Nyári munka Németországban

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17872 Írta: davenatic
davenatic válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

Sziasztok!

Szeretnék ki menni Németországba dolgozni(3 hónapra) és van kint egy ismerősöm aki segít majd kint munkát találni azt szeretném megkérdezni hogy mi ennek a menete milyen dolgokat (papírokat)kell beszereznem megcsináltatnom ahhoz hogy kimehessek Németországba és ott munkát vállalhassak ? 21 éves vagyok és érettségivel rendelkezem csak mert jelenleg is tanulok.
Keresgéltem a neten de nem találtam érdemleges dolgokat (csak azt hogy nem kell munkavállalási engedély 2011-től) így olyat kérdeznék aki Németországba dolgozik és tudja mi ennek a menete és hogy itt magyar országon hova kell mennem a különböző papírokért stb..
Légyszi segítsetek előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete #17878 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

Szia!
Szerintem mint diak vallaljal munkat. Nem tudom a felteteleket, de ugy tudom, ez a munkaadonk es a munkavallalonak is jo, de maximalva van, hogy evente hany orat dolgozhatsz.
Otthon kerdezz ra az iskoladnal a feltetelekre, es szerintem iskolalatogatasi biztosan kell, de nemet, vagy ha nem lehet, akkor angol nyelven. Ezt meg elöfordulhat,hogy elfogadjak.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17881 Írta: davenatic
davenatic válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

Eva10 írta: Szia!
Szerintem mint diak vallaljal munkat. Nem tudom a felteteleket, de ugy tudom, ez a munkaadonk es a munkavallalonak is jo, de maximalva van, hogy evente hany orat dolgozhatsz.
Otthon kerdezz ra az iskoladnal a feltetelekre, es szerintem iskolalatogatasi biztosan kell, de nemet, vagy ha nem lehet, akkor angol nyelven. Ezt meg elöfordulhat,hogy elfogadjak.
szia:
Eva


Szóval kérjek az iskolámtól német vagy angol nyelvű iskolalátogatási igazolást? Csak mert nekem van magyar de az mint említetted nem jó. Esetleg tudsz olyan oldalt ahol diákok vállalhatnak munkát német országba?
Még azt kérdezném meg ,hogy Nem kell semmi más ezen kívül ? Csak egy ilyen igazolás és kész ahhoz hogy munkát vállalhassak ? Személyi gondolom kell meg ilyesmi nem? Útlevél?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete #17911 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

Szia davenatic!
Egyelöre nem tudok erröl többet, csak logikusan gondolkodva ez lenne a celszerü.
Mindenkeppen kerdezd meg az iskoladat is, es valtsd ki az eu biztositasi kartyat.
En is tervezem, hogy egy ismerös diakot foglalkoztatok a szünidöben, igy utana fogok ennek nezni. Ha megtudok valamit, jelzem. De ha te tudsz meg valamit, azt is ird meg legyszives.
Kerdezz ra par het mulva, mire jutottaam, ha addig nem jelentkeznek.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18163 Írta: davenatic
davenatic válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

Szia!

Megérdeklődtem iskolámba és azt mondták hogy ők nem tudnak ilyen iskolalátogatásit adni ami német mivel magyar intézménybe járok de viszont azt mondták tudnak adni olyan papírt ami magyar(a dokumentum nevét még nem tudom de majd megírom:de az iskolalátogatásihoz hasonló csak azzal a különbséggel hogy elfogadják német országba) és ha elviszem valakihez aki lefordítja németre(nekem az iskolám német tanára fordítja át) akkor el kell hogy fogadják kint ergo azzal vállalhatok munkát. De még nem kaptam meg a papírt így nem tudom hogy mi a neve de ha meglesz akkor be scannelem és majd belinkelem a képét hogy lásd mi is ez viszont továbbra se találtam olyan oldalt ahol diákmunkák vannak. :S

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18173 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Nyári munka Németországban

Kedves Davenatic!
Sajnos az idei diákmunka-kereséshez nem tudok tanácsot adni, ismerek viszont két olyan lehetöséget, ami jövöre érdekes lehet. Mindekettöt a német munkaügyi hivatal és a ZAV szervezi és kimondottan külföldi diákoknak, egyetemistáknak szól.

Az egyik a nyár diákmunka szervezése külföldi diákoknak a nyár szünetben, max 3 hónapra. Ezek szokásos nyári diákmunkák a föleg a turizmus, vendéglátás területén. A jelentekezési határidö minden évben február közepe körül van. A pontos részletes leírást itt találod meg, ha jövöre ez még esedékes. Németül persze jól kell tudni.
www.arbeitsagentur.de/Dienststellen/beso...tigung-merkblatt.pdf

A másik a szakmai gyakorlatok szervezése külföldi egyetemistáknak német cégeknél maximum 1 évre. Itt csak szakmába vágó gyakorlatokról van szó. Nem is ecsetelem, hogy mekkora elöny az, ha egy frissen végzett magyar diáknak már van egy egyéves szakmai gyakorlata egy német cégnél! Részleteket itt találhatsz:
www.arbeitsagentur.de/nn_565936/Dienstst...ne-fachpraktika.html
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!