Sikeres munkakeresés

Több
10 éve 6 hónapja #33911 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Sikeres munkakeresés

Teljes mértékben egyetértek veled. Bizonyítja, hogy a vonzás törvénye létezik, valamint, hogy a hit és az éles nyitott szemmel járás sokra képesek. (A befektetett energiáról nem beszélnék, nyilván az is kell. :))

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33913 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Sikeres munkakeresés

Amit szeret csinálni(és itthon ebben a szakmában 20 évet dolgozott+vállalkozás)

Ajanlatom, csak ugy felvallrol es "baratilag".
Az, hogy vallalkozasa volt felejtsd el nagy ivben :wait:
Németországban a volt vallalkozok azok akik elsösorba lapatra kerülnek,
mert megprobalja a nemet Bauleitert meggyözni az ö igazarol es veri a mellet,
hogy "bazog en ám voltam ám Magyar vallalkozo, en mindent tudok" alapon.
Felejtsd el nagy ivben es inkabb a szorgalmaddal, teljesitmenyeddel, Qualifikatioddal,
Loyalitasoddal bizonyitsal, mint holmi BT. Kft. sarga lappal! :bye: :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33931 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Sikeres munkakeresés

Kedves Prosperus!

Esze ágában sincs egyelőre vállakozásban gondolkodni:-)Örül hogy végre a szakmájában dolgozhat!!!
Itthon mellékállásban volt vállalkozó+napi 16 órás munka...nem volt egyszerű.
Én megfenyegettem,ha az egész család(majd egyszer ki tudja mikor ) kint lesz nem akarok vállakozásról hallani..munka mellett semmiképpen sem...
Nem azért változtatunk az éeltünkön ,hogy kint ugyanazt csináljuk..még akkor sem ha valószínűleg jobban menne..bőven elég EGY munkahely mindkettőnknek...itthon belefáradtunk abba,hogy mindketten több helyen dolgoztunk bagóért...
Természetesen ez NEM a kezdeti idő szakra vonatkozik(ami bőven lehet) 2-3 év is..
Én nagy valószínűséggel nem tudok a szakmámban elhelyezkedni,tehát nekem azt kell eldöntenem,akarok e pl raktárban dolgozni..egyelőre nem,így marad a külön élés..ami nagyon nehéz:-(
Ezeket azárt írtam le,hogy hátha aki idetéved,jobban végig gondolja,hogy kimenjen e..persze akinek itthon SEMMI lehetősége nincs(szorongatja a hitel pl),van egy jó szakmája és nyelvtudása,vágjon bele..de akkor is nehéz lesz.

Kedves Decotext!
Köszönöm a válaszodat,remélem hogy szerencséje lesz végre a férjemnek és hosszabb távon ennél a cégnél tud maradni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33939 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sikeres munkakeresés

star70 írta: Ezeket azárt írtam le,hogy hátha aki idetéved,jobban végig gondolja, hogy kimenjen e..persze akinek itthon SEMMI lehetősége nincs (szorongatja a hitel pl), van egy jó szakmája és nyelvtudása, vágjon bele..de akkor is nehéz lesz..


Hát ha a hitel szorongat benneteket, akkor magatok hoztátok magatokat nehéz helyzetbe! Ennek a veszélye itt is ugyan úgy fennáll! Ebből a szempontból semmivel sem jobb Németország. Rengeteg ingatlant árvereznek el vagy vesznek el drága luxus kocsikat! Egy országcsere mint megoldás, ehez bizony nem elég!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33942 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Sikeres munkakeresés

Nem szorongat hitel (legalább is nagy összegű nem).
Ezt csak általánosságban írtam..
Amúgy eszembe sem jutna hitellel kezdeni kint,ahhoz biztos mh kell,ami azért ott sem 1000%

Sokan azért mennek ki,hogy az itteni LAKÁShitelüket fizessék..szerintem ennek semmi értelme..de mondom vannak kényszerhelyzetek..
Belőlem még hiányzik aNAGY elhatározás,mert itthon viszonylag "jól" éltünk mindenünk megvan ami szükséges(nem kacsalábon forgó kastély,de szép lakás,autók)A jövő ami elkeserít,és azért még bőven kell dolgoznunk..és ha máshol félre tudunk tenni,a kettőnk fizetéséből,akkor már megérte...és remélhetőleg nem kell itthon 65 éves koromban kegyelem kenyéren élni..
Azt gondolom,amit Ti csináltok az a normális..félretenni,és idősebb korban ÉLNI..ez Mo-on egyelőre egy álom nagyon sok embernek.
Na befejeztem már..mindenkinek sok sikert kívánok a Németországi élethez!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!