Németországi munka szállással

Több
10 éve 11 hónapja #31051 Írta: szabe79
Németországi munka szállással téma létrehozva szabe79 által

Sziasztok!
Teljesen tanácstalanok vagyunk mit csináljunk, ezért kérem a segítségeteket. Május 1 óta dolgozunk itt kint a párommal. Egy magyar közvetítőn keresztül vállaltam a munkát. Sajnos hittem a közvetítőnek, aki azt mondta munkába állás után megkapjuk a szerződést. Nem ragozom tovább a helyzet a következő. A megbeszéltek szerint heti 45 órás munkahét van. A szállás és az ellátás ingyenes és kb nettó 1000 eurónk marad. Ez volt a szóbeli megállapodás. Sajnos a munkaszerződésünket csak ma kaptuk meg. ( Már többször kértük, de mindig volt valami indok, miért nem) Ebben a szállásról étkezésről szó sem esik.. Ami a legfontosabb, hogy szó sincs havi bérről órabér van feltüntetve basislohn und fixum: 3.50 Eur és durchsnittl. effektivlohn: 5.13. Eur. Akkor most 5 vagy 3 Eur az órabér, mert ha így számolok jó ha 800 Eurót kapok... Nem tudjuk mit csináljunk: ha nem írjuk alá, akkor az eddigi 2 hetünk elveszett. Ha aláírjuk akkor meg vagy maradunk még 2 hétig (ami a felmondási idő) aztán dolgozunk heti 6 napot 11 órába mint eddig... Igazából a páromnak úgy néz ki lenne más de ha ma nem mond fel lecsúszik arról is.. Jól elcsesztük ugye? Na és persze mondanom sem kell a szállás egy kis lyuk, de ez a legkevesebb. A megbeszélt étkezés csak munkanapokra szól, de akkor se mindig kapunk, könyörögni kell érte. Már csak az hiányzik, hogy a szállást is ki kelljen fizetni.... Ja és a munkaidő. Ma van a hetedik munkanapunk egyben 11 órákat dolgozunk, ma lett volna szabadnapunk. de tegnap este közölték be kell mennünk.. A hivatalok felé be vagyunk jelentve már van mindenféle számom. Ha nem írjuk alá a szerződést, akkor elesünk a pénzünktől szerintetek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31057 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

Szabe79!
Bár vannak itt tapasztalt emberkék, a fórumon, biztos leírják majd a véleményüket....
Én azt írom most le, hogy én mit tennék.
Ragaszkodnek a szobeli megallpodashoz es ha az nem vezet eredmenyre, otthagynam őket, a szerződésukkel együtt. Esetleg a társaság nevet nyilvánosságra hoznam, hogy menjen el a kedvük a kizsákmányolástol, vagy mást mar ne tudjanak átverni. Biztos van munka máshol is, és persze, előbb a szerződés, utána az aláírás, és csak utána a munka.
Nagyon gusztustalan dolognak tartom, hogy vannak emberek, akik kihasználják , hogy özönlenek ki a kétségbe esett emberek és ebben a felhígult, zavaros helyzetben mások rovására próbálnak nyereszkedni.
Szerintem álljatok a sarkatokra, ne hagyjátok magatokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #31075 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

Esetleg a társaság nevet nyilvánosságra hoznam,

Ugysem teszi :chuckle: Eddig is akik "fikaztak" odaig mar nem jutottak el,
hogy közöljek is, hogy hol es kitöl lettek atbaßva.
Különben sajnalom a helyezteteket, mert kihasznal a ßarrago közvetitö
magyarban aki egy kalap alatt van az allitolagos "nemet-magyar" ceggel.
Van egy par itt a közelemben is :puke: :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31076 Írta: szabe79
szabe79 válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

Köszönöm a válaszokat! Próbálok intézkedni az ügyben, ha a végére érek, ki fogom írni a közvetítő nevét is ezt megígérem, csak szabaduljunk el innen végre!!!! Ha pénz nélkül is de legalább nem veszteségesen!!!! A tanulság levonása megtörtént! Többet szerződés nélkül, senkinek egy percet sem!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31080 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

HHHMmmmm...Ennek a 3,50-nek Bretteni "kutyatápgyár" szaga van....ha értitek...Csak azt nem értem, hogy minimum órabér 8,19 itt keleten 7,89 Bruttó. Ha van is ellátás plusz szállás, az a végösszegből kerül levonásra, az órabérnek fixnek kell lennie

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31082 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

wondersen írta: HHHMmmmm...Ennek a 3,50-nek Bretteni "kutyatápgyár" szaga van....ha értitek...Csak azt nem értem, hogy minimum órabér 8,19 itt keleten 7,89 Bruttó. Ha van is ellátás plusz szállás, az a végösszegből kerül levonásra, az órabérnek fixnek kell lennie


Hol van megszabva "minimálbér"?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!