A tökéletes önéletrajz

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26621 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

dreizwanzig írta: .... vannak oldalak, ahol azt írják, hogy nagyon részletesnek kell lenni (3-4 oldal) és mindenféle doksi kell hozzá.....


EZ > > > >

Mindkét gyerekem egyoldalas (rövid de tömör) életrajzzal pályázott, sikeresen!
(Talán a szakmai és egyeb papirokra gondoltál?)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33755 Írta: atesz5
atesz5 válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Sziasztok!

Szeretnék kérni segítséget, az önéletrajz és a motivációs leveleket amelyeket megírtam németül, nyelvtanilag megfelelnek-e?
Nagy segítség lenne a számomra , hisz ha rendben van, akkor pályáznék egy jó pár helyre!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33757 Írta: miklosovics56
miklosovics56 válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Szia Gergoo! Köszi a tippet, remelem hamarosan hasznat veszem.Ugyan most meg nyelvsuliba jarok escsak aprilisban lesz a vizsga. Remelem sikerülni fog, Az "utzai beszed" ertesevel van gondom, es a reszes/Dativ, birtokos Genitiv/ eset megertesevel,de majdcsak megbirkozom vele.
Üdv. Maria

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33758 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

atesz5 írta: Nagy segítség lenne a számomra , hisz ha rendben van, akkor pályáznék egy jó pár helyre!

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez lenne a segítség amitől függne, hogy pályázhatsz-e meghirdetett pozíciókra! Egyrészt önéletrajzban milyen nyelvtan van, másrészt egy motívációs levél minden alkalommal különböző, én legalább is ha hirdetnék tuti kiszúrnám, hogy "ez is egy template".
Szóval, valóban úgy gondolod, hogy az a jó megoldás ha hibátlan nyelvtannal rendelkező munkavállalói képet festesz magadról és template motívációval már komolytalanná teszed a jelentkezésed, az első (telefon)beszélgetés alkalmával pedig jön majd a munkaadónak a döbbenet, hogy a nyelvtudás az lényegesen más szinten helyezkedik el mint amire számítottak?
Szerintem ne pumpáld fel "feleslegesen" magad!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33766 Írta: atesz5
atesz5 válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Szervusz Gergoo

Köszönöm a válaszodat!
De az a igazság, hogy minden álláshelyre elvárják az önéletrajzot és a motivációs levelet!
Írtad a Templeta-t, szerintem nincs olyan ember a világon , aki ne venne segítségül egy - kettő sablon levelet az írásakor!
A sablon levelek pedig nyelvtanilag rendben vannak!
A nyelvtani segítség pedig ahhoz kellene nekem, amit én megfogalmazok magyarul , majd lefordítom német nyelvre, hogy szórend helyes-e?
Erre értettem a nyelvtani részt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33767 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

atesz5 írta: De az a igazság, hogy minden álláshelyre elvárják az önéletrajzot és a motivációs levelet!

Persze. Az önéletrajzodat amit Te írtál! Nem pedig amit pl. egy német HR-es ismerős írt meg neked. :evil:
Száz szónak is egy a vége, én azt tudom tanácsolni, hogy a facebook csoportokban nézzél körül, ott szokott hirdetni (spammelni) állandóan egy ilyen önéletrajzkészítő fordítóiroda de ismétlem sok értelmét nem látom! Partnerünk is bekapott ezekből a "profi" önéletrajzokból egy tucatot, elég egyformák, szóval a harmadik után (akit ugye felesleges is volt felhivnia) ment mind olvasás nélkül a kukába!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!