A tökéletes önéletrajz

  • Dragi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2281 Írta: Dragi
A tökéletes önéletrajz téma létrehozva Dragi által

Kedves Mindenki!
Lehet, hogy fura a kérdésem, de mivel álláskeresés legelején vagyok, szeretném kiszűrni azokat a tényezőket, amelyek eleve hátrányt jelenthetnek. Érdeklődni szeretnék, hogy az állások megpályázásánál, ha magyar lakcím és telefon van megadva, vajon nem jelent-e "eleve rossz pontot", és ezáltal nem is olvassák tovább az önéletrajzot? Vagy inkább egy barátom németországi címét és telefonszámát írjam be?
segítségetek előre is köszönöm
dragi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2284 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Szia Dragi!

Nem furcsa a kérdésed, csak rossz helyen teszed fel. Az állás hirdetöje tudhatja, mit preferál, de nyilván attól is függ milyen munkáról van szó, ha beugróst keresnek a hétvégére, akkor nyilván hátrány, ha 1000 km-re vagy, ha normál állás, akkor nagy gondot nem okozhat, de mi csak tippelhetünk.

Van egyébként egy jó kezdeményezés a hátrányos megkülönböztetés kiküszöbölésére. A HR-sek minden adat nélkül kapják meg a jelentkezést (név, nem, fénykép, lakcím, stb. nélkül), azaz csak a jelentkezés minösége alapján hívják interjúra vagy utasítják el a pályázót. Most így fejböl ebben a Telekom és P&G vesz részt (meg még mások is, de nem tudom kik). Ha hozzájuk jelentkezel, akkor mindegy B) , másoknál meg... nem tudom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2290 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Ja ezt én is olvastam. Csak a probléma, hogy ezt mire akceptálják a cégek, elteltik vag 20 év és nyugdíjba megyünk. Az AGG (allg. Gleichbehandlungsgesets) szerint már most sem kötelezö megadni adatokat (pl. nemzetiség),de sok HR-es ez alapján gondolhatja azt, hogy hoppá, miért is nem adta meg nemét és állampolgárságát??? Sajnos vannak ilyen kimondatlan szabályok, amik alapján szürnek.

Szerintem Dragi a barátod itteni címét és telefonszámát add meg, mert:

ha otthoni lakcímet adsz meg, rögtön feltételezhetik, hogy még nincs munkavállalásid. Annak egyik alapfeltétele egy német bejelentett lakcím.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2291 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

bocs, ma reggel nem tudok írni :-(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26616 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Sziasztok!

Tud valaki hasznos infóval szolgálni nekem németoszági szakmai önéletrajzzal kapcsolatban? A neten nézelődve (DE-A-CH területekre koncentrálva) vannak oldalak, ahol azt írják, hogy nagyon részletesnek kell lenni (3-4 oldal) és mindenféle doksi kell hozzá, Más oldalak pedig azt írják, hogy legyen lényegretörő, max 2 oldal... most hol az igazság vajon??
Azt hiszem, hogy profihoz fordulok, sztem megéri azt a párezer forintot, de azért kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra, tanácsotokra.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26619 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Van nekünk egy ilyenünk: német önéletrajz minta
Szerintem ez elegendő. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: miklosovics56, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!