Külföldi munkalehetőségek

Több
13 éve 8 hónapja #1269 Írta: frank111
frank111 válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Sziasztok !

meg tudnatok mondani, hogy pontosan mi is az a "Volkshochschule", hogyan lehet itt el kezdeni nemetet tanulni ?

Elöre is köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #1270 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

A Volkshochschule egy német, nagy hagyományokkal rendelkező intézmény. Szó szerint a neve "népfőiskolát" jelent. Ide minden felnőtt vagy fiatal végzettségtől, nemzetiségétől függetlenül beiratkozhat az érdeklődésének megfelelő bármilyen kurzusra. A nyelvektől a sporton keresztül a kultúráig, a képzőművészetig, a számitógépes kurzusokig minden van. Olyan sokrétű, hogy a nagyvárosokban a kurzusokat ismertető "prospektus" telefonkönyv vastagságú. Gyakorlatilag Németország minden városában, de sok helyen még a falvakban is van Volkshochschule. A foglalkozásokat az esetek nagy többségében este tartják, így az is részt tud venni rajtuk, akik dolgoznak. A tanárok képzettségét ellenőrzik, az árak mindent figyelembe véve olcsóak vagy legalábbis nem drágák. A sikeresen elvégzett tanfolyamokról papírt adnak, bár általában nem nyújtanak hagyományos értelemben vett iskolai képzést.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Dragi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1273 Írta: Dragi
Dragi válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Kedves Ressinka!
Meg teszed, hogy átküldöd privátban a linket.. köszi. mert egy.-ét találatot felhozott a net, de ott nem találtam letölthetőt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1281 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Elméletileg elküldtem neked is, és Erzsi1960 - nak is, de nem voltatok elérhetőek, remélem ha bejelentkeztek megkapjátok.
Ha mégsem, elküldöm újra.
Sziasztok.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1284 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

frank111 írta::

Sziasztok !

meg tudnatok mondani, hogy pontosan mi is az a "Volkshochschule", hogyan lehet itt el kezdeni nemetet tanulni ?

Elöre is köszi.



A Volkshochschule tanfolyamhoz szükség van egy igazolásra , mert anélkül sokkal drágább a tanfolyam.
Én már májusban beadtam ezt a kérvényt és még mindíg nem küldték ki. :blush: :angry:
Most hírtelen nem tudom hova kellett küldeni, ezért nem írtam a hivatal nevét.
De ha a suliba bemész, akkor ott segítenek kitölteni a papírokat és megmondják hova kell küldeni. Legalábbis nekem így történt.

Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1286 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Sziasztok,
nalunk Ba-Wü-ben nem kell semmi papir.
Mindenki beiratkozhat aki akar.
A sogornöm jart oda.
Felhivtam öket mikor indul a köcatkezö Kurs,140€ az iskola plussz 3 könyv, kb 30€.
Üdv Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!