Buszközlekedés Németországban

  • adelusz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8107 Írta: adelusz
Buszközlekedés Németországban téma létrehozva adelusz által

Sziasztok!
Egyik nap mentem itt először busszal.Nézegettem a közlekedés honlapját,de még mindig nem értem,hogy mi az a napi jegy például.Például az az,hogy ha faluról bemegy a napijeggyel a városba és azzal a jeggyel vissza is jöhetek? Én így értelmeztem,de ha rosszul gondolom légyszi javítsatok ki.
Azt is láttam,hogy Zónákra vannak osztva a területek.Néztem ,hogy elég drága a bérlet itt,7 km-es bérlet nekem 60 euró lesz majd. :-)
meg van az az egyszeri jegy is.Az az ,hogy csak faluról bemegyek a városba és kész? Visszafelére újra venni kell jegyet ugye?

Légyszi meséljétek el,hogy működnek ezek a dolgok.Köszi!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8131 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Buszközlekedés Németországban

Szia,
Először is itt a táblázat az árakkal, amit most "kivesézünk". (Großmehring-Ingolstadt)
www.invg.de/tarif/2011/tarifuebersicht.pdf
A te településed az Ingolstadt-i közlekedési "vállalathoz" tartozik.
www.invg.de/liniennetz/2010/liniennetzplan2010.pdf
www.invg.de/tarif/2011/tarif.pdf
A 21es területen laksz(narancssárga terület), és ha be akarsz menni a városba(fehér terület), ami a 10es területhez tartoik akkor a 2es Tarifstufét kell fizetned(Einzelkarte:egy útra szóló jegy),(mert két eltérő színtartományban tartózkodsz) ami a buszsöfőrnél 2,70be kerül, az automatából 2,50euro.
Tarifstufe 2: Fahrten innerhalb zwei aneinander angrenzenden
(2 Zonen) Tarifzonen, ohne eine weitere Tarifzone zu berühren
von der Tarifzone 10 (Ingolstadt)
nach Tarifzone 21 und zurück

Mivel ez nem éri meg, így tényleg jobb, ha napijegyet veszel, ami a külvárosban, és a belvárosban is egyaránt használható. Úgy igaz, ahogy írtad. Egyszer kell megvenni, és 24óráig érvényes.
A Partnertageskarte is nagyon jó, azzal mind a ketten pároddal be tudtok utazni a városba, egyszer kell megvenni, de mivel csak egyet vesztek belőle, így muszály akkor együtt utazni vele azon a napon. Az 9,20ba kerül a sofőrnél, és 8,60 automatából.
A havi bérletet is jól nézted meg, 60euro, de van a dolgozóknak ajánlott bérlet az évi 345euro, vagy fél évre 210euro. A különbség biztos az lehet, hogy a Job-Ticket az fotoval ellátott plasztik kártya, amit csak te tudsz használni(nem átruházható)(nálunk havonta vonják tőlem is a 66,50euro-t Karlsruhéban). A normál Monatskarte foto nélküli, papírból van.
Még annyit, hogy a Tarifstufe 6nél az teljes hálózatot jelent, ha azt veszed, akkor mindegy mikor és mivel utazol, ennek a közledkedési vállalatnak a területén megfelelő lesz.
Ha 3 különböző színű területen utazol át, akkor a Tarifstufe 3-nak megfelelő árszabást kell alkalmaznod.(pld, ha a város másik végébe kell utaznod:Manchingba pld, mert az már a világoskék területen fekszik.
[img size=510x722]www.iranynemetorszag.com/images/liniennetzplan.png[/img]
Remélem segítettem. Üdv. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, Juditka, adelusz, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8135 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Buszközlekedés Németországban

Húúúú köszöm,hogy így levezetted nekem.Akkor mindent jól gondoltam.
Napi jegyet vettem tegnap is,mert az jobban megéri valóban.
Még annyit,hogy ezt a napi jegyet ha megveszem,akkor azt a jegyet bármelyik nap elhasználhatom igaz? Mert dátum nincs rajta.Ebből gondolom,hogy ha megveszem hétfőn mondjuk,akkor szerdán ha mennem kell elhasználhatom.
meg itt az is érdekes ha bérletet veszel az adott zónában akkor nincs megszabva hogy melyik buszra jó? A mi falunkba a 25 és a 26-os busz jár,de gondolom a bérleten csak a zóna van írva a buszszám nincs,tehát azzal a busszal megyek a bérlettel amelyikkal épp dolgom van ugye?

Bocsi,hogy ennyit kérdezek,de ezeket a leírásban nem találtam. :-))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 6 hónapja #8183 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Buszközlekedés Németországban

Szia, örülök, hogy örülsz :)
A napi jegy vásárlásánál biztosan érvényesítened kell a jegyet.
Azt nem tudom, hogy írják rá, de biztosan van egy nyíllal megjelölt terület a jegy szélén.
(Segíthet valaki, aki perfekt németből:))
"Még annyit,hogy ezt a napi jegyet ha megveszem,akkor azt a jegyet bármelyik nap elhasználhatom igaz?": Igen, megteheted, de minek..a sofőrnél mindíg lesz, és az automata sem megy odébb :)
"ha bérletet veszel az adott zónában akkor nincs megszabva hogy melyik buszra jó? A mi falunkba a 25 és a 26-os busz jár." : : nincs megszabva, hogy milyen járművet veszel igénybe. Szerintem evvel a bérlettel a fehér területre és a lilára mehetsz át, de a világoskékre nem lesz érvényes a bérleted.
Persze semmi sem biztos, a biztos válaszhoz látni kellene..
Ha meg útközben kérdésed lenne, hát kérdezd meg a sofőrt.
Még valami megveszed a 2 zónás havibérletet, akkor ha mégis kedved szottyan a világoskék vagy a rózsaszín területre elutazni, akkor biztosan kiegészítő jegyet kell venned!
Köszönetet mondok Gergőnek az ábra beillesztéséért. ;)
Még annyit, ha valaki nem biztos abban, hogy számára milyen jegy a megfelelő, hát akkor kivele, írjon, válaszolok/válaszolunk!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Juditka, adelusz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8194 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Buszközlekedés Németországban

Szuper!

Akkor mindent jól gondoltam.
Azért vennék előre jegyet,mert a sofőrnél minden drágább. :-))))
Köszi,köszi,nagyon aranyos vagy!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #13009 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Buszközlekedés Németországban

Szia!

Akkor most visszatérek a buszos témára.Tavalyról van egy egyszeri jegyem (mondjuk csak befelé a városba) Ezt még felhasználhatom vagy már nem? Tavaly vettem csak azért kérdezem. :-)
A napi jegynél még az nem világos,hogy azt írtad hogy 24 óráig érvényes.A megvételtől számít 24 óra vagy a lyukasztástól? Mondjuk megveszem az automatából hétfőn a napijegyet,de csak szerdán használom el.
Mikor aHivatalban veszek elővéteében jegyet,mindig megkérdezik,hogy Streifenkartét kérek vagy napijegyet? Mi a fakk az a Streifenkarte? Láttam van olyan Streifenkarte,hogy 4 megállót mehetek vele.nekem a 4 megálló az kevés,tehát nekem az nem jó.de van olyan is,hogy Streifenkarte Erwachsene Tarifstufe 2( én ugye ebbe tartozom) 2.16 euro.Nekem ez lenne a jó? De ez mire való? Mikor használják ezt?
Előre is köszi a választ majd! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!