Rossz szomszédság

Több
11 éve 3 hónapja #27909 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

Nálunk hasonló a helyzet, csak cifrább olyan szempontból, hogy ha szólok a rendőröknek attól félek "kiröhögnek", mivel szó szerint nem hangos a felső szomszéd, csak idegesítő!! :angry:
Törökök, egész nap alszanak, majd este 9 fele felébrednek, apuka 23 óra fele elmegy taxizni, persze úgy, hogy az útjába eső mindkét ajtót becsapja (az egész ház beleremeg, reggel 5-6 között ugyan ez...), majd a mama kezdi a nagytakarítást, kopogó cipővel, meg 5 percenként asztal, szék, váza stb, húzogatással. Ráadásként remeghet a keze, mert 5 percenként valamit ledob. Sokszor egy hangos ima éneklés is belejátszik, az már olyan hajnali 1, 2 fele, szinte már én is dúdolom. Én speciel mióta itt vannak 3 hónapja, nem aludtam, de ezt pld, hogy tegyem szóvá, hogyan szóljak a rendőrségnek, kijönnek, azt lehet pont semmi...különben már voltunk fent, utána 2 napig csend, majd újra kezdődik.
Ilyen, hogy házirend, náluk nem játszik. Mondjuk én pozitívan fogom fel, mert azóta éjjelbe nyúlóan tanulom a nyelvet, egyszer lehet még megköszönöm nekik... :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27913 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

Emilio33 írta: Nálunk hasonló a helyzet, csak cifrább olyan szempontból, hogy ha szólok a rendőröknek attól félek "kiröhögnek", mivel szó szerint nem hangos a felső szomszéd, csak idegesítő!! Törökök, egész nap alszanak, majd este 9 fele felébrednek, apuka 23 óra fele elmegy taxizni, persze úgy, hogy az útjába eső mindkét ajtót becsapja (az egész ház beleremeg, reggel 5-6 között ugyan ez...), majd a mama kezdi a nagytakarítást, kopogó cipővel, meg 5 percenként asztal, szék, váza stb, húzogatással. Ráadásként remeghet a keze, mert 5 percenként valamit ledob. Sokszor egy hangos ima éneklés is belejátszik, az már olyan hajnali 1, 2 fele, szinte már én is dúdolom. Én speciel mióta itt vannak 3 hónapja, nem aludtam, de ezt pld, hogy tegyem szóvá, hogyan szóljak a rendőrségnek, kijönnek, azt lehet pont semmi...különben már voltunk fent, utána 2 napig csend, majd újra kezdődik. Ilyen, hogy házirend, náluk nem játszik. Mondjuk én pozitívan fogom fel, mert azóta éjjelbe nyúlóan tanulom a nyelvet, egyszer lehet még megköszönöm nekik...

Mi is laktunk már olyan helyen ahol törökök laktak! Mi elköltöztünk! Nem tudod őket
meggyőzni a kultúrális különségeből adódó ellenmondásokról és konfliktusokról!
Ők mindig is így éltek, ezután is így fognak élni, s a szörnyű, hogy a törvény az ő oldalukon áll! Integrációs próbálkozás nulla! Nem véletlenül alakulnak ki úgynevezett gettók, mert a németek (és más nemzetek is) elköltöznek, s ők meg egymásközött maradnak, egy párhuzamos kultúrában! (Pl. Köln)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27944 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

Öszinte részvétem Emilio!

De szerintem lassacskán Te is költözni fogsz :blink: hosszu távon ezt nem lehet bírni.
Ha már szomszédság :woohoo: úgy néz ki a mi "kedves" görög szomszédaink áprilisban elköltöznek :clap: :party: :clap: kibírhatatlan amit sokszor müvelnek......este 11-kor szintiznek-énekelnek,a gyerekek ugyancsak 11-kor müanyag tekével bombázzák az ajtót.....Istenem már hányszor szóltam nekik..... :S Már csak abban reménykedem,hogy nem törökök fognak ide költözni (igaz erre a Stadteil-ra nem jellemzöek) :lol:
További jó nyelvtanuást! :)

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #27948 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

Nem felned, hanem ahogy irod, inkabb aggodnod kellene.
Ha nem csinal a Hausverwaltung semmit , akkor neked kell lepned,
ahogy dct. irta, egyszerüen ezen okoknal fogva a lakszerzödesedet
felmondani es keresni masik lakast.
Az, hogy megkarcolja autod, kiszurja a kerekeket, meghangossabban
hallgatja a zenet ezzel szamolhatsz, mert ha a Hausverwaltung nem lep,
akkor a Polizei is csak azt fogja mondani, hogy ejnye, ejnye....
Ezek es ilyen ügyek a Polizeinak bagatell ügyek.. :whistle:
Az, hogy megveret tulzasnak tartom, de nem ismerem s lattam a
szomszedodat, ezert nem tudom felmerni, hogy mi az ami meg lehetseges.
Ezen es mas esetekre vonatkozoan is kertem a forumozokat, hogy
kössenek Rechtschutzversicherungokat (Mietrechschutz) amin keresztül
es termeszetesen ügyveden keresztül felhivod a Hausverwaltung figyelmet,
amennyiben nem valtozik a helyzet, akkor a költözeseddel jaro minden
költseggel az illetekes HV-ot verklagen (megvadolod?).
Erre fognak reagalni hiddel :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27952 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

prosperus írta: Az, hogy megveret tulzasnak tartom, de nem ismerem s lattam a
szomszedodat, ezert nem tudom felmerni, hogy mi az ami meg lehetseges.


Én sem ajánlottam, mert törvénytelen, de nagyon hatékony dolog idd el!

Idézet tőlem: "....még hatékonyabb, de az törvényellenes és ezért olyan tanácsot nem adhatok, hogy pár haveroddal (este, sötétben) veressd meg....
;) :chuckle:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27957 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Rossz szomszédság

"Én nem attól félek, hogy megtudja, hogy én voltam..., hanem attól, hogy esetleg bosszút áll.
Pl. megkarcolja az autót, vagy lelop róla valamit, vagy megveret, vagy ilyesmi... :( "

Sziasztok!
Szerintem Decotext, te a legutolsó Prosperustól jött hozzászólást félreérthetted. Szerintem ő az én hozzászólásomra írta azt amit írt.
"Az, hogy megveret tulzasnak tartom, de nem ismerem s lattam a
szomszedodat, ezert nem tudom felmerni, hogy mi az ami meg lehetseges."
Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!