Külföldi munkalehetőségek

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #1244 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Kedves Ressink025!
Ha már kint leszel Németországban, akkor szerintem nem a némettanulás lesz nehéz, hanem a mindennapokban való eligazodás nyeltudás nélkül. A nyelvtanulás nyelvi környezetben viszonylag gyorsan fog menni, ha Te is aktívan ezen leszel. Tehát, ha lehet, ne csak a kinti magyarok társaságát keresd, hanem ragadj meg minden alkalmat arra, hogy valamit tanulj, megismerj. Az utcán, a buszon, a rádióból, tv-ből is rengeteget lehet tanulni. Hogy még gyorsabban menjen, ajánlom a Volkshochschule kurzusait:
www.vhs-bremen.de/Live/ilink/BusinessPag...blic/CourseList.aspx
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1246 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Biztos hogy igazad van, de úgy érzem fel kell adnom azt a régi biztonságos életet, amit eddig éltem, mert mikor azon kell gondolkodnom két állás mellett, hogy miből iskolázzam be a gyermekeimet, vagy hogy miből vegyek nekik ruhát, cipőt, akkor el kell gondolkodni azon a lehetőségen, hogy valamit, valamiért. :(
Feleségemmel 11 éve vagyunk házasok, és nagyon jól megvagyunk, biztos hogy család béli probléma nem lenne, csak a gyerekeket lesz nehéz itt hagyni.
Van 2 fiam és egy lányom, 11-8 és 4 évesek.
De talán nekik is jobb lenne ha megkapnák azt ami szükséges, és akkor amikor szükséges.
Nem kellene azt mondani, hogy majd jövőhónapban veszünk cipőt (vagy bármit), mert most nincs pénz. :S
Szerencsére úgy lettek nevelve, hogy nem rapliznak ha ilyen probléma van megértik.
De nekem rossz, amikor látom az arcukon a csalódást, ha nem kapnak meg valamit.
Szóval én emiatt szeretnék csak kimenni Németországba.
A nyelvet most úgy tanulom, hogy letöltöttem egy gyerekeknek való oktató cd-t, és bár röhejes egy kicsit, de elég jól haladok. :laugh: Mivel történeteket mesélnek el gyerekek, és utána feladatokat kell megoldani, elég könnyű megjegyezni a szavakat, és a szavak összefüggései.
Na de nem akarok untatni senkit ezzel.
Jó éjszakát mindenkinek. ;)

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Dragi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #1253 Írta: Dragi
Dragi válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Kedves Ressinka025!

Szeretném megkérdezni, hogy az oktató anyagot a gyerekeknek honnan töltötted le?
előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1255 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Kedves Ressinka025
Mi is nyelvtudás nélkül jöttünk ki. De itt rá vagyunk kényszerítve a tanulásra és napról napra többet tudunk. De persze ehez sokat kell tanulni.
Eleinte nekem is a férjem dolgozott itt de úgy döntöttünk mi is kiköltözünk.Én ajánlani tudom a MATOS - GOTTLIEB : START könyvét és munkafüzetét.
Nagyon szájbarágós és könnyen lehet tanulni belőle,és ami még fontos nem drága a kettő együtt kb.:2500.-Ft.
Üdv : :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #1260 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Szia Dragi.
Innen töltheted le, Egyéb más gyerekeknek való készségfejlesztő programmal együtt.
http:....
Manó német a program neve, 3 link-ből áll, amit külön kell letölteni.
A letöltés ingyenes, rákattintasz, átküld egy másik oldalra, ott is rákattintasz,utána ingyenes letöltés, alul kattints a nem élek vele gombra, és már megy is a letöltés.
Egyszerre csak egyet tudsz letölteni, ha kész mehet a második, utána a harmadik.
Üdv. :)
A linkért keressétek privátban ressinka025 -t mert ilyen tartalom megosztása nem engedélyezett az oldalon. Köszönöm. Admin.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ERZSI1960
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #1268 Írta: ERZSI1960
ERZSI1960 válaszolt a következő témában: Külföldi munkalehetőségek

Küld légyszíves magánüzenetben a linket. Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!