CNC programozás

Több
12 éve 3 hónapja #12589 Írta: Eclipse85
CNC programozás téma létrehozva Eclipse85 által

Sziasztok!

Az itthoni helyzet miatt végre sikerült elszánnom magam, és nekivágni a kintre vezető útnak B)
Jelenleg egy CNC Forgácsoló tanfolyamra járok, és keményen nekifogtam a német nyelv tanulásnak is. Ez a szakma mennyire életképes németországban? Mindenhol azt írják, hogy nagyon felkapott, és mindenhol hiány van a cnc-sekből, de ugye ezt itthon mondják :)
A másik pedig, hogy a cég, ahol a tanfolyamot végzem (geniuszplusz.hu), állítólag ki is tud vinni németekhez a tanfolyam után (ezért is tanulom ezt a nyelvet, mert amúgy hollandia lett volna a cél), és állítólag havi nettó 1800eur lenne a kezdő fizu. Ez számomra egy kicsit hihetetlennek hangzik, főleg szakmai gyakorlat nélkül.
Ez reális fizetés, vagy inkább csak mézesmadzag, hogy náluk végezzem el a sulit?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 11 éve 8 hónapja #12594 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: CNC programozás

Eclipse85 írta: Jelenleg egy CNC Forgácsoló tanfolyamra járok, és keményen nekifogtam a német nyelv tanulásnak is. Ez a szakma mennyire életképes németországban? Mindenhol azt írják, hogy nagyon felkapott, és mindenhol hiány van a cnc-sekből, de ugye ezt itthon mondják :)

Egy erős alapfokkal és ezzel a szakmával napokon belül elhelyezkedhetsz de néztem az oldalt amit írtál és úgy látom nagyon jól megszervezte a gépgyártó cég a minőségi munkaerő utánpótlást de hangsúlyozom, hogy nem kell tartanod ha esetleg mégsem lenne munkaajánlat a tanfolyam végén. ;)
Amúgy, gratulálok, nagyon ügyes vagy, kitünő alapokra építkezel! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 11 éve 8 hónapja #12602 Írta: Eclipse85
Eclipse85 válaszolt a következő témában: CNC programozás

Köszi!

Próbáltam a legjobb utat megtalálni, és ez a szakma még érdekel is. Magával a céggel nincs gond, mert tényleg korrekt a szervezés, nemzetközileg elfogadott okj-s bizonyítványt adnak, csak ahogy nézegettem a cnc állásokat külföldön, mindenhol 2-3-5 év tapasztalatot kértek ekkora, vagy kisebb fizetés mellett. Hát remélem ez a rész sem lesz átverés.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 11 éve 8 hónapja #12613 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: CNC programozás

Eclipse85 írta: Köszi!
Próbáltam a legjobb utat megtalálni, és ez a szakma még érdekel is. Magával a céggel nincs gond, mert tényleg korrekt a szervezés, nemzetközileg elfogadott okj-s bizonyítványt adnak, csak ahogy nézegettem a cnc állásokat külföldön, mindenhol 2-3-5 év tapasztalatot kértek ekkora, vagy kisebb fizetés mellett. Hát remélem ez a rész sem lesz átverés.

Az 1800 nettót kezdőnek túlzónak találom de 1-2 évet ki lehet "húzni" alacsonyabb fizuval. Ha belefér, a programozóit csináld meg feltétlen. Ha jól emlékszem + 5 hónap, ott kevesebb gyakorlattal is beérik és jobb a pénz is. ;)
Van egy felhasználónk, sajnos rég volt aktív, Ő nettó 2500-ért targonca féktárcsákat "rajzolgat". :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12616 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: CNC programozás

Eclipse85 írta: Jelenleg egy CNC Forgácsoló tanfolyamra járok, és keményen nekifogtam a német nyelv tanulásnak is. Ez a szakma mennyire életképes németországban? Mindenhol azt írják, hogy nagyon felkapott, és mindenhol hiány van a cnc-sekből, de ugye ezt itthon mondják

Kedves Eclipse! Én tanultam CNC programmozást, de már idestova 15 évvel ezelőtt. Amit itt le tudok ezzel kapcsolatban írni az a munkehelyemen 12 évvel ezeletőt volt! Akkor nagy kereslet volt a CNC-re. CAD adatok alapján irtuk az eszterga robotnak (akkor 5 szerszámfejes volt) a CNC prgramot. Minden fontos volt, az abszolult nulla, a test nulla, a szerszám nulla, stb. Nem mélyedek bele, mert rengeteget kellene felfrissítenem, s Te biztosan jobban értesz már hozzá! Amit most mondani tudok, az az, hogy ma már nem irnak ilyen programot az élen járó cégek. (Akik nem fejlesztettek azok persze még használják!) A volt cégem ahol CAD szerkesztő/tervezőként dolgoztam már az én időmben átált a két vezető CAD rendszerre: a CATIA-ra és a PRO-E-re (PRO-Engenering). Ezek a CAD rendszerek már direktben irányitanak CNC gépeket, s gyakorlatilag a takaritónő is kezelni tudná a mai robotkokat ha egyszer megmutatkák nekik mit hol kell megnyomni! Amit saját szememmel láttam a VW konszern nem egy üzemében!)Nem tudom akkor, hogy itt ebben a szakmában mit és hol tudsz találni, de esztregélyost azt biztosan keresnek! A CNC annyira speciális dolog, hogy a legtöbb cég maga "termeli ki" a saját dolgozóit, ahogy annak idején minket is képeztek!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12622 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: CNC programozás

DECOTEXT írta: Amit most mondani tudok, az az, hogy ma már nem irnak ilyen programot az élen járó cégek. (Akik nem fejlesztettek azok persze még használják!)

Nagyon sokan használják mert sok CNC-st keresnek a mai napig. Hiba csúszhatott a belső munkaerőpótlási rendszerbe :)
Amúgy egyértelműen a programozás (tervezés) a keresett. Nem rég láttam, hogy már majdnem 1 m2-es gépek 15-20 ezerért megvehetők újonnan és gyakorlatilag egy PC-re kötve, 3D-s programot ismerve azt gyártasz le fillérekből, bármilyen anyagból, akár 1 darabos megrendelésre amit akarsz. Még ipari áram sem kell hozzá! Szóval még jövője is van, sőt akár saját biszniszt is lehet csinálni belőle.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!