Nyári munka Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16108 Írta: zabika
Nyári munka Németországban téma létrehozva zabika által

Sziasztok!!

Segítségeteket szeretném kérni: tanuló vagyok még (19 éves), de nagyon szeretnék nyáron dolgozni Németországban, egészen pontosan Nordrhein-Westfalen tartományban. Június 15. - augusztus kezdetéig tudnék munkát vállalni. Érettségézni jövőre fogok, szakmám még nincsen. Vendéglátós iskolában tanulok, nyelvi előkészítős osztályban (angolt tanítanak, mellette kezdő szinten pedig németet), de a német nekem jól megy, mivel egy évet laktam Németországban (nyelvtanulás céljából voltam kint, német iskolába jártam).
Nagyon szeretnék valamit dolgozni (kisegítőként vagy akármit), de eddig semmit sem találtam. Szóval nagyon hálás lennék, ha valami tippet tudnátok adni, hogy miként és hol keressek vagy valami konkrét linket :)
előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16118 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

Sziasztok.

Erre a válaszra én is kiváncsi lennék, mert a fiam és haverja is ki akar jőnni nyárra dolgozni :P
Gergőő Nyári munka ajánlatok topik ??? :blush:
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zabika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16124 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

zabika írta: Segítségeteket szeretném kérni: tanuló vagyok még (19 éves), de nagyon szeretnék nyáron dolgozni Németországban, egészen pontosan Nordrhein-Westfalen tartományban. Június 15. - augusztus kezdetéig tudnék munkát vállalni.

Kedves Zabika! Itt Németországban nem a munkavállaló szabja meg a kirtériumokat, hanem a munkaadó! Igy azt sem, hogy hol és föleg az nem, hogy mettől meddig! Ott kell munkát vállalni ahol van munka és az időszakot/időpontot majd megmondja a munkaadód illetve a szerződésedben beirják!
Sajnos a leszűkitett lehetőségeiddel nem fogsz semmit találni! Gondolj arra, hogy itt kint is van 3 millió munkanélküli akiknél minimum a fele képzetlen, s minden alkalmi munkát elvállalnának, ha lenne rá igény s az anyanyelvük német! Ma már egy egyszerű gépkezeőnél is szakmunkást alkalmaznak! Próbálkozz otthon építkezéseken, vagy hordj ki a nyáron újságot. A magyar pósta biztosan tud valamit adni ami belefér, a drága és nagyon telitett naptáradba és a hat hetet náluk tudod majd tölteni....!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16128 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

zabika írta: Segítségeteket szeretném kérni: tanuló vagyok még (19 éves), de nagyon szeretnék nyáron dolgozni Németországban, egészen pontosan Nordrhein-Westfalen tartományban. Június 15. - augusztus kezdetéig tudnék munkát vállalni. Érettségézni jövőre fogok, szakmám még nincsen. Vendéglátós iskolában tanulok, nyelvi előkészítős osztályban (angolt tanítanak, mellette kezdő szinten pedig németet), de a német nekem jól megy, mivel egy évet laktam Németországban (nyelvtanulás céljából voltam kint, német iskolába jártam).
Nagyon szeretnék valamit dolgozni (kisegítőként vagy akármit), de eddig semmit sem találtam. Szóval nagyon hálás lennék, ha valami tippet tudnátok adni, hogy miként és hol keressek vagy valami konkrét linket előre is köszönöm

Egy lehetőséged talán (?) lenne mégis. Az Északi és a Keleti tenger partján nyáron, sok az üdülő ahol kisegítő személyezetet keresnek időszakosan! A gond ennél a nyelvtudás, ez ugyanis szükségeltetik!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zabika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16145 Írta: zabika
zabika válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

@Terézia: bocsi, új vagyok még itt :blush: :) látom adatlapod alapján, hogy Te azért elég rég óta itt fórumozgatsz. Neked nincs valami tipped?

@DECOTEXT: ez eddig nekem mind világos volt és az is, hogy elég kevés lehetőségem van. Ezért is kértem itt segítséget. Segédmunka pedig nem feltétlen van nyelvhez kötve (az a több millió török/kurd/albán is kapott munkát, akik eléggé iskolázatlanok. Egyszer már dolgoztam kint mint segédmunkás. A főnököm pl török volt és nagyon nem beszélt németül. Amúgy meg mondtam, hogy a nyelv azért az megy. Megtudom értetni magam és elég sok mindent megértek). Konyhai kisegítőhöz vagy hasonlókhoz nem kell szakma. Mindenféleképpen kiszeretnék menni, hogy jobban elmélyítsem a nyelvtudásom (mint mondtam: jövőre érettségizek és jobban menne az idegennyelv része) és amellett pedig keresnék egy kis zsebpénzt is (építkezéseken, Magyar Postánál kemény munkával lehet keresni nagyon kevés pénzt. Az meg a másik, hogy nyári melót sem egyszerű itthon találni) és építeném a kapcsolataimat, hogy iskola után esetleg vissza tudjak majd menni, mivel nem szeretnék Magyarországon élni! Szóval szeretném a kellemeset a hasznossal összekötni....

Az utolsó hozzászólásod egészen elgondolkodtató. Rákeresek majd, hátha találok valamit. Köszönöm a válaszodat!

TOVÁBBI HOZZÁSZÓLÁSOKAT VÁROK MÉG!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16171 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

Szio Zabika

Én ajánlom a sprága szedést, ott mindig keresnek embereket, itt a mi vidékünkőn is :) gyümülcsősők
vagy még a benzinkutak keresnek mindig mosogatot. ez a két tipp jutott most eszembe :blush:
de a fiam is 20 éves és készül ki ide nyárra én is keresem a neki valo munkát.
És igaz amit a tőbb millio munkanélküliről ir Decotext csak azt is kell tudnia ,hogy nem igen akarják elvállalni a felajánlott munkákat :sick: mivel elég jo a munkanélküli amit kapnak
Egy friss példa most keres beugronak a párom parkettást itt a faluban van egy 30 év kőrüli munkanélküli parkettás, megkérdezte a párom eljőnne-e hozzá dolgozni ? Válasz dehogy jőn
megkapja azt a pénzt ami kell neki és még dolgoznia sem kell. :sick:
Ugy hogy itt is van annyi simlis mint otthon az a véleményem.
Ne add fel rengeteg állás van, csak kitartás és nyelvtudás ;) :P
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zabika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!