Fogtechnikus munka Németországban

  • nyulontul
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15874 Írta: nyulontul
nyulontul válaszolt a következő témában: Fogtechnikus munka Németországban

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, Németországban keresek munkát, bármilyen lehetőség érdekel. Eredeti végzettségem fogtechnikus, de bármi más is szóba jöhet.
Teológusként is végeztem.
Tudtok e nekem tippet adni, hogy hová, kihez forduljak, hol kezdjem el a munkakeresést?
Köszönöm a segítséget
Krisztián

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33612 Írta: krezsa
krezsa válaszolt a következő témában: Fogtechnikus munka Németországban

Milyen lehetőségeim vannak Németországban fogtechnikusként?
Milyen szintű nyelvtudás szükséges? Kereseti lehetőség? stb...
Tud valaki segíteni? Előre is köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33621 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Fogtechnikus munka Németországban

Tömör válasz: 1.minimális, 2.közepes, 3. sza.
Bövebben (a feleségem fogtechnikus): a helyzet kb. ugyanaz, mint otthon. Kevés hely / állás és kismillió fogtechnikus. A technikai rész a fogpótlások horribilis árai miatt, és mert évek óta kiszállt a nem privát betegbiztosítás az esztétikailag valahogy kinézö pótlások teljes finanszírozásából elvándorolt keletre (Lengyelország, Magyarország és most már egyre inkább Távol-Kelet). Ami maradt, az szinte csak a kivehetös müa. fogsor meg a fogszabályozók. Erre rárepültek a korábbi években-évtizedekben kiképzett technikusok tömegei, szóval enyhe túlkínálat van technikusból. A fizetés értelemszerüen gyér (2000 bruttó már csúcsfizu). A struktúra is másabb, mint otthon volt: itt kevés a komoly fogtechnikai labor, inkább a praxislabor jellemzö. Ott viszont az egy-két technikusnak mindent tudnia kell csinálni, ráadásul a beteggel is kapcsolatba kerül, tehát viszonylag (?) jól kell tudni németül is. Mi három évig kerestünk neki intenzíven állást, több próbamunkán volt, egy helyre fel is vették (ott ö sokalt be - elsösorban a légkörtöl, a kollegáktól). Azóta tök mást csinál, jól érzi magát és letett a fogtechnikáról (nagy szívfájdalom mellett, mert nagyon szerette csinálni). Persze nem akarom a kedveteket elvenni, de mi ezt tapasztaltuk... :(
Hát a fogtechnikus-teológus párosításhoz meg hadd ne is szóljak semmit :chuckle: , a teológus hivatás (tudtommal) nem a pénzröl szól, németül meg anyanyelvi szinten kellene hozzá tudni. Hááát, sok sikert !

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, krezsa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33623 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Fogtechnikus munka Németországban

Ja bocs, nem vettem észre, hogy a teológus kollega kérdése már 1,5 éves... Ezzel együtt kíváncsi lennék, mire jutott....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33663 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Fogtechnikus munka Németországban

Szia!

Bár nálunk nincsen fogtechnikus a családban, cask sztorival tudok szolgálni:
Egy müncheni Magyar származású (kicsit torte hazánk nyelvét) fogorvoshoz mentem el egyszer, hogy a nagyörlőmet csináltassam (nem lényeg). Beszélgettünk kínzás közben, azaz ő mesélt: Szóval ő fogtechnikus is volt egyben, ajánlgatta is nekem bőszen, hogy csinál szép beültetett fogat. A kassza azonban keveset vagy semmit nem állt (erre nem emlékszem): 2.000 Euró pénz let volna. Így letettem a németországi fogpótlásról, de a történet folytatódott. A kedves Magyar származású fogorvos panaszkodott, hogy mekkora a verseny, tényleg mindenesként kell dolgoznia és legalább három nyelvet beszélnie, hogy érvényesülni tudjon! Bumm...Pedig azt gondolná az ember lánya, hogy egy fogorvos/fogtechnikus párosítással milyen frankó karriert lehet befutni. Gejza hsz-e és a hallottak alapján, úgy tűnik, nem így van. Pedig szép szakma (lehet), ha valaki jól és fájdalommentesen csinálja...Persze a fogorvos és a fogtechnikus más tészta, de mint fenn írtam, kombinálják is, hogy labdába lehessen rúgni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!