Albérlet München

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 6 hónapja #40146 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet München

Kedves Gergye!
Mit akarsz hallani? Biztatást vagy az igazságot? Lányom kb. 15. éve él Münchenben, s egy nagyon olcsó (!) belvárosi bérlakásban lakik. Ennek a bére (rezsi nélkül!) 1200 euró/hó. Hangsúlyozom ez kimondottan olcsó, pláne ha figyelembe vesszük, hogy közel 60 négyzetméter és belváros!

Ha Ti most valamit kerestek, akkor vagy sok pénz kell, vagy 50-100 km-es körzetben kell körülnéznetek, de ez sem lesz olcsóbb! München az drága "flaszter". Remélhetőleg más helyen is keresgettek. Itt ezen a lapon is van lehetőség valamilyen bérlakást találni, de már most szólok, hogy a kutya az probléma lesz a legtöbb helyen!

Itt a legtöbb ember ingázik és nem ritkák a 100-150 km távolságról járók sem! Remélhetőleg már tudtok németeül is, mert ez feltétlenül szükséges lesz! Számíts arra, hogy ha valahol lenne kiadó lakás azt személyesen kellene intézned, mert itt bizony tömeg van, ha meg akarják nézni! Pl. Berlin: static.bz-berlin.de/data/uploads/2015/10...1192910-1024x576.jpg
(Igaz Berlin, az nem Müchen és ott olcsóbbak is az ingatlanok!)

Természetesen van sok szabad bérlemény, de azok 2-3 ezer eurótól kezdődnek ami havi dij. Ezt itt az átlag ember nem tudja kifizetni! Még egyszer összegezve: Személyesen jobb ezt intézni, s nem ajánlom, hogy kutyával keressetek bérlakást, mert az ilyet élből el szokták utasítani!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #40147 Írta: gergye
gergye válaszolt a következő témában: Albérlet München

Majd meglátjuk.
A kollégámék Bogenhausenben most találtak 2 szobás lakást 750 Euro plusz 150 számlák provizió nélkül.Csak angollal mert mint itt is a legtöbb angol csak angolul beszél.Én beszélek magyarul is :-) de az anyanyelvem angol,még Londonban vagyok a hétvégén érkezem meg a német munkahelyre ahová angolul jelentekeztem és ahová angolúl vettek fel.Mellesleg 3 ingatlanos irt már vissza,hpgy ha megérkeztem akkor hivjam fel őket.Megprobáltam itt is.Ha a lányod kicsit körül néz kap olcsóbban is elhiheted :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!