A tökéletes önéletrajz

Több
10 éve 6 hónapja #33768 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Szia Atesz5!

"A nyelvtani segítség pedig ahhoz kellene nekem, amit én megfogalmazok magyarul , majd lefordítom német nyelvre, hogy szórend helyes-e?"
Ezt is meg tudod oldani, ha beírod a keresőbe, hogy "német mondat szórendje".
Egyéni tanácsom, hogy tanulj, amennyit csak bírsz, mielőtt kijönnél.
Mondjuk, én úgy vettem észre, hogy nem csinálnak abból ügyet, ha valaki külföldi, mert rengeteg külföldi van. De kommunikálni tudni kell.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33771 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

atesz5 írta: De az a igazság, hogy minden álláshelyre elvárják az önéletrajzot és a motivációs levelet! Írtad a Templeta-t, szerintem nincs olyan ember a világon , aki ne venne segítségül egy - kettő sablon levelet az írásakor!
A sablon levelek pedig nyelvtanilag rendben vannak!

Hát ez nagyon furcsa, mert mi a 24 éves kintltünk alatt több munkahelyen is voltunk. (Felnőtt gyermekeim is) de egyetlen egy helyen nem kértek "motivaciós" levelet. Mi ez tulajdonképpen? Jegyzem a legjobb ha sajátkezüleg írsz s nem géppel. A kézírás sokat elárul a tuljadonosáról, s nem egyszer kerülnek a szemétbe a túl precíz gépi szemetek, mert ezt senki nem fogja rólad elhinni, mint külföldiről!

A nyelvtani segítség pedig ahhoz kellene nekem, amit én megfogalmazok magyarul , majd lefordítom német nyelvre, hogy szórend helyes-e? Erre értettem a nyelvtani részt!

Gondolom nem műfordító akarsz lenni. Ha meg egy hegesztőnek, vagy asztalosnak a pályázatában** a szórend rossz azért garantáltan nem fogják kirostálni! Sőt...! Magyarként maradj csak magyar. Egy két baki nem számít ha szakmailag szuper vagy! Jobb ha a valódi német tudásodat tükrözi a pályzatod/életrajzod!

** A motivaciós levél alatt a pályázatot érted?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33778 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

Motivációs levél = Begleitschreiben o. Bewerbungsschreiben. De igenis kérnek (manapság már sokszor a szakmunkásoktól is), szinte mindenhol, ahova klasszikusan jelentkezel: hirdetésre, online, stb.(Természetesen nem kell ilyen, ha szólt Pisti bácsi, hogy van egy üresedés, ha ki volt írva a kapura, hogy munkásfelvétel és ott helyben kell jelentkezni, stb.) És bizony sok HR-esnél fontosabb, mint maga az önéletrajz. Ebböl ugyanis nem tudsz standardot csinálni, amiben csak a címet kell kicserélni, mert egyik fontos eleme pl. az, hogy egy-két mondatban meg kell tudnod fogalmazni, hogy miért pont az adott céghez jelentkezel és nekik miért is van feltétlenül szükségük rád. Itt jó néhány okosság össze van gyüjtve egy helyen, példákkal, elemzésekkel (persze német haladóknak):

www.stepstone.de/Karriere-Bewerbungstipps/

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33781 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

gejza írta: ... pl. az, hogy egy-két mondatban meg kell tudnod fogalmazni, hogy miért pont az adott céghez jelentkezel és nekik miért is van feltétlenül szükségük rád.


Értem! Ez tehát a pályázat új neve! Kösz! Sem a nejem sem én nem ismertük ezt! Hogy ez miért "motivációs" levél és kit is akar motiválni az előttem továbbra is titok marad és elmondom miért.

1./ Én mint pályázó qrvára motivált vagyok mert nincs munkám és gyakorlatilag minden xart elvállalok! (Ha ezt irod akkor annyit is érsz, s eladod magad. Ergo: zsarolható leszel!)
2./ A munkaadó qrvára motivált, hiszen valakit kertes, áron alul, kora lehetőleg 25-30 év, de legyen 40 éves gyakorlata, 5 nyelven beszéljen perfekt, amolyan igazi "joli-joker" kellene, s ha lehet mindannap hajbókoljon nyalizva a nagyfőnöknél.


