Teendők Németországba érkezés előtt

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22048 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Teendők Németországba érkezés előtt

Kedves DECOTEXT!

Nem is szeretnék, ahogy te fogalmaztál fekete munkát találni eddig sem éltem vele Magyarországon és ezután sem szeretnék. Csak érdekelt pontosan mi szükséges hozzá, hogy minden rendben legyen egy bejelentett munkánál. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22060 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Teendők Németországba érkezés előtt

kriszta36 írta: Sziasztok! Engem minden infó érdekelne hogy mi a teendő kiindulás elött!! Mi 2 gyerekkel mennénk 7-16 évesek férjem már kint van féléve és szeretnénk utána menni!! Kezdö vagyok itt a forumon is! Elöre is köszi!! Kriszta


Kedves Kriszta! Fordulj a kedves férjedhez, ö már végig zongorázta a dolgot s képben van! Mo.- jelentsd be irásban, hogy X idöponttól a két poronty külföldön jár iskolába! Itt több topicban már leirtuk a teendöket, böngéssz egy kicsit! Ajánlatom: vigyél magaddal egy nagyobb pénztartalékot, mert noha a férjed biztosan lakik már valahol, de ha nagyaobb lakás kell (kaucio), plusz a beiskolázásra bizony a kezdetben többet kell költeni, mint egy egy havi bér! (Szakmai, iskolai papirok forditásai, közlekedés, szükséges dolgok beszerzése --> butor, könyvek, ruhazat, stb.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kriszta36

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22089 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Teendők Németországba érkezés előtt

Nézz körül a TB és a Német egészségbiztosítás topicocban!
Magyarországon be kell jelentened, hogy külföldre mész és ott leszel biztosítva, és a TB-t nem fizeted tovább.
Ha állami biztosítónál van a férjed, akkor ahogy bejelentkeztek a közös kinti lakcímre, szólni kell a biztosítónak, és a férjed által te és a gyerekek is biztosítottak lesztek.
Hirtelen ezek jutottak eszembe (én is csak nézelődöm, mert kiutazás előtt állok), ajánlom a fent említett topicoc átolvasását! Sok sikert kívánok a kiköltözéshez!!!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kriszta36

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!