyagi kérdés.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39808 Írta: vargagergely
vargagergely válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

Sziasztok, szeretnék információt gyűjteni az alábbiakhoz: Magyarországról költöztünk Sachsen-Anhalt tartományba (ez most mellékes :) ), magyar rendszámú autónkkal. Júniusban lejár a műszakija és nem tudjuk mitévők legyünk vele, több opció is "játszik": 1: hazavisszük, otthon levizsgáztatjuk és marad magyar 2: itt vizsgáztatjuk le és akkor német lesz (bár ennek a folyamatnak még utána kell járnom, mert nem tudom milyen költségei vannak), 3: és ez lenne az igazi kérdésem, magyar rendszámú autót szeretnénk beszámíttatni, ez megoldható? Válaszokat előre is köszönöm, addig meg a fórumon nézelődök forgalomba helyezésekkel kapcsolatosan .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39809 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

A legjobban akkor jársz, ha a magyar kocsidat Magyarországon eladod, és itt veszel magadnak valamit, akár újat is, mert több olyan tipus is van ahol nem kell nagyobb összegű előleget befizetni. Mivel azonban lenne az eladásból bevételed, így még egy jobb középkategóriás kocsit is tudnátok itt Németországban venni! Az sem lehet figyelmen kivül hagyni, hogy itt Németországban a használt gépkocsik lényegesen olcsóbbak mint Mo.-on!

Ha magyar rendszámú kocsit akarsz itt Németországban eladni annak kemény anyagi veszteségei lennének ha egyáltalán sikerülne!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39811 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autóvásárlás beszámítással

Szerintem is DCT opciója a nyerő de én annyit tennék hozzá a tisztánlátás kedvéért, hogy az 1 opció zsákutca mert 6 hónap után honosítani kell ( van honosítás topikunk ;) ) mert ha nem akkor előbb-utóbb drága mulatság lesz a magyar rendszámos furikázás Németországban!
A 3 opció pedig, hát hulladék, kilós fém áron biztos beszámítják, ha valami roncsról van szó még meg is érheti, hogy nem mész vele haza, nem műszakiztatod, stb. Egyébként szerintem ez is felejtős opció. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!