Rossz szomszédság

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27882 Írta: Juditka
Rossz szomszédság téma létrehozva Juditka által

Sziasztok! :)
Segítséget szeretnék tőletek kérni.
Itt Németországban van sajnos egy olyan szomszédunk, kb. 38-40 éves, hogy munkanélkülin van, lehet, hogy drogozik is, de a legnagyobb probléma, hogy éjjel-nappal olyan hangosan hallgat zenét (?), hogy az egész ház beremeg tőle. Ez az állapot tart 10 hónapja. Neki szerencséje van, mert alatta nem lakik senki. Én vagyok az egyetlen közvetlen szomszédja, igaz a mellettünk lévő blokkból is át szokott jönni valaki. :whew:
Ez egy olyan ház, ahol egyedülállók laknak: szoba+konyha+fürdőszoba. (33-35 m2) Eddig ha éjjel becsengettem, akkor kinyitotta az ajtót, szépen kértem, meghallgatott, aztán folytatta tovább. Később már mindig csak annyit mondott, hogy "nem, nem is hangos a zene", és bezárta az ajtót, most viszont már ki sem nyitja. Azt hittem, hogy ezt a hangerőt már nem lehet fokozni, de tévedtem. Valószinüleg vett valami erősítőt. :( Este 11 körül kezd "élni", vagyis akkor indul a zenének nem mondható ütem. (azt azért hozzá kell tennem, hogy mindig ugyanaz az ütem megy: düm-düm-düm, dobpergés, düm-düm-düm-dobpergés..... :( Éjszakánként 2x-3x is becsengetek, akár 10 percig is nyomhatom a csengőt, de semmi válasz. (Ezen kívül még nagyon sok probléma van vele házon belül..... :whew: )
A Wohnungsgesellschaft-ot többször hívtuk, mások is, tudnak a problémáról, de nem érik el a szomszédot. Nem nyit ajtót senkinek sem, nem veszi fel a telefont sem. :(
Ráadásul félek is, mert egyedül vagyok itthon. Ez az ember kiszámíthatatlan. :confused: Sajnos még nem tudunk elköltözni, de talán a nyáron.
Kérdésem: :( :( Ha éjjel kihívom a rendőrséget, engem fognak keresni? De ha nem nyitja ki az ajtót senkinek sem, akkor mit tudnak csinálni? Nehogy engem büntessenek meg! Van-e ennek valamilyen hátránya a részünkről?
Megköszönném, ha adnátok tanácsot!
Judit :clap:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27894 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

Juditka írta: Sziasztok! :)

Kérdésem: :( :( Ha éjjel kihívom a rendőrséget, engem fognak keresni? De ha nem nyitja ki az ajtót senkinek sem, akkor mit tudnak csinálni? Nehogy engem büntessenek meg! Van-e ennek valamilyen hátránya a részünkről?
Megköszönném, ha adnátok tanácsot!
Judit :clap:


Bár Én nem lakom még németben,......... de miért büntetne téged a rendőrség? :confused:
Gondolom hivatalosan laksz ott, nem köröznek, adót is fizetsz.....ott azért tapasztalatom szerint más a rendőrség mint itthon.
Lehet, hogy csak "reklámfilm" volt ,de nem régen a SAT1-en láttam pont egy rendőrségi intézkedést ami pont ilyen esetben történt.
Nem nyitott ajtót....kinyitatták....okos volt....megbilincselték. Aztán közölték vele, hogy csendháborítás, hatóságnak ellenszegülés és hatósági személy sértegetése miatt letartóztatják. A kulcsos ember meg 870 eurojába fájt :chuckle: :clap:

Úgyhogy: ruf die Polizei!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27897 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

Szia :)
Persze, hivatalosan lakunk itt. :) Szép és jó filmbe illő részletet írtál le. De hogy a valóságban hogy működik? :confused: :confused:
Arra gondoltam, hogy ha nem nyit ajtót a rendőrségnek, akkor mit tudnak vele kezdeni? Nehogy "téves" kihívás miatt megbüntessenek! Fogalmam sincs, hogy mit tud tenni ilyen esetben a rendőrség.

Üdv: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27899 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

kfz írta:

Juditka írta: Sziasztok! :)

Kérdésem: :( :( Ha éjjel kihívom a rendőrséget, engem fognak keresni? De ha nem nyitja ki az ajtót senkinek sem, akkor mit tudnak csinálni? Nehogy engem büntessenek meg! Van-e ennek valamilyen hátránya a részünkről?
Megköszönném, ha adnátok tanácsot!
Judit :clap:


Bár Én nem lakom még németben,......... de miért büntetne téged a rendőrség? :confused:
Gondolom hivatalosan laksz ott, nem köröznek, adót is fizetsz.....ott azért tapasztalatom szerint más a rendőrség mint itthon.
Lehet, hogy csak "reklámfilm" volt ,de nem régen a SAT1-en láttam pont egy rendőrségi intézkedést ami pont ilyen esetben történt.
Nem nyitott ajtót....kinyitatták....okos volt....megbilincselték. Aztán közölték vele, hogy csendháborítás, hatóságnak ellenszegülés és hatósági személy sértegetése miatt letartóztatják. A kulcsos ember meg 870 eurojába fájt :chuckle: :clap:

Úgyhogy: ruf die Polizei!

Hivd a rendort, elmeseled mi a problema. Sok tapasztalatom nincs ilyen esetel, tobben meseltek hasonlot, hogy ezt komolyan veszik. A 10 utani zajongast eleg komolyan veszik!
Egy gond van csak, ha kijonnek es renbe teszik, tudni fogja, hogy te voltal..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27905 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

Sziasztok!
Én nem attól félek, hogy megtudja, hogy én voltam..., hanem attól, hogy esetleg bosszút áll.
Pl. megkarcolja az autót, vagy lelop róla valamit, vagy megveret, vagy ilyesmi... :(
Ma is hívtam a Wohnungsgesellschaft-ot, mert a hölgy már többször megígérte, hogy felhívja, de azt mondta, hogy nem veszi fel a telefont, pedig már többször is hívta. Hiába mondom neki, hogy jöjjön ide, valami oknál fogva mégsem teszi. Talán fél? Kérdeztem tőle, hogy kihívhatom-e a rendőrséget? Azt mondta, hogy igen. Ennyi :(
Úgy gondolom, hogy egy német ezt nem viselné el, amit mi! :unsure:
Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27906 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

Juditka írta: Megköszönném, ha adnátok tanácsot!
Judit

Kedves Judit! Ha rám hallgatsz, azonnal elköltözöl! Esetedben még csak a felmondási időt sem kell letöltened, mert ez nyomós indok a felmondásra! Ne feledd ez itt egy "Rechtstat" ami abból áll, hogy amig nem folyik vér addig sem a rendőrség sem más nem tud tenni semmit. Mivel az illető valószinű hogy Hartz 4-en van igy felmondani sem nagyon tudnak neki, de lehet hogy nem is akarnak, mert az államtól biztosan megkpják a lakbért! Keress magadnak egy másik lakást a környéken! Ez a legjobb, a leggyorsabb és a leghatékonyabb megoldás!

UI: volna még egy, méghatékonyabb, de az törvényellenes és ezért olyan tanácsot nem adhatok, hogy pár haveroddal (este, sötétben) veressd meg úgy, egy üzenettel, hogy ha mégegyszer hangoskodik, akkor az összes végtagját egyesével széttöreted! (Nyugodtan mond meg neki, hogy az üzenet tőled van! Igy legalább ő fog félni nem Te!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!