Németországi munka szállással

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31083 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

Öhöm köhöm....
Nincs olyan, hogy minimálbér!!! Ezt szerintem már párszor átrágtuk....tok ...ták
Minimál órabér van, IGZ tarifa szerint! Mert gondolom, ö is közvetített munkaerö...Hanem a Bretteni cég valami német-magyar-román koprodukció, és hát igen, nyelvtudás nem kell.../Mivel akkor sokat kérdezel/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #31086 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

Ennek a 3,50-nek Bretteni "kutyatápgyár" szaga van

Hogyne erröl beszelünk, de nem gyarto, hanem csomagolo Langen-ben
es Groß-Zimmern-ben.
Az altalad emlitett 8,19 € az csak papiron van.
Erröl meg nem született döntes ,hogy legyen é es hogy mennyi legyen
a Mindestlohn. :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31088 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

Én úgy tudom, hogy ennek mindenképpen meg kell lennie, kivéve: tanulók, nyugdíjasok, Tagesmuttereknél lehet kevesebb.

De egy érdekesség: csörög a telefon: halló jónapot, Hosé Ármándóné vagyok asztat szeretném kérdeni, hogy tudnak-e nyelvtudás nékül munkát adni? Erre válaszolok: igen, Bretten, "kutyatáp-csomagoló /Prosperus :-)), de ott a bér örülj, ha 3,50...Persze jön a válasz: hát úgy tudom, azér valami 8-9 Euro körül mozog a minimál-órabér...
Érdekes, milyen tájékozottak az emberek, csak elfelejtik, hogy azért beszélni is kéne egy kicsit a nyelvet ezért a 8-9 Euroért.
Valahogyan nem lehetne ezt a céget amúgy kicsinálni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31090 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

wondersen írta: Valahogyan nem lehetne ezt a céget amúgy kicsinálni?

Kilehetne. ;) De látod erre van igény! Jobb mint egy kis teremben egy néhány hetes tanfolyamon, mellette napi néhány óra tanulással egy A2 szintre eljutni a nyelvből! :clap:
:wait: Van a fórumon topikjuk is, keresd csak meg! Akkor indult meg az örültekháza, a spammelés és a "kérem a cég elérhetőségét" hozzászólások tucatjával amikor valaki megírta saját tapasztalatait, hogy milyen is a bretten kutyakaja csomagolás

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31092 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

Ja, ezt már olvastam :):):) Nagyon durva, én amúgy tudok minden elérhetöséget, ismerem a cégvezetöket stb stb :)

De tényleg, hogy akar ott valaki nyelvet tanulni? Ott vannak románok magyarok, ukránok stb stb , szóval mindent tanulsz, de németet nem!
Ha nem akarod ne tedd ki, mert még több kérdezö lesz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31097 Írta: PuskasN
PuskasN válaszolt a következő témában: Németországi munka szállással

Ajánlom mindenki figyelmébe Misha Glenny McMaffia című dokumentumkönyvét. (Majd minden nyelven megjelent, németül és magyarul is - direkt nem linkelek oldalt, nem akarok reklámozni. Aki akarja úgyis megtalálja.)
Kifejezetten a főképp kelet-európai, nem olasz kötődésű szervezett bűnözés feltárásával foglalkozik.
Oldalakon keresztül írja le épp az ilyen átb@szós/illegális munkaerő-közvetítésnek a szervezettségét és működését!
Sokkal szervezettebb, összetettebb, mint azt mi gondoljuk. A szálak sokkal mélyebbre és sokkal több országon át nyúlnak.
Érdemes elolvasni...

Üdvözlöm érintem nem mutatom
Nem emlékeztetem nem kutatom
Nem zavarom zavarom csak figyelem
Belefeledkezem vele utazom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!