Na, hagy ezek alapján pályázol egy ilyen "motivaciós" levéllel és nem a valós értékeidet és tudásodat helyezed előtérbe, akkor neked annyi! Aztán hivhatod motivációnak, pályázatnak, vagy aminak akarod. ha meg az interneten keresel standart taralmat, azt kilövik az első pillanatban. Én egyszer pályáztam egy grafikusi jobra. A cég "individuális" pályázatokat kért egy újséghirdetésben. Én 1, azaz EGY A4-es lapot küldtem nekik. Azon egy iroda volt belülről, a falon az én arcképem, s az ablakon át egy belebegő 3D szöveg volt: "Én el sem tudom képzelni, hogy Önök hatékonyan meg tudtak maradni a piacon, nélkülem is." Se életrajz, se semmi, csak név, cím, telefonszám. A 123 meghivott közül (!) én nyertem.

Sajnos nem tudtam akkor elfogadni ezt a munkát, mert a cég társat keresett egyben, s invesztálni is kellett volna, nekem meg nem volt akkor, 15 ezer DM-em. Ma azonnal beszállnék!

Nem tudom érted e a lényeget, hogy mit akartam kidomborítani a pályázattal kapcsolatosan!?! Rólad szóljon, s ne egy internetes fiktiv személyről!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33786 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

"...miért "motivációs" levél és kit is akar motiválni ..."

Nem én találtam ki ! A magyar elnevezést meg pláne nem... Ettöl azonban még van és sajna a HR-esek komolyan is veszik. (Az megint más kérdés, hogy a HR-röl, mint szakmáról mi a véleményem.) Mivel azonban a jelentkezés hozzájuk kerül elöször, és ök azt akár rögtön a kukába is dobhatják, talán jobb ehhez alkalmazkodni.
Mellesleg grafikusként, deklaráltan "individuális" pályázatra való felhívásnál tényleg ütös volt a jelentkezésed (gratula). Csak a "szürke hétköznapokban", kömüvesként, vagy esztergályosként, stb. gyanúm szerint nem lenne ezzel ekkora sikered...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33810 Írta: atesz5
atesz5 válaszolt a következő témában: A tökéletes önéletrajz

DECOTEXT és gejza

Köszönöm szépen a kímerítő válaszaitokat, a motivációs levéllel kapcsolatban!
Higgyétek el, én sem értem , minek ez az egész "motiváció' - teszem azt egy takarítótól vagy egy pénztárostól , sőt még egy mosogatótól is kérnek - az most mit írjon ?
Most ha mókázni akarnék, írhatnék szép "motivációkat" de ettől most eltekintenék!
Az a igazság, hogy a beszéd terén eltudom mondani , ki vagyok, honnan jöttem, mit csináltam az elöző helyemen, mit csinálok szabadidőmben, de még nagyon kezdő vagyok a német nyelv területén , hisz egy három hónapos intenzív nyelvtanfolyamon vagyok túl és bizony még rámfér egy kis tanulás!

Rengeteg ismerősöm - hangsúlyozni szeretném zéró nyelvtudással mentek ki NÉmetországba - de én nem igazán merek nekivágni, hisz az én nyelvtudásom sem az igazi , mert tuti hogy az első nap jöhetnék haza!
Tudom , hogy rengeteg helyre kellene írnom és tisztában vagyok azzal, hogy a legtöbbször a kukában fog landolni a jelentkezésem, de az a tudat , hogy megpróbáltam egy kicsit megnyugtat!

Néha nehéz megírni egy ilyen levelet, mert ha túl cifrázom az sem jó, ha semmitmondó levelet írok , az sem jó , a sablon levelekben írott sorokat olvasva, azokat inkább igazgatónak vagy felső-vezetőknek találták ki , nem ilyen hétköznapi munkavállalóknak mint mi!

DECOTEXTel egyetértek abban, hogy néha a beszéd jobban megy mint az írás, tudom már most hogy ha így adnám be az álláspályázatomat egy jót röhögnének a levélen , a hemzsegő nyelvtani hibák miatt!
A facebook oldalon pedig nem igazán fogok fordítókkal felvenni a kapcsolatot, mert azokat a leveleket más oldalakról is letudom tölteni INGYEN és ott ha jól tudom , csak instrukciókat adnának , konkrét dolgokat nem!

Rengeteg időm elmegy e levelek írásával, hisz abban Gergoonek igaza van, ahány helyre pályázom annyi féle levelet kell íni!
Ha most teszem azt segédszakácsnak vagy felszolgálónak mennék, hasonló levelet lehetne írni, ha repülőtérre csomagpakolónak , oda megint egy más tipusú levél szükséges .

Mégegyszer köszönöm szépen a válaszaitokat , sokat segítettetek nekem , az ilyen írásokból is sokat tanul az ember!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!