CNC programozás

Több
12 éve 3 hónapja #12623 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: CNC programozás

Gergoo!

azért ez nem ennyire egyszerű...azok a kis 1 m2-es gépek csak cuki kis műanyag bigyók barkácsolására valók, meg kezdő CNC-sek okítására. Esetleg gravírozásra...

Egy jó gép valahol 20-30 misi környékén indul ;)

üdv. kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12624 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: CNC programozás

Hát nem tudom. Nagy ebay-es vagyok és véletlen találtam rá. Német és amerikai gépek voltak, az amerikai jobbnak tűnt :laugh: ,videót is néztem, és nagyon tetszett. Fa, fém, műanyag szárazon, ahogy kell. :laugh: Engem lenyűgőzött, szeretem amikor a gépek dolgoznak és nem én :laugh:
Amiben biztos vagyok, hogy olyan 15K-ért rendelhető volt a kis gép. Olyasmi "forradalom" lehet ez mint a digitális, nagy méretű illetve plakát nyomtatás. Ott is 2-300 millárt vették a gépeket, manapság már 4-5 millából olyan plakátnyomtatót vehetsz, hogy csoda. Lehet már milla alatt is van :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12625 Írta: Eclipse85
Eclipse85 válaszolt a következő témában: CNC programozás

Gergoo írta: Köszi!
Ha belefér, a programozóit csináld meg feltétlen. Ha jól emlékszem + 5 hónap, ott kevesebb gyakorlattal is beérik és jobb a pénz is. ;)


Ez a rész még kérdéses, mert ezt csak pesten oktatják, én pedig tatabányai vagyok. Meló mellett nem valószínű, hogy belefér a minden szombat. Már csak azért sem, mert folyamatos műszakban dolgozom, és kb. 6 hetente jön ki úgy, hogy a szombat-vasárnap a szabad.

Decotext: Köszi az infókat. Maga a programozás rész érdekel (ezt tanultam, csak nem cnc-re, és nem cad-cam :D ), és legalább így már van egy kiinduló, amivel érdemes foglalkozni. pl.: PRO-E. Ezt feltétlenül lejárom, és ha lesz rá lehetőségem, akkor összehozom a papírt is hozzá :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12626 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: CNC programozás

Gergoo írta: Nagyon sokan használják mert sok CNC-st keresnek a mai napig. Hiba csúszhatott a belső munkaerőpótlási rendszerbe :) Amúgy egyértelműen a programozás (tervezés) a keresett. Nem rég láttam, hogy már majdnem 1 m2-es gépek 15-20 ezerért megvehetők újonnan és gyakorlatilag egy PC-re kötve, 3D-s programot ismerve azt gyártasz le fillérekből, bármilyen anyagból, akár 1 darabos megrendelésre amit akarsz. Még ipari áram sem kell hozzá! Szóval még jövője is van, sőt akár saját biszniszt is lehet csinálni belőle.

Nem irtam kimeritöen a dologról! Nem az a gond hogy "nem használják" mert persze hogy használják, de a német gyártók többsége kihelyezi olcsóbb országokba a technológiát! Igy lesz aztán az audiból "made in Hungay" vagy a Boschból "made in China vagy Thaiwan". A Bundesregierung pont most vitázik azon, hogy mi lehet még made in Germay. Minimum 40%-ban helyben kellene gyártani, de ez az érték csökken!Tehát van böven még CNC, de a technika fejlödik. A legújabb a 3D scanner/printer amivel dirket a CAD adatokból csinálnak müködö (!) kütyüket:

wéwéwé.youtube.com/watch?v=gRZzIhEuEHw

(Nem akartam mélylinket ide.)

Programmozóknak sok esélye van, de azért a CNC egy cseppet más:

N0080 ...
N0090 G00 X100 Y100
N0100 G01 Z-2 F10
N0110 G01 X110 F20
N0120 Y200 F15
N0130 G00 Z10
N0140 ...

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 3 hónapja #12634 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: CNC programozás

Eclipse85 !
hat azert en nem jarnek a fellegekben.
1.800 Euros netto kezdö fizetese egyetlen egy nemet szakmunkasnak nincsen.
3 evi egy munkahely, tulorak, hetvegek etc... tantan 1.800,00 Euro netto / honap.
Realistis 1.200,-- Euro kezdö fizetes!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12675 Írta: Eclipse85
Eclipse85 válaszolt a következő témában: CNC programozás

prosperus írta: Eclipse85 !
hat azert en nem jarnek a fellegekben.
1.800 Euros netto kezdö fizetese egyetlen egy nemet szakmunkasnak nincsen.
3 evi egy munkahely, tulorak, hetvegek etc... tantan 1.800,00 Euro netto / honap.
Realistis 1.200,-- Euro kezdö fizetes!


Nem járok a fellegekben, ezért is írtam, hogy elég hihetetlennek hangzik a dolog ;)
Álláshirdetéseknél amúgy nettó, vagy bruttó fizut írnak? 10-13eur/óra szokott lenni a legtöbb helyen, de gondolom ez bruttó.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!